image

Тероборона не відпускає студента

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 64 19.04.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Студент ВНЗ денної форми з січня числився добровольцем у теробороні. Військового досвіду не мав. 24.02 його прикріпили до місцевого батальйону тро. На початку березня під тиском підписав контракт про службу в батальйоні до кінця військового стану. Що це за контракт ми не можемо дізнатись, примірник йому не видали. Хоче розірвати контракт (у тексті був такий пункт) і повернутись до навчання, але командування дає зрозуміти, що його не відпустять. Чи мають право його утримувати і куди звертатись?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
15.04.2022 17:56:15
Тут важливо зрозуміти контракт з якою саме теробороною укладено. 1. сили територіальної оборони Збройних сил України, що становлять окремий рід сил ЗСУ; 2. добровольчі формування територіальних громад, які провадять діяльність територіальної оборони. Якщо укладено контракт з першими (контракт резервіста ТрО ЗСУ) то одного лише бажання особи для його розірвання недостатньо. Існує виключний перелік підстав для розірвання такого контракту. Тобто такий контракт розірвати в односторонньому порядку неможливо. Якщо ж укладено контракт з другими (контракт добровольця), то такий контракт відрізняється від контракту військовослужбовця ЗСУ тим, що людина може в односторонньому порядку його розірвати, написавши заяву командиру про це. Термін дії контракту добровольця 3 роки, тому враховуючи те, що Ви говорите про термін дії підписаного контракту "до кінця воєнного стану", можна зробити висновок, що у Вас контракт з першими. Зверніться до командира за отриманням свого примірника контракту.
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область

15.04.2022 18:06:35 Доброго дня Щодо контракту його змісту та умов необхідно звертатись до безпосереднього командира, або до військової адміністрації. Нажаль проаналізувати зазначені терміни до закінчення військового періоду або до початку навчання не є можливим так як відсутній безпосередній текс контракту. Контракт укладають у чотирьох примірниках, які мають однакову юридичну силу та зберігаються: у командира військової частини Сил територіальної оборони ЗСУ; у ТЦК та СП; у командира; у добровольця. Угода добровольця ДФТГ може бути розірвана достроково через порушення добровольцем її умов або присяги, у зв’язку з прийняттям добровольця на військову службу, за станом його здоров’я, через вихід з громадянства України або ж — у будь-який момент — за заявою добровольця територіальної оборони про припинення контракту. Контракт відрізняється від звичайного контракту військовослужбовця ЗСУ тим, що людина може в односторонньому порядку його розірвати, що визнач в Положенні про добровольчі формуванння терито

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

16.04.2022 16:45:24 Доброго дня. Змусити когось укласти правочин - це грубе порушення норм Конституції України. Проте, розуміємо яка зараз ситуація. Розірвати контракт в односторонньому порядку можливо. Для цього студенту необхідно скласти рапорт на ім’я командира та подати йому. У випадку відсутності інформації на рапорт, звернутися до вищого за ланкою керівництва з цим рапортом. Утримувати його не мають права.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №236 Юрист Україна / Київ

18.04.2022 09:23:47 Доброго ранку. Розірвати контракт це Ваше право, спробуйте звернутись до військової адміністрації у Вашому місті. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу