МОГУТ ЛИ ВЗЫСКАТЬ АЛИМЕНТЫ С НАСЛЕДСТВА? ✅ 515 - СТАТТІ - consultant.net.ua
image

Могут ли взыскать алименты с наследства?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 142 29.07.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Здравствуйте. У меня недавно умер отец, я являюсь единственной наследницей по завещанию. Но эго бывшая жена требует выплату алиментов. Есть ли у неё законные основания? Спасибо вам”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
14.07.2021 23:12:31
Здравствуйте! Если у отца была задолженность по алиментам, то да, этот долг могут требовать с Вас. Как пример приведу позицию Верховного Суда по этому вопросу. Кассационний гражданский суд в составе Верховного Суда постановлением № 199/5826/16-ц, 61-20217св19 напомнил судам, что наследник обязан погасить долг наследодателя по алиментам в пределах стоимости полученного наследства. Важно то, что после смерти плательщика алиментов к наследнику переходит обязанность уплатить именно долг с невыплаченных алиментов, а не обязанность по уплате алиментов. Т.е. если была задолженность по алиментам, то ее необходимо погасить (если она не больше стоимости унаследованого имущества). И на этом все. Обязанности платить алименты дальше у Вас, как наследника, нет. Если консультация полезна - оставляйте отзыв. Будут вопросы - обращайтесь лично через сайт. Всего Вам доброго!
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №173 Юрист Україна / Київ

06.07.2021 21:39:23 Добрый вечер. Так как наследство не является доходом, тоесть не носит постоянный характер, то и алименты с него взыскать нельзя. Но есть свои тонкости. Допустим Вы будете здавать унаследованное имущество и получать доход или продадите наследство, тогда суд сможет взыскать с Вас алименты. Спасибо.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

07.07.2021 18:27:19 Добрый день. Согласно действующему законодательству, алименты уплачиваются из суммы дохода. Наследство доходом не является, следовательно, алименты с наследства в обычной ситуации не уплачиваются. Благодарю.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

19.07.2021 16:16:24 Выплата алиментов неразрывно связана с тем, кто обязан их платить. Если такой человек умирает - его обязательство по выплате алиментов прекращается. Вы не обязаны выплачивать алименты вместо него. Но, если при жизни ваш отец задолжал некую сумму по алиментам бывшей жене, вы обязаны оплатить эту задолженность, так как по 1218 статье Гражданского кодекса Украины (ГКУ) в состав наследства входят не только права, но и обязанности - то есть то, что умерший должен был выполнить, но не выполнил. Также 1282 статья ГКУ обязывает вас расплатиться по долгам покойного отца, но только в сумме полученного наследства (то есть, если долг 10000 гривен, а имущества вы унаследовали на 5000 гривен, то выплачиваете по долгу только 5000 гривен). Если же долга по алиментам у вашего покойного отца на момент смерти не было, а его бывшая жена требует, чтобы вы выплачивали алименты вместо него и дальше - то это требование незаконно, и обязанности выплачивать алименты по закону у вас нет, и быть не может.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.28 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.63 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.33 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу