Детальніше
Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.
Обираючи вид підприємницької діяльності. що пов’язаний з медичною практикою, варто налаштовуватися на проходження процедури отримання ліцензії та пристосування бізнесу у відповідності до вимог, що закріплюються законодавством.
- Загалом ліцензія являє собою дозвільний документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання на провадження підприємницької діяльності протягом певного строку та з обов’язковим дотриманням встановлених умов.
- Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 р. № 609 вповноваженим на видачу ліцензії на господарську діяльність з медичної практики є Міністерство охорони здоров’я (далі- МОЗ).
Умови ліцензування медичної практики:
- Організаційні вимоги. Суб’єкт що отримав ліцензію забов’язаний провадити свою медичну практику, виходячи з переліку лікарських спеціальностей, що затвердженні МОЗ, надавати медичну допомогу у вигляді екстреної, первинної, спеціалізованої, паліативної, або ж у вигляді медичної реабілітації. Місце провадження практики повинно відповідати тому. що зазначено у відповідній ліцензії. Для здійснення господарської діяльності, суб’єкт господарювання обов’язково має мати: статут закладу, штатний розпис, положення про структурні підрозділи, посадові інструкції працівників, а також правила внутрішнього розпорядку та клінічні маршрути пацієнта, які б відповідали всім стандартам. Варто зазначити, що після отримання ліцензії необхідно зберігати документи, які підтверджують факт внесення плати за неї та інші ліцензійні документи. також необхідно забезпечити вільний доступ до приміщення закладу особам з обмеженими фізичним можливостями та мати все необхідне обладнання та оснащення для якісного надання медичних послуг. Щодо приміщення в якому суб’єкт господарювання провадитиме свою діяльність, то воно повинно відповідати всім санітарним нормам, а у самого суб’єкта обов’язково мають бути наявні документи. які б підтверджували б право користування чи володіння ним (право власності, оренди). У разі припинення медичної практики, необхідно повідомити про це орган ліцензування у довільній формі.
- Кадрові вимоги. Працівники, що надають медичну допомогу в закладі обов’язково повинні відповідати тим кваліфікаційним вимогам. що встановлює МОЗ. Відповідність даним вимогам повинна підтверджуватися відповідними документами (дипломи, сертифікати, посвідчення). Керівник закладу повинен відповідати вимогам нарівні з іншими працівниками. Протягом місяця з момент отримання повідомлення про надання ліцензії суб’єкт господарювання забов’язаний укласти трудові договори з працівниками на посади, що відповідають їх кваліфікації.
- Технологічні вимоги. Оскільки суб’єкт господарювання повинен всебічно укомплектовувати свій заклад необхідним обладнанням, то і приміщення в яких таке обладнання знаходитиметься повинно бути спеціально пристосованими та відповідати технічним, санітарним вимогам. Технологічні вимоги значно залежать від функціонального призначення приладів, оснащення чи обладнання, що використовуватиметься у медичній практиці.
Процедура отримання ліцензії:
- Першим кроком є подача всіх необхідних документів до органу ліцензування, а саме: заяву встановленого зразка, відомості про стан матеріало-технічної бази, що наявна у заявника та про наявність персоналу (необхідним є зазначення приміщень закладу, перелік наявної техніки, оснащення, а також спеціальності працівників та вид медичної допомоги, який ними надаватиметься), копія паспорта заявника, повний опис документів, що додаються до заяви. Документи можуть направлятися нарочно, поштою, або ж в електронній формі.
- Наступним кроком є розгляд та дослідження поданих документів органом ліцензування на предмет дотримання всіх умов ліцензування суб’єктом господарювання. Вже протягом десяти днів з дня отримання заяви, даний орган повинен прийняти рішення щодо видачі ліцензії. Сама ліцензія оформлюється в електронному вигляді та відображається у виписці з ЕДР.
- Якщо ж органом ліцензування прийнято рішення про надання ліцензії, то заявнику протягом трьох днів надсилається повідомлення, що повинно містити реквізити за якими вноситиметься плата задля видачі ліцензії. Варто зазначити, що розмір плати становить один прожитковий мінімум, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Оплата видачі ліцензії заявником повинна поводиться протягом десяти днів з дня опублікування відповідного запису ліцензійного реєстру.
Допомога юриста з отримання ліцензії на провадження медичної практики:
Оскільки за ведення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню без наявності необхідної ліцензії передбачається юридична відповідальність, то вкрай важливими є послуги юриста. Саме юрист визначить всі умови ліцензування, які необхідно враховувати при отриманні ліцензії, а також допоможе зібрати всі необхідні документи та подати їх до уповноваженого органу. Попередня консультація юриста може значно спростити та пришвидшити процедуру отримання ліцензії та уникнути при цьому багатьох складнощів.