юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Юридична особа має намір скористатися допомогою аудитора, у звязку з чим виникають питання: Як оформити відносини з аудитором?, та яка відповідальність аудитора під час виконання своїх обов'язків?
Аудиторська діяльність передбачає організаційне та методичне забезпечення аудиторської діяльності, здійснення аудиторських перевірок (аудиту) та надання інших послуг. Аудитор (аудиторська компанія) несе відповідальність майном та інші цивільні витрати, пов'язані з невиконанням ним своїх зобов'язань за договором, відповідно до договору та закону. Максимальний розмір відповідальності, пов'язаної з аудиторами, обмежується фактичною шкодою, заподіяною замовнику в результаті їх недбалості.
Аудитор перевіряє бухгалтерські записи та показники фінансової звітності господарської організації. Метою аудиту є надання незалежної оцінки законності наданої інформації та дотримання компанією різних правил бухгалтерського обліку чи інших нормативних актів. Додатково аудитор може надавати додаткові послуги, пов’язані з аудитом бухгалтерського обліку, у тому числі ведення та відновлення бухгалтерського обліку, консультації з питань ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності, перевірку та оцінку стану фінансово-господарської діяльності тощо.
Відповідно до Закону про аудит фінансової звітності та процес проведення аудиту, аудит розпочинається договором між аудитором (партнером компанії з аудиту) та клієнтом. Інші аудиторські послуги можуть надаватися на підставі договору, письмового звернення замовника до аудитора або усного звернення.
Перед закриттям контракту корисно обговорити всі аспекти ступеня відповідальності аудитора перед компанією. Контракт на аудит та інші послуги повинен містити опис предмета та тривалості аудиту, обсяг аудиту, вартість аудиту та відповідальність кожної сторони.
Важливо враховувати, що будь-які положення в контракті, які мають на меті звільнити аудитора від юридичного зобов’язання оплатити звіт або іншу документацію, яка відображає результати аудиту, вважаються недійсними.
Тема аудиторської діяльності, яка необхідна для проведення обов’язкового аудиту фінансової звітності, вимагає наявності чинного договору страхування з третьою особою, що носить цивільно-правовий характер.
За неналежне виконання професійних обов'язків аудитору (аудиторській компанії) може бути оголошено попередження, призупинено дію сертифіката на строк до одного року або анульовано сертифікат, відсторонено від роботи аудитора. з реєстру.
Аудитор зобов'язаний зберігати конфіденційність інформації, отриманої під час аудиту, результати інших перевірок не розголошуються, а використання цієї інформації не має комерційного чи альтруїстичного характеру. При цьому обов'язок аудитора надавати інформацію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, не вважається порушенням комерційної таємниці.
Аудитор має право проводити аудиторські перевірки як індивідуальний підприємець після реєстрації в Реєстрі аудиторів та фірм.
Спеціалісти юридичного сервіс "Консультант", нададуть юридичні послуги для бізнесу та допоможуть в таких питаннях, як підготовка претензії боржнику, підготовка договору, підготовка контракту, перевірка контрагента, претензія боржнику, вимога боржнику, та супроводять на всіх необхідних етапах для вирішення відповідного питання.