Колективний договір в Україні: де і як краще скласти документ?
Колективний договір на підприємстві вважається додатковим запобіжником для уникнення порушення прав працівників. При чому функціональна складова колективного договору значно ширша за попередження виникнення проблем!
З моменту введення воєнного стану на всій території України, багато підприємств призупинили свою діяльність, закрились повністю. З іншого боку, нові умови оподаткування бізнесу дозволили створити нові підприємства, нові робочі місця та можливості.
З метою врегулювання відносин між роботодавцями та працівниками, в установі, підприємстві будь-якої форми укладається колективний договір. Він значно ширший за трудовий договір та спрямований саме на забезпечення прав та інтересів цілих трудових колективів.
За потреби складання індивідуального колективного договору під час війни в Києві або Україні, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
На що звернути увагу в колективному договорі?
Сторонами колективного договору прийнято вважати власника установи (підприємства) або уповноважену ним особу з однієї сторони та первинну профспілкову організацію або обраного колективом працівників представника з іншої сторони.
Визначення сторін договору такими, значно сприяє поліпшенню забезпечення прав та інтересів обох сторін договору.
В першу чергу, юристи радять звернути увагу на такі пункти:
● Строки дії договору;
● Хто здійснює контроль за виконанням колективного договору?
● Хто має звітувати про виконання колективного договору?
● Врегулювання взаємин між сторонами після завершення дії колективного договору.
Тут важливо зважати з однієї сторони на положення Закону України “Про колективні договори та угоди”, та з іншої сторони на специфіку сфери діяльності підприємства.
Наші фахівці рекомендують попередньо отримати фахову консультацію юристів у сфері трудових спорів, аби сформувати колективний договір відповідно до чинного законодавства та зменшивши ризики виникнення спорів будь-яких категорій.
Істотні умови колективних договорів
Колективні договори регулюють чимало питань організації роботи та забезпечення інтересів працівників. В широкому розумінні, в колективній угоді закріплюються:
● Гарантії оплати праці, що вищі за мінімальні;
● Соціальні гарантії, що вище за мінімальні;
● Забезпечення безпеки на підприємстві та запобігання профзахворюванням;
● Захист прав працівників, що постраждали на підприємстві внаслідок нещасних випадків.
Перелік умов може бути значно ширшим за потреби, та залежатиме насамперед від специфіки трудової діяльності в установі або на підприємтсві.
Перевірка виконання колективного договору проводиться двічі на рік, тому сторони мають не втрачати пильності щодо дотримання закріплених умов та зобов’язань.
Якщо необхідно провести аналіз колективного договору між власником підприємства та первинною профспілковою організацією або розробити індивідуальний документ, пропонуємо скористатись нашим сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші фахівці зможуть кращим чином надати допомогу в оформленні документу, а за потреби - створити цілком новий у відповідності до вашої ситуації.
Шаблон колективного договору на підприємстві, установі будь-якої форми власності та господарювання
Кращі юристи у сфері трудового законодавства та спорів вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати зразок колективного договору у Києві стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
● Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
● Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
● Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.
Наша команда турбується про кожного клієнта, тож у разі виникнення проблем оперативно допоможе у вирішенні Вашого запитання!