Опіка над бабусею
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Бабуся має інвалідність 1 групи, чи можу я як її онук оформити над нею опіку? Та які документи потрібно для цього зібрати?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
13.01.2023 12:58:43 Критерії на підставі яких призначається опікун визначений зокрема Правилами опіки та піклування. При призначенні опікуна (піклувальника) беруться до уваги його можливості виконувати опікунські обов'язки, стосунки між ним та підопічним. Опікун чи піклувальник призначається лише за його згодою і, як правило, з числа родичів чи близьких підопічному осіб. Опікуном зокрема не може бути особа, яка не досягла 18 років. Документи, за наявності яких органи опіки і піклування призначають опікуна знову ж таки визначений Правилами опіки та піклування. Перелік достатньо обширний. Якщо зацікавлені в більш детальній консультації - звертайтесь.
13.01.2023 13:04:11 Так. Опікуну слід звернутися до органів опіки з пакетом документів, до якого входять: заява; автобіографія; копія та оригінал паспорта; медична довідка; довідка, що підтверджує доходи; свідоцтво про шлюб (за наявності); згода сім'ї на спільне проживання; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі. Протягом 7 днів після подачі заяви органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення. У разі позитивного рішення до опікуна переходять обов'язки з постачання підопічного необхідними речами і продуктами, підтримці його здоров'я і розпорядження його коштами. Ці обов'язки виконуються безоплатно (за винятком деяких випадків), але держава надає опікунам ряд пільг.
13.01.2023 13:51:35 Для призначення компенсації непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, подають в місцеві органи з питань соціального захисту населення заяву, форма якої затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96 “Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг”. Крім того, до заяви додаються: паспорт або документ, що посвідчує особу одержувача державної соціальної допомоги; довідка про перебування на обліку в органах Пенсійного фонду України або органах праці та соціального захисту населення — для особи, за якою здійснюється догляд; паспорт або документ, що посвідчує особу, за якою здійснюється догляд.
13.01.2023 15:01:15 Опікуном можна стати тільки недієздатній особі за психологічною експертизою та рішенням суду. ЯКщо вам для звільнення від мобілізації, то вам достатньо бути особою, зайнятою постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи. Для цього потрібно, щоб ви ніде не працювали офіційно. Бабуся звернулася із заявою в місцеві органи з питань соціального захисту населення. ЯК наслідок вам видадуть довідку, що ви здійснююте за нею догляд і навіть платимуть пару гривень і стаж роботи йтиме, але офіційно працювати ви ніде не зможете.
13.01.2023 16:31:56 Маєте право оформити опіку лише в тому випадку, якщо бабуся має психічні проблеми. У всіх інших випадках мова йде не про опіку, а про постійний догляд. Тому тут варто розглядати саме цей вараіант. Наскільки я зрозумів, Ви хочете зробити це для отримання відстрочки або виїзду за кордон. Готовий в цьому допомогти.
18.01.2023 00:11:53 Так, якщо суд вашу бабусю визнає недієздатною, органи опіки та піклування нададуть подання щодо призначення вас опікуном. Суд вас призначить опікуном бабусі.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
-
НовинаДВІ ТИСЯЧІ БЕЗКОШТОВНИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ І МИ НЕ ЗУПИНЯЄМОСЬ!
-
НовинаПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОСІБНИКА “ДОРОГОВКАЗ ПОРАНЕНОГО”
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717