Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Як не платити кредит правильно, топ 8 помилок

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 0.91
Реклама
Тарасенко Віра
Тарасенко Віра
Юрист
Україна / Харківська область

i

Час прочитання: 16 хвилин Кількість переглядів: 1287
Рейтинг:
0
Дата публікації: 01.12.2022

Практикуючий адвокат та юрист з досвідом практичної діяльності у різних галузях права понад 12 років

Ця стаття буде про основні правила, які повинен знати кожен, щоб не потрапити до кредитного рабства. У ній я розповім про топ 8 помилок, які люди часто роблять і потрапляють у боргову яму.

 

У ній Ви дізнаєтесь:

- оплата старих боргів, чи варто це робити;

- оплата боргу не туди, як правильно платити кредит;

- суперечки через дрібниці або кредитне рабство, чим вони загрожують;

- віра обіцянкам про списання боргів;

- не зберігаємо документи про оплату. Вони ж є у банку. Чим це загрожує;

- оплата боргів за сина, зятя чи подругу, чи потрібно це робити;

- у нас війна і всі кредити списані, платити не потрібно, чи це так.

 

Також рекомендую своє відео на тему топ 8 помилок при кредитних питаннях за посиланням: https://youtu.be/8vcfGt4uwPk

Борг дуже часто можна списати, і банкрутство дале не завжди гарний вихід.

 

Помилка 1. Оплата старих боргів

 

Буває так, що вашому кредиту вже багато років. Ви про нього давно забули. І тут дзвонить колектор чи кредитор і каже, що подаватиме до суду. Ви лякаєтеся, бо не знаєте, чим це загрожує та боїтеся за своє майно. По телефону чуєте щось на кшталт: «Оплатіть хоч 100 грн. і ми притримаємо справу». Ідіть у банк, платіть 100 грн. і думаєте, де ж шукати гроші на оплату решти боргу. І навіть і не підозрюєте, що цією дією Ви фактично позбавляєте себе шансів на списання кредитів своїми руками.

Справа в тому, що якщо з дати Вашої останньої оплати за кредитом минуло більше 3 років тому, або ж термін кредитування або термін дії кредитної картки минув більше 3 років тому, це означає, що Ви отримуєте шанс на списання боргів за позовною давністю. Якими б вони не були.

І все, що Вам потрібно, щоб це списання відбулося - це те, щоб кредитор або банк подав до суду. І після цього заявити про таке списання у суді письмово.

А це означає, що Ви не повинні боятися звернень банків до суду за старими кредитами, а навпаки, повинні на них чекати як шансу і можливості для позбавлення боргової ями.

Я обов'язково зроблю окреме відео та статтю, де детальніше розповім про процедуру списання кредитних боргів за позовною давністю. І розповім, як це було у моїй адвокатській практиці. А поки що до теми.

Так от, роблячи платіж, навіть 100 грн., навіть 1 грн. за старим кредитом, Ви відновлюєте для кредитора терміни позовної давності і втрачаєте своє право списання боргів через суд. І не важливо, навіть якщо до цього 10 років Ви жодного платежу не здійснювали, а зараз пішли в банк і заплатили 100 грн. якщо б Ви діяли правильно і не піддавалися на провокації.

Ось так. Незнання законів призводить до боргової ями.

 

Помилка 2. Оплата боргу не туди

 

Пам'ятайте, будь-які борги потрібно сплачувати за ті реквізити, які зазначені у Вашому кредитному договорі. А якщо це був онлайн кредит – в електронному кредитному договорі. Якщо його втратили, зайдіть до Вашого особистого кабінету, скачайте його електронну копію, там же зробіть скріншот екрану з реквізитами.

Якщо ж Ваш борг за кредитом вже на виконанні у державного чи приватного виконавця, то потрібно сплачувати саме на їхній розрахунковий рахунок.

Якщо ж Ваш кредитор передав право на вимогу стягнення з Вас боргу іншому банку або МФО, то про це має бути письмовий договір за підписом Вашого первинного кредитора, у якого Ви брали кредит. І копії цих документів мають бути у Вас. Про зміну кредитора Вам необхідно повідомити письмово.

Часто люди, не знаючи цих правил, сплачують борги на ті реквізити, які їм хтось сказав телефоном. І навіть не підозрюють, що віддають гроші шахраям, а їхній кредитний борг при цьому зовсім не зменшується.

Колектори  захищають перш за все свої права, і їм все одно, що далі Ви будете робити з кредитом.

 

Помилка 3. Оплата боргу кредиту, якщо вже пройшов суд та є рішення

 

Якщо є рішення суду про стягнення заборгованості за кредитним договором, то найпростіше Вам дочекатися, коли банк відправить його до виконавчої служби або приватного виконавця, і сплатити все на їх реквізити.

Справа в тому, що сума, стягнута з Вас судом, є остаточною і не підлягає збільшенню. І виконавець із Вас не може стягнути більше чи менше, ніж написано у рішенні суду. Він виконує те, що вирішив суд. Копійка у копійку.

При цьому банки, порушуючи закон, часто навіть після винесення суду продовжують нараховувати незаконно відсотки за кредитом та збільшувати борги.

Якщо Ви платитимете їм на їхній розрахунковий рахунок за рішенням суду, вони не закриють Ваш борг і не зізнаються у Ваших оплатах виконавцю доти, доки Ви всі їх законні та незаконні нарахування не сплатите під 0.

А от якщо Ви заплатите на розрахунковий рахунок виконавця, він уже не зможе сказати, що грошей не отримав, або що Ви сплатили щось інше, або стягнути з Вас більше, ніж написано у рішенні суду. Так, Вам звичайно доведеться оплатити виконавцю його 10% виконавчого збору від суми боргу. Але повірте, це дрібниці порівняно з тим, що Вас змусить платити банк понад суму, яку вже встановив суд.

Платити на розрахунковий рахунок кредитора можна до суду. А якщо справа зайшла до суду – платіть за фактом рішення суду та до виконавчої служби.

Кредитори дуже часто використовують дане незнання людей, куди платити, і отримують від них більше коштів, ніж мають право за рішенням суду.

 

Помилка 4. Спори через дрібниці чи кредитне рабство

 

Не кожен кредитний борг вартий суду. Якщо у Вас невелика сума боргу та суперечка з банком, правильно чи неправильно вони нарахували Вам 1000 грн. штрафу, то якщо домовитися не вдалося, легше іноді сплатити борг, ніж з ним сперечатися.

Справа в тому, що поки Ви когось у чомусь намагаєтеся переконати, що, як правило, марно, Ваш борг зростає, відсотки накопичуються. І часто виходить, що поки Ви безуспішно намагалися переконати банк, що маєте не 5000 грн., а 4500 грн., то Вам вже додатково нарахували ще 5000 грн. відсотків. А чи коштувало воно того? Може, було легше тоді закрити питання під 0 і все?

Також слід розуміти, що до суду доцільно йти чи коли є шанси списання боргу по позовної давності, тобто. з моменту Вашого останнього платежу за кредитом пройшло більше 3 років, або якщо спірна сума серйозна. Судитись за 1000 грн. не має сенсу. Ви більше витратите на судовий процес. У мене немає мети розорити клієнта та відібрати останні гроші. Тому, як правило, коли до мене приходять на консультацію, я зазвичай уточнюю спірну суму та суму боргу. На мою особисту думку, якщо Ваша спірна сума боргу, з усіма нарахованими банком відсотками на сьогоднішній день, менше 30 000,00 грн., то ця справа не варта суду. А от якщо така, чи більше, то тут уже є за що поборотися і вигідно вийти із ситуації.

 

Помилка 5. Віра обіцянкам про списання боргів

 

Часто люди домовляються телефоном чи усно з кредитором про те, що вони якусь суму платять, а решту їм списують та прощають. І справді платять. А потім банки забувають за свої обіцянки.

Вирішити це питання дуже просто. Якщо про щось домовилися, спочатку оформіть письмово, а потім уже платіть.

 

Помилка 6. Не зберігаємо документи про оплату. Вони ж є у банку

 

Якщо Ви сплатили борг за кредитом, хоч повністю, хоч частково, квитанції про оплату потрібно зберігати. Якщо повністю погасили заборгованість – вимагайте довідки про це чи ухвалу про закриття виконавчого провадження, якщо справа вже була у виконавчій службі.

Це ваша гарантія безпеки на майбутнє.

Я часто стикалася на практиці, коли банки «втрачали» якісь платежі клієнтів та їх не враховували, а потім намагалися стягнути через суд неіснуючий борг. Або коли повторно по тому самому кредиту людину намагалися загнати в боргову яму. Так от, якщо Ви збережете всі документи про оплату, то завжди зможете пред'явити їх і до суду, і несумлінним кредиторам. А якщо у Вас їх не буде – вже довести щось дуже складно.

 

Помилка 7. Оплата боргів за сина, зятя чи подругу

 

Часто всякі різні МФО дзвонять і кажуть, що Ваша подруга взяла кредит і вказала Вас в ньому поручителем, значить Ви всім повинні.

У цій ситуації, що робити із подругою, вирішуйте самі. Але платити борг та щось комусь пояснювати Ви не повинні.

Якщо Ви особисто не приходили до жодного МФО і письмово з ними жодного договору поруки не підписували, значить, Ви їм нічого не повинні. А за те, що написала подруга, Ви не несете відповідальності. Нехай розуміються з подругою.

З таким же успіхом Ви можете взяти кредит і вказати в ньому поручителем Президента. Подивимося, як вони йому дзвонитимуть і щось вимагатимуть.

 

Помилка 8. У нас війна та всі кредити списані, платити не потрібно

 

Так, правда Інтернетом ходять чутки, що під час війни кредити платити не потрібно. І нічого Вам за це не буде. Але це не так, на жаль, як би вам цього не хотілося.

Кредити ніхто не скасовував, та обов'язок їх оплати. І відсотки за ними теж нараховуватимуться.

Так, через війну на час війни скасували пеню, штрафні санкції за несвоєчасну оплату кредиту. Але загалом це і все.

І з цього приводу можу сказати, що пеня та штрафні санкції – це ще не все, від тіла кредиту та відсотків Вас ніхто не звільняв, це по-перше. А по-друге, банки, як правило, цих правил не дотримуються, все одно нараховують Вам і пеню, і штрафи, а те, що це незаконно, вже Вам у суді доведеться доводити.

 

У цій статті я розповіла про основні правила, які повинен знати кожен, щоб не потрапити в кредитне рабство та про топ 8 помилок, які люди часто роблять і потрапляють у боргову яму. Про те, як правильно розмовляти з колекторами, вже опубліковано відео та стаття, які рекомендую подивитися всім, кому дзвонять колектора. Отримайте багато корисних порад.


 

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.93 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.92 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.74 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.8 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.49 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.2 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 39.17 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.74 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.