
Яка відповідальність вчитель за приниження учнів?
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго вам дня. Мій син ходить у школу в 6 клас. Вчитель неодноразово принижувала та ображала його. На моє прохання припинити, відповідала, що такого немає. Нещодавно мій син приніс запис на диктофон як вона принижувала його. Коли я звернулась до дирекції, мені сказали, що проведуть виховну роботу з вчителем, але цього не сталось. Чи можу я звернутись з даною ситуацією у правоохоронні органи?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
01.07.2021 17:55:23 Щодо вашого питання Ефективні засоби: звернутися з письмовою заявою до директора школи, у випадку ігнорування писати скаргу директору Департаменту освіти і науки вашої області, у разі відсутності адекватної реакції написати лист у Міністерство освіти і науки України на ім’я Міністра освіти та науки, також ефективним є звернення до освітнього омбудсмена https://eo.gov.ua/. Коли йдеться про випадки фізичного насильства відносно дитини, то, необхідно відразу звертатися до Національної поліції України , одразу після факту фізичного насильства, щоб зафіксувати правопорушення та провести медичний огляд дитини для фіксації можливих травм.
01.07.2021 21:46:50 Доброго дня. Поперше Ви повинні звясувати чи дії вчителя є систематичними, якщо так, тоді це булінг, за який необхідно карати. Якщо не було факту фізичного насилля над дитиною, в поліцію не звертайтесь. Спробуйте ще провести бесіду з вчителем та з директором. Винесіть питання на загальні батьківські збори. А дитині надайте підтримку. Дякую.
02.07.2021 00:42:45 Доброго дня. Описані Вами дії вчителя передбачають собою булінг (цькування). Відповідальність за булінг (цькування) учасника освітнього процесу передбачено статтею 173-4 КУпАП і тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Окрім того, відповідно до п.3 ч.1 ст.41 КЗпП України, крім підстав, передбачених статтею 40 цього Кодексу, трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним органу може бути розірваний також у випадках вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи. У даному випадку необхідно відразу звернутися із заявою про випадок булінгу до керівника закладу освіти (директора) згідно з ЗУ «Про звернення громадян». Дякую.
02.07.2021 17:28:44 Спершу раджу вам письмово звернутися до директора учбового закладу із викладенням всіх обставин та наведенням доказів за наявності. Також варто звернутися до інших установ, наприклад поліції зі зверненням щодо систематичних психологічних образ вчителем дитини під час уроків. Боулінг з боку вчителя - відповідальність за ст. 173-4 кодексу України про адміністративні правопорушення. Звертайтеся зі скаргами до міністерства освіти. Звісно це все у випадку якщо ви всеж вели розмови з вчителем та директором в нічого не змінилося. Ставте питання про проведення службового розслідування та притягнення вчителя до дисциплінарної відповідальності

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470