Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня. 20.11.2020 їхав в нічний час по трасі Київ - Харків. Був сильний туман, і в результаті сталося ДТП - наїзд на велосипедиста , який їхав по трасі без світловідбивачів. Я викликав швидку, але велосипедист помер не доїхавши до лікарні. Відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 ККУ. ДТП по вині велосипедиста, хто винен? Як довести невиновність водія при наїзді на велосипедиста зі смертельними наслідками? Які дії водія при ДТП? Потрібен адвокат в Києві!!”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #107
Доброго дня. Нажадь за загальними правилами, автомобіль це джерело підвищеної небезпеки, тому водій зазвичай несе відповідальність. Кожна ситуація індивідуальна, проте необхідно збирати докази своєї невинуватості, адже слідчий та прокурор працюватимуть на те, щоб приятгти вас до відповідальності. Необхідно переконатися про відсутність камер відеоспостережень на дорозі та відео реєстраторів інших авто, які в той момент проїжджали поруч. Якщо ви їхали не самі, то всі пасажири є свідками ДТП,тому варто наполягати на їх допиті. Також приділіть особливу увагу своїм поясненням. Ще попереду слідчий експеримент де буде відтворюватися обстановка в момент ДТП і необхідно щоб ви правильно і послідовно вказали на обставини. Також буде проведено експертизу про наявність порушень правил дорожнього руху в діях обох учасників ДТП і від неї найбільше залежить ваше подальша доля, адже її висновки хоч і не є вирішальними, проте до них дослухаються і має суді і слідчі і прокурори. Бажаю вам успіху
 
Консультант #136
Адвокат дійсно потрібен. Головне вчасно і правильно документувати всі дії. Правильно складений протокол, схема тдп, свідчення дуже важливі. Головне щоб у протоколі не було відображено що винний водій. Якщо в протоколі вказано про вину водія, його слід підписати із зауваженнями зазначивши "із викладеними не згідний, винна відсутня, злочину не скоїв". В подальшому слід сприяти слідству спільно з адвокатом водія, дотримуватись вказівок адвоката. Тривалий час слідства на вашу користь, адже час лікує рани. Затягуйте справи.
 
Консультант #13
Вітаю, По-перше необхідно розуміти обставини, що стали відомі під час проведення відповідної експертизи з метою встановлення обставин наїзду на велосипедиста, це потрібно з метою встановлення таких обставин як швидкість руху автомобілю, відстань автомобілю від узбіччя, відстань велосипедисту від узбіччя. Згідно п. 1.10 ПДР велосипед вважається транспортним засобом, що приводиться в рух, що приводиться в рух мускульною силою людини, яка знаходиться на ньому. Проте, велосипед не є транспортним засобом підвищеної небезпеки. У даному випадку, подія є наїздом на велосипедиста. Не ознайомившись зі всіма обставинами справи та виходячи із судової практики можу сказати, що кримінальної відповідальності уникнути навряд чи вдасться. Проте приймаючи до уваги Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 24 жовтня 2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання» та керуючись ст. 75 КК України, таку відповідальність є можливість пом’якшити, де не буде місця позбавлення волі.