Консульська легалізація документів: особливості
Легалізацією називають засвідчення документів, при якому перевіряється їхня відповідність усім чинним вимогам України та підтверджується справжність зазначених підписів, печаток. Консульська легалізація документів є рядом процедур, які мають свої складнощі і тісно пов'язані з чинними нормативно-правовими актами. За правильної поведінки заявника кінцевою метою легалізації є можливість надання документів з іншої держави до офіційних органів. Прийом паперів та його завірення здійснює співробітник консульської установи.
Легалізація в консульстві: перелік документів, що приймаються
Наразі, відповідно до європейських норм та законодавства, проведенню цієї процедури підлягають такі документи:
● Атестати, сертифікати та дипломи, що підтверджують закінчення іноземних навчальних закладів, а також усі додатки до них.
● Оригінали та копії документів іноземних громадян, що засвідчують їхню особу. Вони необхідні для перебування в Україні та здійснення діяльності на території нашої країни.
● Розгляду та завіренню у консульстві підлягають контракти, договори, довіреності тощо.
Коли проводиться консульська легалізація іноземних документів і потрібне їхнє нотаріальне засвідчення, ця процедура також може бути організована всередині консульства. Тут можуть завірити папери для відправки в іноземні держави.
Для чого проводиться консульська легалізація документів в Україні
Суть процедури – це підтвердження справжності та законності печаток, документів, штампів, повноважень фізичних та юридичних осіб. Однак зазначимо, що в деяких країнах легалізація документів не потрібна, до списку таких належать більшість країн СНД, наприклад: Азербайджан, Казахстан, Молдова і Таджикистан, а також деякі інші — подібний момент уточнюється у юриста, який працює за цим профілем.
Засвідчення документів у консульстві є обов'язковим для таких країн: Канада, Ірак, Палестина, Саудівська Аравія та Китай, за винятком Гонконгу та Макао, та ін. Існує й інший вид легалізації іноземних паперів — це проставлення штампу Апостиля.
Легалізація консульська: нюанси
Щоб ухвалили документи на легалізацію від певного замовника, потрібно мати відповідну довіреність. Вона оформляється у нотаріуса, інакше заявку не ухвалять. Коли власник перебуває на території іншої держави, то довіреність оформляється також у консульстві України тієї країни, де він перебуває. Консульська легалізація в Україні має інші нюанси, наприклад:
Засвідчення документів про освіту та печатки проводиться за умови надання нотаріально засвідчених копій документів. Крім того, до дипломів, сертифікатів та атестатів має бути надана довідка з навчального закладу з архіву.
Легалізація документів у консульстві для юросіб вимагає обов'язкової наявності супровідного підтвердження компанії, яке друкується на фірмовому бланку з печаткою, цим підписом директора чи іншої уповноваженої керівної особи організації. У листі обов'язково зазначаються дані людини, яка подає документи на завірення у консульстві.
Легалізація у консульстві: чому виникають складнощі
Запевнення не завжди є простою та швидкою процедурою. Як правило, складнощі, з якими стикаються заявники, пов'язані з незнанням усіх процедур засвідчення документів у посольстві чи консульстві. Як показує практика досвідчених юристів, фізичні особи та представники юрособ можуть зіткнутися з такими проблемами:
● Неправильне складання документів. Довіреність та інші папери, які подаються разом із основним списком, можуть бути заповнені неправильно, з юридичними помилками.
● Недостатня кількість документів для організації процедури легалізації.
Саме тому процедуру часто довіряють досвідченим юристам, які постійно працюють із подібними питаннями. Грамотна допомога профільного фахівця дозволить правильно організувати роботу з легалізацією та виключити зволікання із запевненням, а значить заощадити час.
Легалізація документів у МЗС у Києві: як працюють юристи
Для початку співпраці з клієнтом юрист спершу візуально перевіряє справжність усіх документів, які потрібно легалізувати. Також уточнює їхнє походження — переконується, що країна, з якої подано папери, не є учасником Гаазької конвенції. Крім того, якщо всі документи гаразд, щоб безпроблемно пройшла легалізація документів у консульстві, юрист надає клієнту шаблон довіреності. Він необхідний представлення інтересів у державних органах. Після цього заповнюється заявка, весь отриманий пакет надсилається поштою до підрозділу Міністерства закордонних справ.
Для реалізації всього процесу нічого не потрібно лише документ, який вимагає запевнення.
Після вирішення всіх організаційних моментів юрист контролює процес легалізації, постійно моніторить інформацію з органів.
Потім самостійно отримує готові документи та передає їх клієнту.
Легалізація документів у посольстві чи консульстві може тривати певну кількість часу. Як правило, максимальний період посвідчення займає до 10 робочих днів, точний термін залежить від країни.
Консульська легалізація іноземних документів: як знайти досвідченого юриста
Якщо вас цікавить легалізація документів, зверніться до нашого сервісу. Пропонуємо вам скачати зручну програму на смартфон і отримати контакти досвідчених юристів, які постійно працюють з питань запевнення. Зрозуміла навігація та підказки системи суттєво полегшують процес отримання інформації про фахівців. У разі виникнення запитань напишіть нам, використовуючи контакти, вказані на сайті.