Майновий спір
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Мою квартиру затопив сусід. Потрібно тепер робити ремонт майже у всіх кімнатах. Але сусід іде у відмову, доходить до конфлікту з ним. Що потрібно зробити для витребування коштів за ущерб квартирі? Чи потрібно звертатися до суду в такому разі відразу?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
27.01.2023 10:52:51 Доброго дня! Спершу вам слід звернутися до голови ОСББ або ж ЖЕКу з метою створення комісії, яка складе акт затоплення, де буде зафіксовано причини затоплення та обсяги пошкоджень. Це головний документ, який допоможе отримати кошти із сусіда. Далі слід провести експертизу щодо вартості ремонту, або ж зберігати чеки, які підтверджують понесені вами витрати. Якщо сусід відмовляється компенсовувати ремонт - звертайтеся в суд
27.01.2023 11:12:42 Для отримання відшкодування внаслідок залиття необхідно обов’язково звернутися до управителя будинку для складання уповноваженими особами акту залиття. Під час складання акту обов’язково встановлюється причина залиття. При залитті слід обов’язково сфотографувати факт залиття зробивши якомога більше фотознімків або навіть зняти відео. При визначенні розміру шкоди слід звертатися до компетентного експерт, який має відповідне свідоцтво та внесений до реєстру експертів. Встановивши причину залиття можливо встановити відповідальну особу за залиття до якої необхідно пред’являти претензію, а у разі не задоволення претензії звертатися до суду з позовною заявою про стягнення шкоди.
27.01.2023 11:26:23 Так, якщо він добровільно не хоче, то примусово тільки через суд - про відшкодування майнової та можлтво моральної шкоди завданої внаслідок затоплення квартири.
27.01.2023 11:41:08 По - перше треба скласти акт про залиття квартири. Також необхідно отримати висновок експертного дослідження, проведений відповідною експертною установою або атестованим експертом. Якщо в добровільному порядку матеріальна шкода небуде відшкодована - Вам необхідно буде звертатись до суду.
27.01.2023 14:32:13 Порядок дій: зафіксувати факт залиття квартири; підтвердити фактичний розмір посенесених збитків; визначитись із розміром моральної шкоди, завданої внаслідок залиття квартири; скористатись своїм правом на досудове врегулювання спору; звернутись до суду у випадку, якщо винуватець не йде на поступки щодо відшкодування шкоди. Відповідно до п. 2.3.6 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, що затверджені Наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 року № 76 "Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій" у разі залиття, аварії квартир складається відповідний акт, форма якого передбачена додатком № 4. Відповідний акт складається комісією балансоутримувача багатоквартирного будинку, в якому знаходиться квартира, яку було залито. Бажаю удачі і буду вдячний за оцінку консультації!
27.01.2023 21:00:43 Вітаю. Це все потрібно було задокументувати шляхом складення Акту за участі представників ЖЕКу або ОСББ. Далі потрібно провести оцінку нанесених збитків та вимагати їх виплати. Якщо сусід добровільно на сплату не йде, тоді вже звертатись до суду.
27.01.2023 21:06:44 викликайте майстра з жеку або з осбб складайте акт затоплення. оцінюйте збитки(реальні підтверджені офіційною компанією що буде робити ремонт) і подавайте до суду про стягнекння збитків та моральної шкоди . Сосіду з майстром опишіть перспективи думаю що віддасть кошти ні тоді суд виконавча служба щтрафи знайомство з штраф площадками арештами авто та банківських карток
28.01.2023 21:50:02 Спочатку Ви маєте зафіксувати сам факт затоплення квартири. Для цього необхідно звернутися в ЖЕК/ОСББ яким буде складено акт про залиття квартири. Додатково можете зробити фото/відео зйомку, залучити свідків (сусідів). Далі потрібно провести експертизу (будівельно-технічну, товарознавчу), щоб визначити розмір завданої шкоди. Після цього ще раз можете звернутися з письмовою вимогою до особи, що винна у завдані шкоди. Лист має бути цінним (з описом вкладення). Якщо в безспірому порядку питання не вирішиться, то необхідно звертатися з позовною заявою про відшкодування майнової, моральної шкоди. Позов подається за зареєстрованим місцем проживання відповідача або за місцем заподіяння шкоди (на вибір). Судовий збір потрібно сплатити у розмірі 1% від ціни позову. Але не менше ніж 1073,6 грн. та не більше 13420 грн. З повагою.
01.02.2023 14:35:46 Доброго дня. Вам необхідно зафіксувати пошкодження, викликати представників ( ЖЕО, ЖЕК, ОСББ ....) , що там у вас є. Потрібно скласти розрахунок вартості ремонтних робіт ( робить фахівець, експерт) . Комісійно скласти Акт , яким встановити причини (з чиїє вини та по якій технічній причині) сталось затоплення. Винній особі ви повинні написати лист з пропозицією добровільно відшкодувати завдані збитки. (Відправити рекомендованим листом, щоб був доказ направлення листа). Якщо добровільного відшкодування не буде, потрібно звертатись до суду. Маю досвід в таких судових справах, можу допомогти
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470