Недавно нашей команде задали вопрос: “Як отримати довідку про майновий стан і доходи? Як правильно заповнити декларацію про майновий стан і доходи? Який алгоритм дій? Що вносяться в декларацію?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
Для получения справки о поданной декларации о доходах в налоговый орган, где вы состоите на учете, подается заявление. В заявлении указывается норма Налогового кодекса, которой предусмотрена выдача таких справок, и наименование органа, в который она подается. Это заявление вам помогут оформить в налоговой инспекции. При заполнении декларации указывается: тип декларации;отчетный период (календарный год);ваше ФИО;адрес места проживания;наименование органа, куда подается декларация;ваш статус (резидент/нерезидент);кем заполнена декларация;категория плательщика налогов;общая сумма доходов, полученных за год;сумма годового налогооблагаемого дохода;сумма налога на доход физлиц;сумма военного сбора;сумма доходов в виде заработной платы;сумма доходов от продажи движимого\недвижимого имущества;и многое другое, чего здесь не опишешь, т.к. есть ограничение на размер консультации. Рекомендую вам ознакомиться с инструкциями по заполнению декларации о доходах на сайте налоговой инспекции.
 
Консультант #107
Довідка видається контролюючим органом за місцем податкового обліку (реєстрації). Для отримання необхідно подати заяву та декларацію. Видається безоплатно протягом 10 днів або нарочно або поштою. Підставою відмови у видачі є відсутність у контролюючому органі декларації про майновий стан в доходи. Повністю питання розкрите в ст. 179 податкового кодексу України, але основне я озвучив. Щодо інструкції про заповнення декларації - вказується сума понесених протягом звітного року витрат; сума заробітної плати та інших доходів, майно, право на майно та інше. Пам’ятайте що декларація про доходи та майно різниться залежно від мети з якою ви її подаєте.
 
Консультант #142
Добрий день. Довідку про майновий стан і доходи можна отримати безкоштовно на сайті Урядового порталу за допомогою електронного цифрового підпису. Подати декларацію можна особисто, надіслати поштою або подати в електронній формі. Порядок заповнення декларації та відомості, які вносяться у декларацію, детально описані в Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859 (у редакції від 17.12.2020 року) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1298-15#n20. Крім того, є низка офіційних відео, які допомагають правильно заповнити декларацію та містять покрову інструкцію з заповнення. Бажаю Вам успіху!