ТРУДОВЫЕ ВОПРОСЫ ✅ 1262 - СТАТТІ - consultant.net.ua
image

Трудовые вопросы

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 111 09.05.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрый день! Маме 57 лет, с ней приостановили трудовую деятельность, на учет в центр занятости из-за этого стать не может. Сегодня руководство настаивает, чтоб писала заявление на увольнение по согласованию сторон. Иначе уволят. Трудовые сгорели в Мариуполе, компания не отцифровала их. Скажите пожалуйста, как повести себя в данной ситуации? Есть ли возможность получить пособие по безработице и как быть со стажем? Благодарю!”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

02.05.2022 16:35:23 Добрый день. Ваша мама я так понимаю выехала в другой город, если да то ей положена ежемесячная выплата от государства, которую можно оформить через "Дию". Приостановление трудовой деятельности не означает увольнение, а приостановление, после которого человек возвращается на работу, тогда по закону Вашу маму должны сократить с выплатой пособия либо отправить в простой с оплатой в 2/3 оклада либо по желанию мамы отпуск без сохранения или годовой. Приостановление работы в стаж не входит, так как и простой и отпуск без сох-я. Вся трудовая деятельность должна быть в базе Пенсионного, в любом случае Вам нужно по этому вопросу идти в Пенсионный фонд (по трудовым книгам). На учет в центр занятости возможно стать только после увольнения.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

02.05.2022 17:28:17 Вітаю. Для того, щоб отримувати допомогу по безробіттю, необхідно припинити трудовий договір. Варіант який пропонує керівництво - за угодою сторін є найбільш підходящий для Вашої матері, оскільки в такому разі вона отримуватиме допомогу з першого місяця реєстрації в центрі зайнятості і в більшому розмірі, ніж наприклад у разі звільнення за власним бажанням. Стаж та місце роботи у разі втрати трудової можна підтвердити наступними документами: довідками; виписками із наказів; особовими рахунками і відомостями на видачу зарплати; посвідченнями; характеристиками; письмовими трудовими договорами і угодами з відмітками про їх виконання; іншими документами, які містять відомості про періоди роботи. Також стаж роботи, який дає право на пенсію, може встановлюватися на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві або в одній системі, і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область

02.05.2022 22:29:23 Стаж зберігається зважаючи на те що малоймовірне най блищим часом відновлення роботи - розгляньте варіант звільнення за згодою сторін ( це забезпечить виплату зп та компенсацію невиплачених днів відпустки) та розірвання трудових відносин є підставою для отримання статусу безробітного через центр зайнятості та отримання виплати по безробіттю. Щодо трудових книжок то хвилюватися не варто так як з стаж і всі виплати зафіксовані онлайн тобто у разі необхідності дублікат трудової -можна буде відновити. Проте всі нарахування та дані по виплатах є наявні www.pfu.gov.ua в її особистому кабінеті, в який вона може залогінитися та перевірити правильність та актуальність відомостей. Також подати заявку до центру зайнятості вона може онлайн 1. Здійсніть онлайн-реєстрацію на сайті державних послуг "ДІЯ" або заповніть онлайн заяву про надання/поновлення/призначення статусу безробітного, виплати допомоги по безробіттю

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

04.05.2022 11:03:00 С 2010г. данные о трудоустройстве и оплате ЕСВ за работников ведутся в эл.виде и можно получить ч/з сайт пенсионного https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/InfoInsurer, так что не бойтесь за трудовую. Пособие по безработице назначается центрами занятости с 1го дня после регистрации безработного (п.20 пост.КМУ №792 от 19.09.18), для чего маме нужно уволиться, а в зависимости от основания увольнения может быть отсрочено на месяц начало выплат или сокращен период получения выплаты, детальнее раздел IV Наказу №624 от 06.04.20 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0537-20#Text. То есть, лучше уволиться день-в-день без отработки по собст.жел. по уважит.причине (ч.1 ст.38 КЗПП) боевые действия и переезд), по соглашению сторон (п.1 ст.36 КЗПП) не надо – будет сокращ.выплаты на 90 дней. Труд.стаж на учете безработным сохраниться, а пенс.стаж без оплаты ЕСВ не будет накапливаться

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №228 Юрист Україна / Волинська область

04.05.2022 11:26:17 Добрый день! В случае увольнения по согласованию сторон Ваша мама сможет стать на учет в центр занятости и получать пособие по безработице. Но если ее уволят в связи с ликвидацией предприятия или в связи с сокращение штата, работодатель должен будет выплатить ей при увольнении как компенсацию сумму среднемесячного зароботка, а пособие по безработице центр занятости будет выплачивать в течении года. Поэтому увольнение в связи с ликвидацией предприятия или сокращения штата более выгодное. Время пребывание на учете в центре занятости защитывается в страховой стаж.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №212 Юрист Україна / Запорізька область

04.05.2022 19:40:09 Работодателям не запрещено увольнять сотрудников в период военного положения, поэтому требование работодателя написать заявление на увольнение не является незаконным и трудовых прав вашей матери не нарушает. Увольнение по соглашению сторон никак не влияет на сроки выплаты пособия по безработице - выплата пособия начинается с первого дня обращения безработного за назначением пособия. Предприятие обязано хранить трудовые книжки сотрудников все то время, пока конкретный сотрудник на этом предприятии работает. Если предприятие не сохранило трудовую книжку - оно обязано восстановить ее за собственный счёт. Если предприятие не может восстановить трудовую книжку, восстановить трудовую книжку сотрудник может, трудоустроившись на новое место работы, и предоставив отделу кадров сведения о предыдущих местах работы. Сведения о предыдущих местах работы можно подтвердить справками, выданными на прошлых местах работы либо копией трудовой книжки (если у вашей матери сохранилась копия).

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

04.05.2022 22:17:34 Доброго дня. Звільнити роботодавець за своїм рішенням не має права. На підприємстві вже видано наказ про призупинення дії трудового договору і ви з ним ознайомлені. Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин. Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України. Наразі наша ДЕРЖАВА розробляє процедуру компенсаційних виплат в обмін на переведення права вимоги в повному обсязі її для подальшого стягнення з РФ. У період дії воєнного стану порядок організації кадрового діловодства та архівного зберігання кадрових документів у районах активних бойових дій визначається роботодавцем самостійно, за умови забезпечення ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи та обліку витрат на оплату праці. ст. 7 ЗУ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану".

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №236 Юрист Україна / Київ
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.28 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.63 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.33 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу