юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Підприємство було визнано судом банкрутом, у зв’язку з чим щодо нього розпочато ліквідаційний процес. Після цього банк звернувся до суду з фінансовою звітністю проти корпорації, зазначивши, що фінансова звітність корпорації залежить від застави майна боржника як управителя майна за договором кредиту. Чи має банк право заявляти свої вимоги до підприємства як розпорядника майна під час ліквідації? Якщо так, то який відсоток поручителя відповідає за іпотеку?
Банк як іпотекодержатель має право звернути стягнення на заборгованість у разі визнання іпотекодавця банкрутом або у разі його ліквідації він набуває правоздатності звернути стягнення на предмет іпотеки. Крім того, вкрай важливо, щоб вимоги кредиторів, забезпечені майном боржників, вносилися до реєстру вимог кредиторів окремо від вимог конкурсних кредиторів незалежно від подання боржниками заяв із вимогами чи на будь-якій стадії процесу банкрутства. . Тобто навіть після спливу строку, встановленого Законом про банкрутство для подання заяви про визнання вимог кредитора до боржника. Після визнання судом правомірності грошових вимог до боржника вони включаються до переліку вимог кредиторів як забезпечені майном боржника.
Якщо позичальник за кредитом, забезпеченим заставним майном поручителя, не повертає кредит або не виконує своїх зобов'язань за договором, іпотекодержатель, тобто банк, має право сплатити предмет іпотеки в повному обсязі. насамперед перед іншими кредиторами.
Майновий поручитель, який відповідає за сплату боргу своїм майном, не є позичальником за первинними кредитними договорами, а також одержувачем кредитних коштів. Як наслідок, цей тип власника нерухомості не може погасити весь борг.
11 Закону про іпотеку встановлено, що власник майна відповідає за обов'язок іпотекодержателя сплатити борг у разі невиконання останнім основного зобов'язання відповідно до вартості предмета іпотеки. Як наслідок, відповідальність власника майна як заставодавця обмежується вартістю заставленого майна.
Слід звернути увагу на те, що грошова оцінка вимог повинна бути документально підтверджена, а також витрати на фактичну реалізацію застави. У разі реалізації предмета іпотеки відповідно до вимог Закону про банкрутство іпотека та майнова порука припиняються в повному обсязі, оскільки мета досягнута.
Кошти, отримані від продажу іпотеки, не можуть бути спрямовані на виплати іншим кредиторам. У результаті борг банкрута погашається з високою ставкою в обмін на майно останнього, яке є предметом забезпечення.
Підсумовуючи, ми зазначаємо, що банк має можливість погасити всю іпотечну заборгованість іпотекодержателя перед бенефіціаром майнової гарантії за вирахуванням вартості фактичного продажу майна суб’єкта.
Закон про банкрутство не містить інших способів визначення забезпечених грошових вимог, крім Закону про іпотеку.
Важливо! Визнаючи заявлені банком вимоги кредитора, які забезпечені заставою майна боржника, суди мають керуватися договірною вартістю предмета іпотеки, яка визначена в договорі. Наприклад, якщо банк заволодів майном поручителя на суму, що дорівнює загальній заборгованості позичальника за кредитом, це слід вважати незаконним, оскільки поручитель відповідає за весь борг.
Спеціалісти юридичного сервіс "Консультант", нададуть юридичні послуги для бізнесу та допоможуть в таких питаннях, як підготовка претензії боржнику, підготовка договору, підготовка контракту, перевірка контрагента, претензія боржнику, вимога боржнику, та супроводять на всіх необхідних етапах для вирішення відповідного питання.