image

Як відшкодувати збитки за пошкоджене майно ?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 27 11.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Внаслідок військових дій було пошкоджено майно ,чи варто разраховувати на відшкодування ,та як я можу підтвердити втрати ?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
02.11.2022 14:53:35
Доброго дня. Відповідно до «Порядка подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ», затвердженого постановою КМУ від 26.03.2022р. №380., Ви можете подати заяву на компенсацію збитків особисто в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), або дистанційно через додаток «Дія», або через нотаріуса. Після подання заяви громадянином спеціальна комісія, створена органом місцевого самоврядування та військово-цивільними адміністраціями складає акт обстеження майна. Саме цей акт буде основою для отримання майбутньої компенсації. Створення комісії і її робота регламентовані «Порядком виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд», затвердженим Постановою КМУ від 19.04.2022 р. № 473. Згідно з п.5 «Порядку" Ви можете замовити таке обстеження у експерта-будівельника самостійно.
PRO 70.54
Реклама
Станіслав Олегович
Станіслав Олегович Юрист Україна / Київ
Станіслав Олегович
Вартість: 750 грн/год Детальніше

02.11.2022 14:50:04 Вітаю. Розраховувати можете. Для цього потрібно зафіксувати пошкодження. Підтвердити втрати можливо будь-якими документами, відомостями, що містять інформацію про майно, його вартість. Для розуміння ситуації та консультування потрібно знати більше про яке майно Ви говорите.

BASE (Базова) 0.01
Реклама
image
Консультант №311 Юрист Україна / Київська область

02.11.2022 14:54:18 Варто подати заяву до поліції (навіть якщо Ви виїхали з місця події до іншого регіону), атакож подати заяву щодо проведення обстеження житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, до органів місцевого самоврядування, а у разі їх відсутності - військово-цивільні адміністрації населених пунктів. котрі утворюють комісію з обстеження житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації. Рішення про надання грошової компенсації приймають комісії з розгляду питань. Заявку можна також подати через додаток "Дія" в розділі "Послуги"- "Пошкоджене майно". Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені урядом найближчим часом. Подавати заяви ОБОВ'ЯЗКОВО ПОТРІБНО!!!

BASE (Базова) 0
Реклама

02.11.2022 14:54:48 Існує наступний порядок: 1. Потрібно якнайшвидше зафіксувати факт завданих збитків на фото чи відео, бажано з прив'язкою до місцевості, будинків та інших нерухомих орієнтирів. Також знадобляться письмові пояснення щонайменше від двох свідків. 2. Якщо про подію, внаслідок якої було пошкоджено автомобіль, писали у ЗМІ, то потрібно додати знімки екрана з цих новин або посилання на відповідні публікації у ЗМІ. 3. По можливості слід викликати поліцію, яка зафіксує факт пошкодження майна за допомогою протоколу огляду місця події та внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 4. Слід визначити розмір шкоди. Для цього слід замовити автотоварознавчу екпертизу, під час якої експерт зробить висновки, наскільки пошкоджено автомобіль та яка вартість відновлювальних ремонтних робіт. Крім того, власнику машини потрібно зібрати та зберегти квитанції, чеки, акти виконаних робіт, інші документи щодо витрат, які йому довелося сплачувати через пошкодження

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №321 Юрист Україна / Хмельницька область

02.11.2022 14:59:14 Держава декларує, що все пошкоджене майно буде відшкодовано. 1. Треба зафіксувати пошкоджене майно. 2. Подати заяву про пошкоджене майно - в додатку ДІЯ - в паперовому вигляді до слідчих підрозділів правоохоронних органів (поліція, СБУ) 3. Провести оцінювання пошкодженого майна (в рамках кримінального провадження - безкоштовно) 4. Очікавати на компенсацію. Крім того радив би моніторити повідомлення від органів місцевої влади та міжнародних організацій, бо вони виділяють кошти на відновлення житла.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №324 Юрист Україна / Запорізька область

02.11.2022 17:38:21 1. У застосунку «Дія» у меню Послуги оберіть пункт Пошкоджене майно. 2. Заповніть форму. Для цього знадобиться така інформація: - дані щодо пошкодженого об'єкта; - фото та опис пошкоджень; - контактні дані. Якщо інформація про об'єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), вона підтягнеться автоматично. У разі відсутності інформації про об'єкт в ДРРП ви матимете змогу внести інформацію в ручному режимі. Після заповнення форми та її реєстрації ви зможете завантажити заяву у форматі PDF або отримати її на електронну пошту. Заяву також можна буде подати на порталі Дія за тією ж схемою та фізично в ЦНАП із середини квітня. Для останнього вам знадобиться лише паспорт та РНОКПП. Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені урядом найближчим часом. ПОчитайте тут https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/380-2022-%D0%BF#Text

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

07.11.2022 00:44:10 Доброго вечора. Право на компенсацію матимуть, зокрема фізичні особи, які є: власниками відповідного нерухомого майна або замовниками будівництва щодо об'єктів будівництва; інвесторами у житлове будівництво об'єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема прийнятих в експлуатацію об'єктів, щодо яких не оформлено право власності); членами житлово-будівельних кооперативів, які викупили квартиру чи інше приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього; спадкоємці усіх вищеперерахованих категорій. Постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 року № 380 затверджено Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф (далі - Порядок).

BASE (Базова) 34.03
Реклама
image
Консультант №296 Юрист Україна / Львівська область

07.11.2022 13:07:39 Порядком подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ», затвердженого постановою КМУ від 26.03.2022р. №380., громадянин може подати заяву на компенсацію збитків особисто в ЦНАП, або дистанційно через додаток «Дія», або через нотаріуса. Після подання заяви громадянином спеціальна комісія, створена органом місцевого самоврядування та військово-цивільними адміністраціями складає акт обстеження майна. Акцентую, саме цей акт буде основою для отримання майбутньої компенсації. Далі внесення даних до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Відмічу, саме Комісії створені органами місцевого самоврядування та військово-цивільними адміністраціями будуть наповнювати Реєстр за результатами обстеження ушкоджень.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

10.11.2022 20:17:03 Варто розраховувати , але не зразу. З початку подати заяву через "Дію: заповнити заяву - вказати дані про об`єкт , що пошкоджений; - фото пошкоджень та опис пошкоджень; - контакні дані.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №306 Юрист Україна / Вінницька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.59 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу