image

Тимчасове припинення трудових відносин

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 35 13.04.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Чи може підприємство призупинити трудові відносини з працівником, який нікуда не виїжджав, попередив про це письмово керівника. При цьому на місце працівника прийняли на роботу інших працівників.”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
12.04.2022 20:31:23
Закон "Про організацію трудових відносин у період воєнного стану" надає роботодавцеві призупиняти трудові договори з працівниками, у тому числі за власною ініціативою. Також роботодавець протягом періоду воєнного стану наділений правом укладати строкові трудові договори з працівниками - з метою заміни цими працівниками тих працівників, які не можуть стати до роботи через те, що виїхали в інші регіони України або в інші країни. Заміщення працівника, який не виїхав з України, цим законом не передбачено. Призупинення трудового договору не є припиненням трудових відносин. Ви маєте право повернутись до роботи, для чого необхідно прибути до офісу роботодавця або повідомити його про повернення до роботи за телефоном чи листом на електронну пошту. Якщо вас не допустять до роботи через найм іншого працівника — такі дії роботодавця будуть незаконними та порушуватимуть ваші трудові права.
BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

12.04.2022 20:28:52 Так може. ЗУ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", це не забороняє. Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором. Дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи. Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин. Призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб. Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

13.04.2022 13:39:37 Призупинення дії трудового договору ⸺ це тимчасове припинення роботодавця забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором. Саме військова агресія проти України і є приводом для припинення дії трудового договору та не існує можливості надавати та виконувати роботи. Тож, якщо підприємство призупинило дію трудового договору, то працівник не виконує свої трудові обов’язки, але за ним роботодавець зберігає посаду. І як тільки відбувається можливість відновлення дії трудового договору, працівника поновлюють на роботі на тих самих умовах що і до призупинення. Призупинити дію трудового договору можлив як з окремим працівником, так і одночасно з усіма працівниками. Період призупинення трудового договору не оплачується, але законодавець декларує механізм відшкодування виплат на зарплату за рахунок країни агресора. Інших працівників можливо прийняти лише коли попередніх звільнять. Дії Вашоро роботодавця не є законними. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

13.04.2022 15:41:28 По ст.13 ЗУ Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” призупинення дії труд.дог. – тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним труд.дог., що не тягне за собою припинення труд.відносин. Про призупинення можна повідомити у будь-який доступний спосіб, головною умовою для призупинення дії труд.дог. є абсолютна неможливість надання роботодавцем та виконання працівником відповідної роботи, ініціатором призупинення можуть бути як роботодавець, так і працівник. При цьому, цей закон не обмежив право прийняття нових працівників, по ст.2 можна приймати нових і для заміщення відсутніх. Якщо на Ваше місце взяли нового і Ви фактично не відсутні, пишіть на місце роботи вимогу негайно допутистити Вас до роботи, попередьте про оскарження до держпраці.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №228 Юрист Україна / Волинська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу