image

Кредит

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 31 11.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Чи є ситуація в Україні «форс-мажорною обстановкою»?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
10.11.2022 20:06:28
У зв’язку з військовою агресією Торгово-промислова палата України (далі - ТПП) повідомила, що на підставі ст.ст. 14, 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 р. № 671/97-ВР та інших документів вона засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) - військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05:30 ранку 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 р. №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Окрім того ТПП повідомила, що через надзвичайну і важку ситуацію, з якою зіткнулась наша країна, ТПП з метою спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), розмістила 28.02.2022 р. на своєму сайті (https://ucci.org.ua/uploads/files/621cba543cda9382669631.pdf), загальний офіційний лист ТПП щодо засвідчення форс-мажору, який можна буде роздруковувати всім, кого це стосується.
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №306 Юрист Україна / Вінницька область

04.11.2022 12:50:44 Доброго дня. Військові дії є, безумовно форс-мажорними обставинами. Настання таких обставин виключає застосування відповідальності (штрафу, пені) за невиконання зобов'язань, але не знімаю обов'язку виконання самого зобов'язання.

PRO 70.53
Реклама
Станіслав Олегович
Станіслав Олегович Юрист Україна / Київ
Станіслав Олегович
Вартість: 750 грн/год Детальніше

04.11.2022 12:51:12 Доброго дня. Так, про це є лист Торгово - промислової палати України

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №298 Юрист Україна / Київ

04.11.2022 13:05:07 Так, є. Торгового-промислова палата свій лист про визнання війни обставиною непереборної сили опублікувало офіційно на своїй сторінці. Якщо необхідно конкретно для Вас можливо звернутись до ТПП в Вашій області

BASE (Базова) 0.01
Реклама

04.11.2022 13:08:25 ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА УКРАЇНИ листом від 28.02.2022 р. N 2024/02.0-7.1 вказала, що так

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

04.11.2022 13:10:20 Посилаючись на форс-мажор як на підставу звільнення від відповідальності, зацікавленій стороні обов’язково потрібно довести, як саме проявився форс-мажор у конкретному зобов’язанні. Одного лише абстрактного посилання на наявність форс-мажору буде однозначно недостатньо. Зокрема, в постанові КГС від 25.01.2022 у справі №904/3886/21 з цього приводу зазначено: «Форс-мажорні обставини не мають преюдиціальний (заздалегідь встановлений) характер. При їх виникненні сторона, яка посилається на дію форс-мажорних обставин, повинна це довести. Сторона яка посилається на конкретні обставини повинна довести те, що вони є форс-мажорними, в тому числі, саме для конкретного випадку. Виходячи з ознак форс-мажорних обставин, необхідно також довести їх надзвичайність та невідворотність. Те, що форс-мажорні обставини необхідно довести, не виключає того, що наявність форс-мажорних обставин може бути засвідчено відповідним компетентним органом…».

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №321 Юрист Україна / Хмельницька область

04.11.2022 16:29:52 Відповідно до Листа від 28.02.2022 року № 2024/02.0-7.1 Торгово-промислової палати вказано, що форс-мажорні обставини - військова агресія російської федерації проти України, що стала підставою запровадження воєнного стану, та підтверджено, що зазначені обставини з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення є надзвичайними, невідворотними та об'єктивними обставинами для суб'єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по договору. Варто зауважити, що сам факт наявності воєнного стану без доведення того, що внаслідок його дії сторона була позбавлена можливості виконати договірне зобов'язання, не є доказом того, що був присутній "форс - мажор". Для доведення наявності форс-мажору необхідно обгрунтувати на підставі доказів причинно-наслідковий зв'язок між воєнним станом та неможливістю виконання того чи іншого зобов'язання.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №323 Юрист Україна / Львівська область

04.11.2022 16:31:52 За визначенням, форс-мажорні обставини - це певні події, настання яких учасники договору не могли передбачені та настанню яких не могли запобігти, та які вплинула на можливість виконання учасником договору своїх зобов'язань. Тому війну можна вважати форс-мажорною обставиною. Ще 28 лютого 2022 Торгово-промислова палата України видала лист-висновок, яким визнала введений в України воєнний стан форс-мажорною обставиною. Відтоді немає потреби окремо доводити. що війна та воєнний стан є форс-мажорними обставинами. Проте необхідно доказувати та доводити, що форс-мажорні обставини вплинули безпосередньо на Вас та не дозволяють виконувати обов'язок з погашення кредиту, як це було передбачено в договорі. Докази впливу форс-мажорних обставин залежать від того, яка саме обставина не дозволяє Вам продовжувати виплачувати кредит. Для отримання індивідуальної правової допомоги замовляйте послугу "Правовий висновок".

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

04.11.2022 20:43:35 Можу надати відповідну консультацію.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №329 Юрист Україна / Львівська область

05.11.2022 21:15:51 Так.

BASE (Базова) 0
Реклама

07.11.2022 09:56:38 Воєнний стан в Україні є форс-мажором, а форс-мажор звільняє позичальників від відповідальності за невиконання кредитного договору; Форс-мажор не звільняє від обов'язку погашати кредит, а лише відтерміновує обов'язок погашення кредиту до закінчення дії форс-мажору. Наявність форс-мажорних обставин сама по собі не є достатньою підставою для звільнення від виконання зобов'язання, необхідно зазначати які конкретні заходи й події під час війни не дозволяють виконувати свої зобов'язання. Ч. 1 ст 617 ЦКУ особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. За загальним правилом кожна сторона договору повинна належно виконувати свої обов’язки. Кожна сторона договору повинна належно виконувати свої обов’язки. Одностороння відмова чи зміна зобов’язання не допускається. При цьому сторона, яка порушила умови відповідної угоди, повинна нести цив-прав відпов штраф, пені, ін.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

07.11.2022 13:29:58 Доброго дня. Введення воєнного стану в Україні є форс-мажорною обставиною, яка визнана Торгово-промисловою палатою України та є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов'язань.

BASE (Базова) 34.03
Реклама
image
Консультант №296 Юрист Україна / Львівська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу