Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня! Зупинила поліція і говорить , що Я перетнув подвійну суцільну лінію. Попросив надати докази (відео фіксацію). Надали відео де видно що я на зупинці стою коли вони проїжають повз , після на відео вони ще проїжають вперед метрів 100-200 розвертаються і видно уже як я їду в протилежному напрямку а самого факту порушення не зафіксовано. Я показав документи вони щось подивились і відпустили . Я після декількох днів заходжу в каб. Водія і штраф накладено 255грн. Що робить?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
Поліція винесла щодо вас постанову про накладення штрафу. Треба оскаржувати її в суді. Відео, яке у вас є, використовуйте як доказ безпідставності накладення штрафу, оскільки це підтверджує, що ПДР ви не порушували. Також вам треба отримати у поліції постанову про накладення штрафу (вам її мають надіслати поштою, однак не завжди поліція це виконує, тому може доведеться забирати постанову самостійно). Для складення позову про оскарження штрафу зверніться до адвоката - він допоможе скласти позов так, щоб він відповідав вимогам закону та не був відхилений судом. Строк оскарження штрафу - 10 днів з дня вручення вам постанови, тож не зволікайте зі зверненням до адвоката.
 
Консультант #136
Складений протокол про порушення має розглядатись у суді, де у вас є можливість надати заперечення про те, що порушення ніякого не було, вина відсутня і складу правопорушення немає, у зв'язку із чим справа підлягає закриття через відсутність самої події порушення.
 
Консультант #107
Доброго дня, нажаль працівники поліції доводі часто притягають до відповідальності без достатніх на це правових підстав. Якщо ви не погоджуєтесь із постановою про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за порушення правил дорожнього руху ви можете оскаржити цю постанову до суду за місцем вашої реєстрації. Для цього необхідно підготувати позовну заяву де викласти всі обставини події, викласти свою версію та попросити суд скасувати постанову як незаконну. В даному судовому процесі ви будете у статусі позивача, а працівник поліції та орган, де він працює відповідачами по справі. Сьогодні існує неоднакова практика щодо сплати судового збору за подання такої заяви до суду. Судовий збір складає близько 430 грн., однак можна спрямувати заяву до суду без сплати судового збору, а суд вже вирішить чи сплачувати вам судовий збір чи ні. Оскаржити постанову поліції до суду можна протягом 10 днів з моменту її одержання
 
Консультант #1
Доброго дня. Потрібно зробити адвокат і запити в департамент патрульної поліції, для того щоб отримати копію постанови. Оскаржити її до суду і направити супровідний лист з копією на адресу Науіональноі поліції. Далі доки суд не винесе рішення у Вас є законні підстави нічого не сплачувати. Так як суди можуть тривати близько 3 років, може платити і взагалі не доведеться. Як що потрібна допомога, телефонуйте! Гарного вечора.