Звільнення
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Чи є причиною для звільення з лав ЗСУ мене , я чоловік , якщо є в тещі (мати дружини ) -друга ступінь інвалідності ?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
31.03.2023 16:48:55 Так. Така підстава передбачена законом. Згідно законодавства однією з підстав для звільнення громадян з військової служби є необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Якщо Ви відповідаєте зазначеним вище критеріям, зазначена Вами причина може бути підставою для звільнення Вас з військової служби.
31.03.2023 16:49:48 Доброго дня! Так, дана підстава підлягає під звільнення з ЗСУ.
31.03.2023 17:05:49 Доброго дня. Відповідно до Закону України Про військовий обов’язок і військову службу підставою для звільнення з військової служби є рапорт військовослужбовця з зазначенням підстав звільнення. В рапорті повинно бути детально описати ту сімейну обставину, яка дає право на звільнення з військової служби. На підтвердження вказаних обставини повинні бути надані підтверджуючі документи, такі документи повинні бути належним чином завірені. Тобто, якщо це копії документів, то вони мають бути нотаріально завіреними. У вашому випадку причина звільнення з військової служби -у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою матір’ю дружиною ,що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.Рекомендую за можливості подавати такий рапорт в двох примірниках, один подавати командиру, а інших з підписом про реєстрацію такого рапорту зберігати в себе, щоб ваше питання було точно розглянут
31.03.2023 17:27:37 а) за віком б) за станом здоров’я в) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду г) через такі сімейні обставини: - у зв’язку з вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років - у зв’язку з вихованням дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи - у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною, дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка) - у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи - у зв’язку з опіки над особою з інвалідністю - у зв’язку з доглядом за особою з інвалідністю I групи - у зв’язку з доглядом за особою з інвалідністю II групи - один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 р. - військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 р. - перебування на утриманні військовослужбовця 3 і більше дітей віком 18 р
31.03.2023 18:01:57 Доброго дня. Так. Ви маєте право на звільнення за цією підставою. Дякую.
31.03.2023 18:04:23 якщо у вас буде оформлено постійний догляд за вашою тещею, то це може бути підставою для звільнення. Але, тут буде питання щодо умисного створення такої підстави, мається на увазі - якщо у вашої тещі немає іншого піклувальника - доньки чи чоловіка. Тут треба розглядати ситуацію в конкретному випадку з урахуванням всих нюансів. Звертайтесь, якщо треба проконсультую додатково і складу "дорожню карту"
31.03.2023 18:48:39 Доброго дня! Відповідно до підпункту г) пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби під час воєнного стану на підставах: через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу) - у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи. Тобто, зазначена Вами обставина (наявність у матері дружини ІІ групи інвалідності) є законною підставою для звільнення з військової служби.
31.03.2023 18:57:54 Хто може звільнитись із ЗСУ по сімейних обставинах не можуть бути призвані під час мобілізації військовозобов’язані, у яких є дружина-інвалід любої групи, або одного зі своїх батьків чи батьків дружини, які мають інвалідність 1-ї чи 2-ї групи військовослужбовці, що несуть військову службу за призовом під час мобілізації, коли діє особливий період, мають бути звільнені зі служби під час військового стану (якщо військові не бажають служити самі) через наступні сімейні обставини: мають дружину-інваліда любої групи, мають 1-го зі свої батьків чи батьків дружини, що мають інвалідність 1-ї чи 2-ї групи порядок несення служби в ЗСУ регламентується в положенні про проходження військової служби в ЗСУ, але там не наведений порядок звільнення з військової служби. Так
31.03.2023 20:56:43 Добрий день Так, це одна із підстав для звільнення згідно Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Звільнення у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи
31.03.2023 22:20:56 Відповідно до п. г ч. 2 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", в період дії воєнного стану військовослужбовець звільняється з військової служби у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи. Тбто так, це є причиною для звільнення.
31.03.2023 22:36:36 Така підстава для звільнення є,але зі сторони командування можуть бути перепони. Можуть рапорт не прийняти, можуть знайти причину його незадовольнити.
31.03.2023 22:57:26 Вітаю! Зазначене обставини є підставами для дострокового звільнення з лав Збройних сил України. В свою чергу рекомендую заказати послугу супроводу процесу дострокового звільнення на інформаційному ресурсі КОНСУЛЬТАНТ. Під час супроводу будете впевнені в позитивному вирішенні питання І оперативно отримуйте результат.
01.04.2023 01:30:14 Вітаю. Так, це однозначне право на звільнення з військової служби. Потрібно підготувати нотаріальні копії, що підтверджують родинні стосунки та інвалідність, і разом з рапортом подати безпосередньому командирую Маю досвід у цих питаннях, тому звертайтесь.
01.04.2023 14:21:33 Доброго дня. Відповідно до ст. 26 Закону "Про військовий обов'язок та військову підготовку", Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації звільняються з військової служби на підставах: у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи. Таким чином, сам факт наявності інвалідності ІІ групи у матері дружини є підставою для звільнення з військової служби, при цьому достатньо тільки факту зареєстрованих шлюбних відносин, свідоцтва про народження дружини та документів що посвідчують інвалідності матері дружини (довідки до акту МСЕК або посвідчення інваліда або пенсійного посвідчення з вказівкою групи інвалідності). На підставі цих документів Вам потрібно подати рапорт про звільнення
01.04.2023 14:55:20 Так, пишіть рапорт на звільнення і долучайте копії завірені нотаріально: Ваш паспорт та ідентифікаційній код. Паспорт та ідентифікаційний код члена сім’ї-інваліда. Ваше свідоцтво про народження або свідоцтво про шлюб (для підтвердження родинного зв’язку з членом сім’ї-інвалідом). Хоча б один із таких документів щодо члена сім’ї-інваліда: довідка до акта огляду МСЕК про встановлення інвалідності / посвідчення особи з інвалідністю / пенсійне посвідчення з відміткою про групу інвалідності. Якщо є декілька таких документів, можна долучити їх усі.
01.04.2023 20:14:24 Військовослужбовець має право звільнитися з військової служби, яку проходить за призовом під час мобілізації, якщо його один з батьків дружини, в даному випадку теща є особою з інвалідністю 2 групи. Рапорт про звільнення з лав Збройних сил України у зв’язку із сімейними обставинами має має бути поданий з документами, які підтверджують інвалідність та документи, які підтверджують родинні зв’язки: 1) копія свідоцтва про шлюб; 2) копія свідоцтва про народження дружини; 3) копія довідки МСЕК про встановлення тещі групи інвалідності; 4) копія посвідчення особи з інвалідністю. Відмова у підписанні такого рапорту є неправомірною, оскільки підстава для звільнення наявна й виконана відповідно до вимог закону. Якщо Вам відмовлять у звільненні зі служби, то Ви має право оскаржити відмову у суді шляхом пред’явлення позову до військової частини про визнання бездіяльності протиправною, щодо не звільнення відповідно ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу».
02.04.2023 17:54:45 Теоретично можна спробувати. Подати рапорт на звільнення додати документи, що свідчать про родинний звʼязок з тещею це : свідоцтво про шлюб та свідоцтво про народження дружини також довідка МСЕК тещі. Всі ці документи бажано нотаріально завірити. Можуть виникну проблеми стосовно того, що за тещею може доглядати її дочка або чоловік. Якщо у тещі нема чоловіка треба додати відповідний документ: свідоцтво про смерть або документ про розірвання шлюбу.
02.04.2023 21:37:24 Добрый вечер вашем вопросе вы берете МСЕК вашей тещи,свидетельство о браке,свидетельство о рождении вашей супруги и ваш паспорт и код. (Копии).Также паспорт вашей тещи и со всеми этими документами идете либо к вашим кадровикам. Либо же в военкомат. Если у вас нет на все это времени то наймите адвоката он вам поможет.
03.04.2023 00:18:37 так. Системний аналіз абз. 5 пп. «г» п. 2 ч. 4 статті 26 Закону №2232-ХІІ дає підстави для висновку, що під час воєнного стану військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації звільняються за сімейними обставинами (якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу) за таких підстав: 1) в разі наявності дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю, незалежно від групи інвалідності. При цьому вказана норма не ставить звільнення з військової служби у залежність від наявності певної групи інвалідності, а передбачає таку можливість в силу того, що один із подружжя є інвалідом, без конкретизації якої саме групи є інвалідність; 2) та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи. Відповідно до абз. 5 пп. «г» п. 2 ч. 4 статті 26 Закону №2232-ХІІ військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа
03.04.2023 04:06:14 Так, Ви маєте право для звільнення.
03.04.2023 10:35:11 Доброго дня! Так стаття 26 передбачає звільнення з лав ЗСУ, якщо в тещі є 2 група інвалідності
03.04.2023 11:09:44 Доброго дня. Ні це не є причиною для звільнення
03.04.2023 12:47:48 Доброго дня! Питання щодо відстроки від призову на військову службу під час мобілізації врегульовано Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Зокрема, абз. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи. Так, законодавство передбачає дану підставу, яка надає право на відстрочку від мобілізації. Що потрібно для цього зробити? Право на звільнення від призову реалізується шляхом подання заяви про відстрочку від призову з додаванням документів, що підтверджують відповідні підстави. Заява подається до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем військового обліку або призову.
03.04.2023 13:23:23 Доброго дня. Так, вказані Вами обставини є підставою для звільнення. Необхідно подати рапорт на звільнення
03.04.2023 15:28:45 Доброго дня. ТАк. Це є причиною звільнення з військовою службою, а саме через сімейні обставини. Серед сімейних обставин, що можуть бути підставою для звільнення з військової служби є наявність дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи (відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»). Для цього Вам потрібно написати рапорт про звільнення та долучити нотаріально посвідчені копії документів. Підтверджуючими документами є: -пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу; -свідоцтво про народження дружини; - свідоцтво про шлюб; - копії паспортів (дружини, батька) -документи про спільне проживання.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717