Договір поруки в рамках кредитних зобов’язань
Порука — обов'язок поручителя перед кредитором нести відповідальність за порушення боржником своїх зобов'язань. Порука виникає на базі договору поруки.
За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку, причому поручитель відповідає перед кредитором тільки за порушення зобов'язання боржником
В умовах воєнного стану, велика кількість кредитних договорів зазнали реструктуризації, або були порушеними як кредиторами так і позичальниками. Наші фахівці вже готові поділитись свіжою практикою!
За потреби складання індивідуального договору поруки, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
Що містить в собі договір поруки?
Поручитель має право висунути проти вимоги кредитора заперечення, які міг би висунути сам боржник, за умови, що ці заперечення не пов'язані з особою боржника. Поручитель має право висунути ці заперечення також у разі, якщо боржник відмовився від них або визнав свій борг.
Після виконання поручителем зобов'язання, забезпеченого порукою, кредитор повинен вручити йому документи, які підтверджують цей обов'язок боржника.
До поручителя, який виконав зобов'язання, забезпечене порукою, переходять усі права кредитора у цьому зобов'язанні, в тому числі й ті, що забезпечували його виконання.
До істотних умов необхідно віднести:
предмет договору;
відсутність або наявність плати за послуги поруки, надані поручителем, розмір такої плати;
порядок виконання зобов'язань;
розмір поруки;
умови припинення поруки;
права й обов'язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору;
інші умови за згодою сторін;
термін дії договору;
порядок зміни та припинення дії договору.
Договір за своєю структурою є доволі простим. Проте практика юристів дуже часто сповнена супроводом укладення таких угод. Дійсно, самостійно розібратись з усіма положеннями та законодавчими нормами не так вже й просто.
Особливості договору поруки: на що звернути увагу?
За загальним правилом боржник та поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. Отже, кредитор може заявляти свої вимоги як до боржника за основним зобов'язанням, так і до поручителя.
Але договором поруки може бути встановлена субсидіарна відповідальність поручителя перед кредитором. У цьому випадку до пред'явлення вимоги поручителю кредитор повинен пред'явити вимогу до основного боржника.
Якщо останній відмовився задовольнити вимогу кредитора або той не одержав від нього в розумний строк відповіді на пред'явлену вимогу, кредитор може пред'явити вимогу в повному обсязі до особи, яка несе субсидіарну відповідальність.
Тому в разі потреби аналізу договору поруки, або розробки індивідуального документу, пропонуємо скористатись нашим сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші фахівці зможуть кращим чином надати допомогу в оформленні документу, а за потреби - створити цілком новий у відповідності до вашої ситуації.
Шаблон договору поруки
Кращі фахівці у сфері договірного права вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати шаблон договору поруки стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.