Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Узаконити будинок на участку

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 6 minutes Total views: 544
Rate:
0
Publication date: 21.03.2023

Recently, our team was asked a question: “Мати з татом побудували гостьовий будинок на участку та не встигли узаконити. Чи можуть спадкоємці це зробити до вступу в спадщину чи краще після і які з того вигоди або втрати? Скільки часу це займає?”

We wanna share the answer from our specialists:

The best answer
21.03.2023 19:20:04
Спрячу треба набути право власності, а вже після займатися узаконенням. За часом буде залежати від швидкості роботи ще левпорядників, БТІ, місцевої ради тощо
BASE (basic) 0
advertisement
Петров Владислав
Петров Владислав
Lawyer
Ukraine / Luhansk Oblast

i

21.03.2023 15:06:13 Доброго дня! Це можливо зробити лише після вступу спадкоємців у спадщину, до цього моменту відсутні будь-які правові підстави на це у спадкоємців. Вступ у спадщину відбувається протягом 6 місяців. Оформлення документів на будинок може зайняти від 1 місяця до 3 місяців.

BASE (basic) 54.95
advertisement
Левченко Владислав
Левченко Владислав
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

21.03.2023 15:08:34 Доброго дня. Зпочатку Ви повинні вступити до спадку, а вже потім оформляти всі документи на будинок. Дякую.

BASE (basic) 34.02
advertisement

i

21.03.2023 15:15:19 Для надання оцінки потрібно знати які документи є на земельну ділянку і які на будинок, рік будівництва. Чи потрібно було отримувати дозвіл на будівництво, на якій стадіі чи введено будинок в експлуатацію. Можу надати детальну консультацію та повний юридичний супровід з врахуванням усіх нюансів

BASE (basic) 0
advertisement
Ящук Юлія
Ящук Юлія
Lawyer
Ukraine / Khmelnytskyi Oblast

i

21.03.2023 15:30:09 Все залежить від того чи був дозвіл на будівництво. Якщо дозвіл був на батька, потрібно буде звертатися до суду з метою набуття права забудовника та можливості прийняття об‘єкта в експлуатацію. Якщо не було жодних дозвільних документів, то потрібно більше розібратися в ситуації для обрання якнайкращого способу узаконити будинок.

BASE (basic) 0.01
advertisement
Пилип‘юк Олександр
Пилип‘юк Олександр
Lawyer
Ukraine / Chernivtsi Oblast

i

21.03.2023 15:46:20 Доброго дня! Чинним законодавством передбачено реєстрація права власності на об'єкт нерухомого майна за померлою особою, якщо ця особа під час життя набула право але не встигла зареєструвати право власності за собою. Це регулюється ЗУ 1952-IV "Про державну реєстрацію..." та Порядком "Про державну реєстрацію..." №1127. Якщо будинок був побудований до 5 серпня 1992 року - то для реєстрації права за померлим достатньо нового технічного паспорту. Додатково для реєстрації прав потрібен Витяг зі спадкового реєстру та Довідка про коло спадкоємців (ці документи надає нотаріус, що веде спадкову справу). Ця процедура займе наприклад тиждень для виготовлення технічного паспорту та тиждень для державної реєстрації. Якщо ви плануєте реєструвати право на будинок вже після вступу в спадщину - то перелік документів буде більший. Це і наявність кадастрового номеру у земельної ділянки, наявність містобудівних умов, проекту, реєстрації декларації про початок, та подальше введення в експлуатацію.

BASE (basic) 0
advertisement
Каюрова Оксана
Каюрова Оксана
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

21.03.2023 16:14:55 Якщо земельна ділянка належала спадкодавцю (м) на праві приватної власності і ввійде до спадкової маси - краще це зробити після оформлення спадкових прав.

BASE (basic) 0.11
advertisement
Богун Сергій
Богун Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

21.03.2023 16:22:57 Успадкуєте землю - будете узаконювати будинок. Вам треба в ЦНАП звернутися, якщо можна реєстраційними діями узаконити.

BASE (basic) 34.11
advertisement
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Attorney
Ukraine / Rivne Oblast

i

21.03.2023 16:29:49 Якщо спадкодавець (померла особа) протягом життя не зареєстрував права власності на нерухоме майно, Ви, як спадкоємець, повинні звернутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Якщо відсутні правовстановлюючі документи (право власності) на будинок, нотаріус повинен видати Постанову про відмову вчиняти нотаріальні дії. Після чого Ви звертаєтесь до суду із позовною заявою про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.

BASE (basic) 0
advertisement
Радуль Тетяна
Радуль Тетяна
Lawyer
Ukraine / Lviv Oblast

i

21.03.2023 17:48:22 після прийняття спадщини, скільки часу займає - потрібно розуміти які документи є

BASE (basic) 0
advertisement
Кузнецов Володимир
Кузнецов Володимир
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

21.03.2023 19:04:36 Вітаю. Набувати право вланості на будинок можете або Ви, або Ваші батьки, залежно від того, як Ви вирішите це питання в сім'ї. Тому тут складно однозначно сказати.

BASE (basic) 0.01
advertisement
Кирда Вячеслав Володимирович
Кирда Вячеслав Володимирович
Lawyer
Ukraine / Chernihiv Oblast

i

image
image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.