
Чи може бути перетнутий кордон, як супроводж інв2г
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Моя дружина інвалід 2ї групи по загальному захворюванні. Чи можу я перетнути кордон, як супроводжуючий?
Чи потрібні якісь додаткові документи, окрім висновку МСЕК”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
24.02.2023 15:14:55 Доброго дня. Так, Ви маєте право виїзджати і не раз. Потрібне свідоцтво про шлюб та довідка МСЕК. Дякую.
24.02.2023 15:15:38 Вітаю. Так, можете виїхати супровджуючи дружину, але тільки довідки до акту огляду МСЕК недостатньо. Вам потрібно мати свідоцтво про шлюб та інший документ про підттвердження інвалідності в дружини: або пенсійне посвідчення по інвалідності, або посвідчення про отримання соціальної допомоги у зв'язку з інвалідністю.
24.02.2023 15:27:04 Бажано посвідчення інваліда, а не довідка МСЕК та свідоцтво про шлюб
24.02.2023 15:31:34 Доброго дня! Так, ви можете перетнути кордон з дружиною, як особа яка її супроводжує. Можуть виникнути питання у відсутності посвідчення інваліда, тому раджу його оформити. Щодо одруження, питань у прикордонників не виникне.
24.02.2023 16:04:45 Доброго дня! Окрім того що ваша дружина повинна мати документи МСЕК про групу інвалідності.Ви повинні бути зареєстровані та перебувати у шлюбі.Так Ви маєте право на перетен кордону без яких хось інших окремих дкументів.Для цього вам потрібно: -Закордонний паспорт,ІНН,довідка дружини з МСЕК про групу інвалідності.
24.02.2023 16:33:35 Згідно законодавства у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність.
24.02.2023 20:58:44 При введенні в Україні воєнного стану право на перетин кордону мають чоловіки, які мають дружину з інвалідністю та супроводжують її при виїзді закордон. Перетнути кордон дозволяється при наявності документу, що підтверджує укладення шлюбу. Тому додатково для виїзду вам знадобиться свідоцтво про шлюб.
25.02.2023 21:17:26 Чоловіки можуть виїхати за межі України, якщо вони супроводжують особу з інвалідністю І чи II групи, а також їдуть для догляду за хворими батьками, дружиною чи дітьми. При цьому перетнути кордон ви зможете лише у супроводі хворого, без нього – навіть за наявності документів не випустять. Крім висновку МСЕК, краще взяти документи про шлюб та паспорти
26.02.2023 00:28:07 Може виїхати чоловік, який супроводжує особу з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи, а також той, хто їде для догляду за хворими батьками, дружиною чи дітьми. Виїзд чоловіків для догляду за хворими членами сім'ї неможливий без хворого. Перетин кордону для супроводження осіб з інвалідністю ІІІ групи не передбачено. ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН, НЕ ЗАЛЕЖНО ВІД ГРУПИ ІНВАЛІДНОСТІ, СЛІД ПРЕДСТАВИТИ ОДИН ІЗ НАСТУПНИХ ДОКУМЕНТІВ: посвідчення, яке підтверджує відповідний статус (інвалідність); пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги; довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики України; Уряд виключив довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) з переліку документів, необхідних українцям для перетину кордон.
26.02.2023 13:40:23 Добрый день да вы можете поехать сопроваждающим за границу. Если вы все документы отнесете в военкомат они дадут вам бронь и разрешение на выезд.
27.02.2023 00:19:33 так ст. 26Про військовий обов'язок і військову службу, передбачено Звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється:- наявність дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи; або необхідність здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною; необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи; необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
27.02.2023 12:46:09 Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2--2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2---2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил.
28.02.2023 18:06:56 Доброго дня, ви можете перетнути кордон якщо оформите опікунство над дружиною, тобто вас випустять на основі рішення суду про опікунство. Самого висновку мсек наразі не достатньо, він потрібен для суду як основний доказ оформлення опікунства. Можу взятись за вирішення вашого питання в судовому процесі.
01.03.2023 13:16:52 Добрий день, Так, оскільки Ви не підлягаєте призову на військову службу під час мобілізації на підставі ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Окрім висновку МСЕК, потрібно свідоцтво про шлюб.


В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Всі консультанти
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470