![image](https://consultant.net.ua/site/img/autopost_bg.png)
Як мені відновити строк спадщини?
![image](https://consultant.net.ua/site/img/services_section_bg.png)
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “У мене рік тому помер дід, у зв‘язку з тим, що я перебувала на роботі закордоном, я не змогла прийняти спадщину протягом шестимісячного строку. Чи може вважатись моя відсутність в Україні поважною причиною для того, щоб відновити строки прийняття спадщини? Що я можу зробити?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
29.09.2021 08:39:42 Слід звернути увагу на те, що для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини позивачеві необхідно довести поважність причин його пропуску, шляхом звернення до суду. Поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Суд визнає поважними причини такі, наприклад, як тривала хвороба, відбування покарання у місцях позбавлення волі, перебування на строковій службі, перебування тривалий час за межами України та ін. Однак, якщо ви бажаєте, щоб ту, або іншу причину суд визнав поважною, то суду необхідно надати підтвердження письмовими документами відповідних органів. Другим варіантом є отримання спадкоємцем, який пропустив строк для прийняття спадщини, письмової згоди інших спадкоємців, що прийняли спадщину, на подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини після встановленого строку. Раджу Вам звернутися до фахового юриста/адвоката, який спеціалізується на спадковому праві. Бажаю успіху.
29.09.2021 20:26:25 Переліку поважних причин пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини законом не передбачено. Поважність причин пропуску строку визначається судом в кожному конкретному випадку. Поважними є причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.Поновити строк на прийняття спадщини можливо через суд в порядку позовного провадження. Для цього слід звернутися до суду із позовною заявою.За подання позовної заяви сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Відповідачем у вказаній категорії справ виступає територіальна громада в особі органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. До заяви обов’язково потрібно додати копії:– Свідоцтво про смерть; Постанова нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії: Документи про спорідненість спадкодавця та спадкоємця (у разі спадкування за законом);Заповіт (у разі спадкування за заповітом);Закордонного паспорту, документи на нерух.майно
01.10.2021 08:24:35 Добрий день. Якщо Ваш дідусь оформив на Вас заповіт, то необхідно звернутися до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Необхідна наявність документів, що були за кордоном. У випадку, якщо заповіту немає, спадкувати Ви можете після смерті дідуся за правом представлення, тобто за власних батьків, які були дітьми дідуся і за умови, що батьки померли. Якщо батьки живі, спадкувати можуть лише вони
![image](https://consultant.net.ua/site/img/article_section_bg.png)
Схожі послуги та статті
![image](https://consultant.net.ua/site/img/services_section_bg.png)
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
![image](https://consultant.net.ua/site/img/reviews_bg.png)
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
![image](https://consultant.net.ua/site/img/quiz_bg.png)
Отримайте консультацію
![image](https://consultant.net.ua/site/img/about_section_bg.png)
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
![image](https://consultant.net.ua/site/img/map-section__image.png)
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470