Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Оскарження МСЕК

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 6 хвилин Кількість переглядів: 889
Рейтинг:
0
Дата публікації: 16.06.2023

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Чи можна оскаржити МСЕК? Не погоджуюсь з 2ю групою інвалідності Що для того потрібно?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

09.06.2023 18:03:32 Оскаржити рішення комісії можливо протягом одного місяця. Для цього необхідно звернутися до самої комісії, або до центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Де буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення. Це рішення можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України. У складних випадках центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, які звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця) Якщо на вашу думку під час проходження МСЕК порушують ваші права, звертайтеся телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19. Крім того, рішення комісій усіх рівнів можна оскаржити в суді. 

BASE (Базова) 0.05
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Україна / Рівненська область

i

10.06.2023 16:43:51 Добрий день, так, звичайно можна оскаржити

BASE (Базова) 0
Реклама
Бондар Артем
Бондар Артем
Юрист
Україна / Одеська область

i

13.06.2023 18:53:21 Оскаржити рішення комісії можливо протягом одного місяця. Для цього необхідно звернутися до самої комісії, або до центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Де буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення. Це рішення можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України. Для цього потрібно: 1. Отримати документ про проходження МСЕК на руки. Якщо не видали - писати письмову заяву на ім’я головного лікаря. 2.Пройти самостійні обстеження, зібрати необхідні висновки, результати аналізів, інших досліджень. 3. За наявності підстав для оскарження - упродовж місяця з моменту отримання висновку МСЕК направити скаргу до МСЕК вищого рівня - обласної та центральної. Робіть це поштою - рекомендованим листом з повідомленням про вручення та описом вкладення. До скарги додавайте копії медичних висновків, досліджень, епікриз тощо. 4. Якщо в досудовому порядку вирішити питання неможливо, то можна звернутись до суду. На це є 3 місяці з моменту отримання відповіді від МСЕК вищого рівня.

BASE (Базова) 0
Реклама
Борисенко Анна
Борисенко Анна
Юрист
Україна / Чернігівська область

i

13.06.2023 20:51:26 Мати альтернативні аналізи письмова заява до вищого органу або через суд

BASE (Базова) 0
Реклама
Мартинюк Ярослав
Мартинюк Ярослав
Юрист
Україна / Вінницька область

i

13.06.2023 23:20:33 Оскаржити рішення комісії можливо протягом одного місяця. Для цього необхідно звернутися до самої комісії, або до центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Де буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення. Це рішення можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України. У складних випадках центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, які звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця)".

BASE (Базова) 0
Реклама
Сімонова Христина
Сімонова Христина
Юрист
Україна / Київ

i

14.06.2023 17:12:13 Відповідно до статті 6 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" громадянин має право в судовому порядку оскаржувати рішення органів медико-соціальної експертизи про визнання чи невизнання його особою з інвалідністю. Відповідачем у даній справі буде відповідна МСЕК. Рішення МСЕК спрямовані на забезпечення реалізації державної політики у сфері реабілітації осіб з інвалідністю, створення правових, економічних, політичних, соціально-побутових і соціально-психологічних умов для задоволення їхніх потреб у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності, а тому вони мають публічний характер та підлягають оскарженню в порядку адміністративного судочинства (абзац восьмий пункту 15 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 8 "Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів").

BASE (Базова) 34.02
Реклама
Неофіта ДМИТРО Богданович
Неофіта ДМИТРО Богданович
Юрист
Україна / Львівська область

i

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.