Опікунство
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Хочу оформити опікунство над бабусею.їй 71 рік, 3 група інвалідності. Які саме документи необхідні для опіки?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
03.03.2023 14:26:04 Вам необхідно звернутися до органу опіки та піклування або до суду. Необхідно зібрати такі документи: документи, що засвідчують вашу особу і особу інваліда; заява до органів опіки і піклувальника; заяву до органів опіки підопічного; довідка про медичну експертизу, якщо людина недієздатна; заява в суд про визнання опіки над недієздатним людиною; акт житлової комісії на житлоплощу піклувальника; довідка про склад сім’ї піклувальника; довідка про стан здоров’я піклувальника; довідка про матеріальне становище піклувальника.
03.03.2023 15:31:47 1. Довідки з лікарні: 1) Про те що бабуся потребує опіки 2) Про те що Ваш стан здоровя дозволяє забезпечити опіку. 2. Подання Органу опіки і піклування. 3. Рішення суду (під час судового розгляду окремо буде призначена експертиза здоровя бабусі).
03.03.2023 17:15:57 На жаль, але опіка в даному випадку є малоймовірною, оскільки для неї потрібно, аби бабуся мала психічні проблеми. Обов'язковою умовою є визнання її недієздатною, чому має передувати судово-психіатрична експертиза. Тому якщо у бабусі є саме психічні проблеми, тоді шанси на визнання її недієздатною дійсно є. Для цього спочатку потрібно звернутись до органу опіки та піклування, а потім до суду. Наскільки я розумію, Ви цікавитесь даним питанням з огляду на бажання отримати відстрочку, а тому раджу Вам замовити послугу "Правовий висновок", аби достеменно розуміти, що і як потрібно робити.
04.03.2023 07:52:27 Після того як людину визнали недієздатною, потенційному опікуну слід звернутися до органів опіки з пакетом документів. У вас мають бути: заява; автобіографія; копія та оригінал паспорта; медична довідка; довідка, що підтверджує доходи; свідоцтво про шлюб (за наявності); згода сім’ї на спільне проживання; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі. Протягом тижня після подачі заяви органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення.
04.03.2023 10:16:52 Доброго дня! Відстрочку від мобілізації мають особи, що є опікунами особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Тобто для того, щоб оформити опіку слід звертатися в суд за визнанням бабусі недієздатною (мають бути для цього підстави) та призначення Вас її опікуном.
05.03.2023 18:21:05 Добрый день что бы оформить опекунство над бабушкой вам нужно нанять семейного адвоката и оформить опекунство с ним.
06.03.2023 08:34:54 Обов'язково мають бути родинні зв’язки з людиною з інвалідністю і повна дієздатність. Вже після цього потрібно написати спеціальну заяву-згоду на опікунство. Звернутися в орган опіки і написати заяву від себе та бабусі, визнати в суду бабусю обмежено дієздатною- отримати рішення,висновок з лікарні про стан здоров'я Ваше та бабусі,довідку про місце проживання особи, що потребує піклування, і довідку про місце проживання опікуна;Документи, що засвідчують особу – опікуна і людини з інвалідністю.Також тобі необхідно принести в органи довідку про матеріальне становище та склад сім’ї.
06.03.2023 19:56:12 Окрім цього, бажаючим встановити опіку над літньою людиною необхідно пройти медичний огляд і спеціальні підготовчі курси. Документи, які необхідні для призначення опікуна (передбачені п. 3.3 Наказу № 387/3680 від 26.05.1999), серед них: повідомлення державних, громадських організацій або заява громадянина (громадян); копія свідоцтва про народження особи, що потребує опіки, або іншого документа, який підтверджує її вік (копія паспорту); рішення суду про визнання даної особи недієздатною; акт обстеження умов життя особи, що потребує опіки, і опис її майна; довідки про стан здоров'я особи, що потребує опіки (якщо вона раніше проживала окремо), та майбутнього опікуна (піклувальника); довідка про місце проживання майбутнього опікуна і його заява про прийняття на себе обов'язків про опіку; акт перевірки умов життя майбутнього опікуна та висновок від органів опіки та піклування за місцем проживання опікуна про можливість виконувати опікунські обов'язки; довідка лікувальної установ
07.03.2023 23:31:40 прийти в органи опіки й подати заяву, написану власноруч від людини з інвалідністю. Після цього потрібно звернутися в суд і взяти рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною, якщо такої заяви досі немає. В лікарні взяти спеціальний медичний висновок про стан здоров’я особи, що потребує піклування, і медичний висновок про стан здоров’я опікуна. Подати довідку про місце проживання особи, що потребує піклування, і довідку про місце проживання опікуна; Заява від опікуна про те, що ти береш на себе обов’язки щодо піклування (теж написану від руки). Документи, що засвідчують особу – опікуна і людини з інвалідністю. Також тобі необхідно принести в органи довідку про матеріальне становище та склад сім’ї.
08.03.2023 10:28:47 Оформлення опікунства над людиною з інвалідністю – складний і довгий процес.Якщо Ви хочете бути опікуном, у Вас мають бути родинні зв’язки з людиною з інвалідністю і повна дієздатність. Вже після цього потрібно написати спеціальну заяву-згоду на опікунство.Спочатку потрібно прийти в органи опіки й подати заяву, написану власноруч від людини з інвалідністю.Після цього потрібно звернутися в суд і взяти рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною, якщо такої заяви досі немає.В лікарні взяти спеціальний медичний висновок про стан здоров’я особи, що потребує піклування, і медичний висновок про стан здоров’я опікуна. Подати довідку про місце проживання особи, що потребує піклування, і довідку про місце проживання опікуна;Заява від опікуна про те, що ти береш на себе обов’язки щодо піклування (теж написану від руки).Документи, що засвідчують особу – опікуна і людини з інвалідністю.Також тобі необхідно принести в органи довідку про матеріальне становище та склад сім’ї.
08.03.2023 15:05:34 Встановлення опіки або піклування – визначення органами виконавчої влади або судом, в чиї обов’язки входить турбота про дітей або дорослих з обмеженою дієздатністю. Опіка може бути застосована до малолітніх і недієздатних громадян, піклування необхідно неповнолітнім особам, а також обмежено дієздатним людям. Вимоги до людини, яка хоче стати опікуном: В даному випадку перевага надається родичам. Велике значення мають особисті взаємини сторін. Опікуном може стати виключно дієздатна фізична особа, яка має можливість забезпечити потреби підопічного. Добровільне бажання оформити опікунство, зафіксоване в письмовому вигляді.
09.03.2023 23:36:47 Зверніться до соціального захисту населення за місцем реєстрації. За необхідності звертайтесь особисто радо допоможу.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470