image

Відповідальність за не сплату аліментів після 18?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 34 29.06.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день. Мені 19 років, я навчаюсь в університеті. Мої батькі нещодавно розлучились. За рішенням суду було встановлено те, що батько повинен сплачувати мені аліменти у зв’язку з продовженням навчання. Проте, він відмовляється платити кошти. Яка йому буде встановлена відповідальність за ухилення від сплати аліментів? Чи можуть алімети вираховуватись із допомогти по тимчасовій непрацездатності?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
26.06.2021 10:39:49
Добрий день! Щодо стягнен з виплат по тимчасовій непрацездатності: Постанова Уряду від 18.07.1996 № 841 в редакції від 2015 року визначає такі доходи платника аліментів, з яких здійснюються відрахування на утримання диитини. Оскільки допомогу з непрацездатності відноситься до доходів особи і є тимчасовою заміною заробітної плати, то так, аліменти повинні вираховуватис. Хвороба не звільняє батьків від утримання своїх дітей. Щодо відповідальності. Законодавство передбачає наступні види відповідальності: цивільна; адміністративна; кримінальна. У разі виникнення заборгованості з вини боржника, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості. Аміністративна відповідальність - стаття 183-1 КУпАП. Кримінальна - Статтею 164 КК України
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №173 Юрист Україна / Київ

22.06.2021 20:36:26 Доброго дня. Відповідальність за несплату аліментів є адміністративна, кримінальна, цивільна. Як саме покарати вирішить суд, якщо Ви будете подавати позов. Суд може накласти штраф, позбавити права виїзду за кордон, накласти аміністративний арешт, громадські роботи, все залежить від суми боргу.Якщо відповідач став безробітним, вже після рішення суду, але при цьому став на облік в центрі зайнятості, аліменти будуть відраховуватися з одержуваної допомоги по безробіттю. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

24.06.2021 15:15:10 Виконавчий документпро стягнення аліментів слід пред'явити Виконавцю до примусового виконання і він шукатиме всі доходи та стягуватиме на вагу користь аліменти. Якщо коштів немає, то може бути звернути стягнення на майно.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №136 Юрист Україна / Київ

25.06.2021 03:47:47 Доброго дня! Закони, які регулюють взаємини батьків з дитиною, зводять відповідальність за несплату аліментів до трьох сфер: цивільної, адміністративної та кримінальної. Згідно чинного законодавства, адміністративна відповідальність передбачена КУпАП, де вказано, що несплата аліментів тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин. Щодо кримінальної відповідальності, то у ККУ вказується, що ухиленнявід сплати аліментів карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Стосовно вираховування аліментів із допомоги по тимчасовій непрацездатності, якщо мається на увазі саме допомога по державному соцiальному страхуванню (тимчасова непрацездатність), то так, з неї можуть стягуватися аліменти. Дякую!

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

28.06.2021 10:45:12 Доброго дня, за ухилення від сплати аліментів існує кримінальна відповідальність, передбачена ст. 164 кримінального кодексу України. Аліменти вираховується із доходу. Якщо ваш булько став на облік у центрі зайнятості як безробітний та йому встановлено допомогу по безробіттю, то так, за рішенням суду може бути стягнуто навіть з цих коштів.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №107 Юрист Україна / Харківська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу