Засновик провідної юридиної компанії України. Медійний експрет, постійний гість національних телеканалів.
До наших військових юристів часто звертаються військові ЗСУ та громадяни України за кваліфікованою якісною допомогою. Юристи з військових справ - це нова професія в юридичній сфері. Юридична консультація під час війни - це нова юридична послуга від час війни, яка потребує нових знань та досвіду. Але наш сервіс зумів зібрати понад 500 адвокатів по військових справах, які щоденно допомагають військовим та простим людям.
Тож, ми узагальнили деякі військові та пов'язані з війною питання та розмістили їх у цій статті.
Як грамотно скласти Рапорт на звільнення / переведення / відпустку (ЗСУ)?
І потрібен юрист в умовах війни для цього? Чи можна самому?
Для того, щоб юридично правильно військовому скласти рапорт – основний документ, з яким військовослужбовець звертається до свого керівництва, потрібно досконало знати
- Конституцію України
- ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу"
- ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
- накази, розпорядження, директиви, довідники, методичні рекомендації тощо Міністерства оборони України та Збройних Сил України, який насправді понад тисяча.
Ми прикріпимо посилання на увесь список нормативно правових актів https://www.mil.gov.ua/ministry/normativno-pravova-baza/
Разом з ти, навіть не кожен юрист зможе професійно підготувати рапорт, а тим паче людина, яка не має юридичної освіти. А непрофесійно підготовлений рапорт – це вже 90 відсотків відмова в його задоволені. Тому, якщо потрібна юридична допомога під час війни, рекомендуємо завантажити мобільний застосунок КОНСУЛЬТАНТ.
Як отримати 15 мільйонів гривень за загиблого військово службовця?
Родині загиблого захисника або захисниці мають видати свідоцтво про смерть після сповіщення про його загибель військкоматом або військовою частиною.
Членам родини загиблого слід звернутися до командира військової частини з проханням надати:
- витяг з наказу,
- документ, що свідчить про причини та обставини загибелі військового,
- витяг з особової справи
Після отримання документів від командира військової частини необхідно звернутися до найближчого територіальної центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) і написати заяву про виплату одноразової грошової допомоги, додаючи отримані документи та інші документи визначені законодавством.
Усі копії завіряють у ТЦК СП, який приймає документи для виплати одноразової допомоги, після чого у 15-денний термін їх направляють до Департаменту соцзабезпечення Міноборони, де Спеціальна Комісія з розгляду цих питань, має протягом 30 днів ухвалити рішення про призначення компенсації або про відмову у виплаті.
У разі схвального рішення документи, розглянуті Комісією, має затвердити міністр оборони України. Лише після цього кошти для виплати компенсації у розмірі 15 млн гривень перерахують на рахунок Командування Сухопутних військ ЗСУ, а уже звідти на рахунки членів сім’ї загиблого через обласні ТЦК СП.
Якщо членам сім’ї загиблого відмовили виплачувати компенсацію у розмірі 15 млн гривень, то це рішення можна оскаржити у суді.
Важливо: строк на звернення за одноразовою грошовою допомогою становить три роки з моменту смерті військового. Компенсація розподілятиметься порівну між кожним членом сім’ї.
Посилання на постанову №168 від 28.02.2022 року, яка регулює цей порядок додаємо https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/168-2022-%D0%BF#Text
Як правильно зафіксувати пошкоджене майно внаслідок війни, щоб отримати компенсацію?
Найпростіший спосіб - подати повідомлення через портал "Дія" або через Центр надання адміністративних послуг чи нотаріуса, які офіційно реєструють повідомлення в "Дії".
Які дані треба буде передати?
- Інформацію про власника житла та його контакти.
- Дані про нерухомість. Це може бути інформація з документів та опис оселі, якщо документи втрачені.
- Інформацію про пошкодження: коли це сталося, що зруйновано, фото та відео, якщо вони є.
Крім цього, раджу отримати акти від органів місцевої влади, де будуть зафіксовані пошкодження, подати заяву до поліції — і в разі руйнування, і у випадку, якщо оселю пограбували, та звернутися до ДСНС, якщо була пожежа.
Якщо цього не зробити вчасно, то в майбутньому буде складно зібрати докази, а отже отримати компенсацію, а особливо в тому розмірі, який хотілося б.
Як Отримати до 1 мільйона гривень компенсації за поранення під час виконання бойових завдань?
Виплата одноразововї грошової допомоги залежить віт того, яким є наслідки отриманого поранення і в 2023 році становить
За першу групу інвалідності – 1 039 200 грн
За другу групу інвалідності – 779400 грн
За третю групу інвалідності – 649500 грн
Якщо тільки часткова втрата працездатності без інвалідності – від 129900 до 181860 грн
Додаєм посилання на Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги https://www.kmu.gov.ua/npas/98308307
Які документи потрібно зібрати? Куда їх подати та як гарантовано отримати коши можна дізнатись у профільних військових юристів в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ