Недавно нашей команде задали вопрос: “Женщина ушла в декретный отпуск не с нашего предприятия и хочет устроиться к нам на работу раньше достижения ребенком трехлетнего возраста. Возможен ли выход с декрета раньше строка? Как правильно оформить декретные? Что в данном случае с пособием на ребенка?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #68
На практиці під «декретною» відпусткою можуть розумітися відразу декілька видів відпусток. Зазвичай «декретною» відпусткою називають відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Рідше — відпустку для догляду за дитиною до 3 років, відпустку для догляду за дитиною до 6 (у загальному випадку) років. Якщо ми маємо справу з ситуацією, коли жінка перериває саме відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами звільненням (наприклад, за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) або за згодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП)), сума допомоги по вагітності та пологах за частину відпустки, яка припадає на період після звільнення, перерахунку та поверненню не підлягає (лист ФСС від 15.05.2018 р. № 2.4-15-1677). А ось якщо жінка перериває відпустку для догляду за дитиною до 3 (до 6) років, то допомогу по вагітності та пологах повертати не потрібно. Допомога по догляду до 3 років уже давно не виплачується. Жінка звільниться з попереднього підприємства та оформиться на ваше підприємство. Ризики відсутні.
 
Консультант #86
Выход с отпуска по уходу а ребенком до достижения им 3х лет возможен. В данном случае нет нарушения законодательства поскольку нет подобных ограничений в КЗоТе. Декретные, а именно выплаты по больничному листу по беременности и родам, были выплачены организацией на которой ранее она работала. Соответственно никаких выплат не будет. Выход на работу не влияет на выплату пособия на ребенка. В законодательсте установлен исчерпывающий перечень оснований для прекращения выплаты помощи при рождении ребенка приведен (ч. 9 ст. 11 Закона Украины «О государственной помощи семьям с детьми» от 21.11.92 г. № 2811-XII)
 
Консультант #93
Достроковий вихід з відпустки для догляду за дитиною до 3 років передбачено ст. 179 КЗпП. Для цього необхідно надати заяву на підприємство про вихід з відпустки достроково на те підприємство де вона працювала. Потім: - надати заяву про звільнення з даного підприємства; - надати заяву про прийом на роботу в нове підприємство. Держпраці роз’яснює, що Постановою №208 дві допомоги: допомога при народженні дитини та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднані в один вид – допомогу при народженні дитини. З 1.07.2014 року ця допомога призначається в розмірі 41280 гривень незалежно від того, яка дитина за черговістю. Виплата здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, а решта суми допомоги – 30960 грн виплачується щомісячно рівними частинами в розмірі 860 грн протягом 36 місяців. Якщо особа, яка є отримувачем призначеної допомоги при народженні дитини, виявила бажання працювати, виплата допомоги не припиняється, а триває до закінчення терміну її призначення.