ДОГОВОР НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ ✅ 332 - СТАТТІ - CONSULTANT.NET.UA
image

Договор на русском языке

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 122 02.03.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Здравствуйте, могу ли я заключать договора в Украине на русском языке? Какие последствия это будет иметь? Могу ли как ФЛ и как ФЛП или разницы нет?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
23.02.2021 18:08:16
С 16 января 2021 в Украине вступил в силу Закон "Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного". Этим законом введено обязательное использование украинского языка в переписке с государственными органами, но нет обязательного требования о заключении договоров на украинском языке. Исходя из отсутствия обязанности использовать украинский язык для договоров, вы можете заключить договор на русском языке. Для подстраховки рекомендую вам прописать в разделе "Прочие условия" пункт такого содержания: По обоюдному соглашению сторон данный договор заключен на русском языке. По принципу свободы договора вы праве включить в договор любые условия, прямо не противоречащие законам Украины. Использование русского языка в договорах не запрещено. Штрафов и иных форм ответственности за это также не предусмотрено.
BASE (Базова) 35.1
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

23.02.2021 19:47:14 Доброго дня. Будь - які зовнішньоекономічні договори укладаються двома мовами сторін договору. Якщо ж сторони зареєстровані в Україні, то рекомендую укладати договори українською задля уникнення небажаних ризиків. Немає різниці чи фіз особа чи підприємець. Якщо ж ви впевнені у відсутності судових процесів і договір короткострокових, то укладайье якою хочете мовою

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №136 Юрист Україна / Київ

24.02.2021 17:56:56 Добрый день, зависит от того какой договор вы планируете заключить - в некоторых сферах - науке, культуры, обслуживания и прочих следует придерживаться украинского языка. Если вы хотите заключить трудовой договор то только на украинском языке. Если захотите заключить договор к примеру с коммунальным предприятием то также он будет на украинском. Оснований признавать договор не действительным по той причине что она подготовлен на русском языке нет, более того по гражданскому кодексу стороны свободны сами решать в том числе на каком языке заключать. Но в виду изменений в законодательстве я бы рекомендовал перейти на государственный язык. К примеру ваш контрагент не будет выполнять условия договора, тогда вы обратитесь в суд но прийдется переводить и но привальной заверять договор для суда. Плюс сторона может говорить что до конца не понимала содержание договора и так далее. Вопрос ФЛ и ФЛП также зависит от вида, типа и сферы договора

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №107 Юрист Україна / Харківська область

27.02.2021 14:47:28 Да, такой договор будет действительным. Поясню почему. Согласно ст. 6 Закона № 5029 государственным языком в Украине является украинский. При этом в экономической и социальной деятельности субъекты предпринимательской деятельности, физические лица могут свободно использовать кроме государственного языка региональные языки или языки меньшинств (ст. 18 Закона № 5029). К региональным языкам и языкам меньшинств относятся: русский, белорусский, болгарский, армянский и ряд других языков. Из этого следует, что ФЛП или ФЛ имеют право использовать региональный язык (например, русский) при составлении договоров в пределах соответствующего региона, если есть решение органов местного самоуправления о признании русского языка региональным (ст. 7 Закона № 5029).

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №153 Юрист Україна / Чернівецька область
image
image

отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image

Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.59 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.03 Топ 2
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.58 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.58 Топ 4
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Перепельченко Анатолій Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image

Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?

 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?

 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?

 • Чи ви проходите військову службу?

 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?

image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу