Детальніше
У другому читанні прийнято законопроєкт № 7731
Прийнято Закон про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань.
У другому читанні 25 квітня 2024 року прийнято Закон про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань (законопроєкт № 7731 від 05 вересня 2022 року).
Так, законом передбачається частину першу статті 40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), якою передбачено розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця, доповнити додатковими підставами для розірвання трудового договору, а саме:
набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім звільнення від відбування покарання з випробуванням) за вчинення злочину проти основ національної безпеки України;
- невиконання працівником правил поведінки на підприємстві, в установі, організації в частині положень, передбачених частиною другою статті 142 КЗпП.
- Можливо, Вас також зацікавлять наступні статті: незаконне звільнення юрист консультація юриста звільнення юридична консультація звільнення юридична консультація зі звільнення відновлення на роботі адвокат
Передбачено, що розірвання трудового договору з цих підстав може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника) первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.
Також планується доповнити статтю 142 КЗпП двома новими частинами такого змісту:
«Складовою правил внутрішнього трудового розпорядку можуть бути правила поведінки на підприємстві, в установі, організації, які містять положення, зокрема, про: надання працівниками інформації щодо наявних у них зв’язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України; зобов’язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом, зокрема інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також про умови роботи з конфіденційною інформацією. Встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури є обов’язковим».
В результаті прийняття Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України встановлено додаткові підстави для розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця. Зокрема, ці зміни передбачають розірвання трудового договору у разі набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено за злочин проти національної безпеки, а також у разі невиконання працівником правил поведінки на робочому місці, визначених внутрішнім трудовим розпорядком. Важливо зазначити, що для розірвання трудового договору з цих підстав необхідна попередня згода виборного органу профспілкової організації. Додатково, передбачено внесення змін до статті 142 Кодексу, що стосується правил внутрішнього трудового розпорядку, з метою забезпечення безпеки та захисту інтересів держави. Закон очікується на підписання Президентом та набуде чинності через три місяці з дня опублікування.