
Узаконити будинок на участку
Приветствую 👋
Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

Недавно нашей команде задали вопрос: “Мати з татом побудували гостьовий будинок на участку та не встигли узаконити. Чи можуть спадкоємці це зробити до вступу в спадщину чи краще після і які з того вигоди або втрати? Скільки часу це займає?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
21.03.2023 15:06:13 Доброго дня! Це можливо зробити лише після вступу спадкоємців у спадщину, до цього моменту відсутні будь-які правові підстави на це у спадкоємців. Вступ у спадщину відбувається протягом 6 місяців. Оформлення документів на будинок може зайняти від 1 місяця до 3 місяців.
21.03.2023 15:08:34 Доброго дня. Зпочатку Ви повинні вступити до спадку, а вже потім оформляти всі документи на будинок. Дякую.
21.03.2023 15:15:19 Для надання оцінки потрібно знати які документи є на земельну ділянку і які на будинок, рік будівництва. Чи потрібно було отримувати дозвіл на будівництво, на якій стадіі чи введено будинок в експлуатацію. Можу надати детальну консультацію та повний юридичний супровід з врахуванням усіх нюансів
21.03.2023 15:30:09 Все залежить від того чи був дозвіл на будівництво. Якщо дозвіл був на батька, потрібно буде звертатися до суду з метою набуття права забудовника та можливості прийняття об‘єкта в експлуатацію. Якщо не було жодних дозвільних документів, то потрібно більше розібратися в ситуації для обрання якнайкращого способу узаконити будинок.
21.03.2023 15:46:20 Доброго дня! Чинним законодавством передбачено реєстрація права власності на об'єкт нерухомого майна за померлою особою, якщо ця особа під час життя набула право але не встигла зареєструвати право власності за собою. Це регулюється ЗУ 1952-IV "Про державну реєстрацію..." та Порядком "Про державну реєстрацію..." №1127. Якщо будинок був побудований до 5 серпня 1992 року - то для реєстрації права за померлим достатньо нового технічного паспорту. Додатково для реєстрації прав потрібен Витяг зі спадкового реєстру та Довідка про коло спадкоємців (ці документи надає нотаріус, що веде спадкову справу). Ця процедура займе наприклад тиждень для виготовлення технічного паспорту та тиждень для державної реєстрації. Якщо ви плануєте реєструвати право на будинок вже після вступу в спадщину - то перелік документів буде більший. Це і наявність кадастрового номеру у земельної ділянки, наявність містобудівних умов, проекту, реєстрації декларації про початок, та подальше введення в експлуатацію.
21.03.2023 16:14:55 Якщо земельна ділянка належала спадкодавцю (м) на праві приватної власності і ввійде до спадкової маси - краще це зробити після оформлення спадкових прав.
21.03.2023 16:22:57 Успадкуєте землю - будете узаконювати будинок. Вам треба в ЦНАП звернутися, якщо можна реєстраційними діями узаконити.
21.03.2023 16:29:49 Якщо спадкодавець (померла особа) протягом життя не зареєстрував права власності на нерухоме майно, Ви, як спадкоємець, повинні звернутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Якщо відсутні правовстановлюючі документи (право власності) на будинок, нотаріус повинен видати Постанову про відмову вчиняти нотаріальні дії. Після чого Ви звертаєтесь до суду із позовною заявою про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
21.03.2023 17:48:22 після прийняття спадщини, скільки часу займає - потрібно розуміти які документи є
21.03.2023 19:04:36 Вітаю. Набувати право вланості на будинок можете або Ви, або Ваші батьки, залежно від того, як Ви вирішите це питання в сім'ї. Тому тут складно однозначно сказати.

Похожие услуги и статьи

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!

От реальных пользователей
PRO консультантов
Все консультанты
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!

Получите консультацию

- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470