
Виїзд у супроводі військовозобов'язаного
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Добрий день.
1. Цікавить набір документів для виїзду мама-інваліда 2ї групи у супроводі військовозобов'язаного. Було б ідеально, якщо б ви перевірили, що моїх документів достатньо.
2. Яка відповідальність за повернення інваліда раніше супроводжуючого? Чи буде щось за це інваліду? Чи можуть депортувати за це військовозобов'язаного або конфіскувати його майно в Україні?”
We wanna share the answer from our specialists:
23.01.2023 11:37:40 Документи для виїзду: (їх нотаріально засвідчених копій), - що підтверджують родинні зв’язки (це ваше свідоцтво про народження), - інвалідність (довідка МСЕК, посвідчення про інвалідність), - а також документів, що підтверджують спільне проживання - ви маєте бути зареєстрованим за одним місцем проживання з мамою. Є положення про те, що ви маєте повернутися раніше інваліда, однак мамі точно нічого не буде. А щодо вас, то потенційно можлива відповідальність за ухилення від мобілізації, однак поки не було таких притягнень. Зараз новий порядок військового обліку, тому за кордоном ви зобов'язані стояти на консульському обліку. Є відповідальність адміністративна за порушення військового обліку - штраф 510-840 грн. (невеликий). Щодо депортувати, то невідомо, бо порядок новий з січня діє. Вказано там, що консульські установи мають сприяти поверненню додому, однак як - невідомо. Конфіскувати майно, то звісно- НІ!!!
23.01.2023 12:40:22 Доброго дня. Вам потрібні документи про інвалідність мами та документи, що підтверджують рідство, акт встановлення факту здійснення догляду, а також відстрочка від ТРК. Згідно з постановою КМУ від 10.09.2022 № 1044 супроводжуючим громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років уже не обмежується кількість перетинів кордону на виїзд з України – раніше дозволялося лише один раз на час дії воєнного стану. Зазначені чоловіки тепер можуть виїжджати за кордон до осіб із інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю або певного переліку захворювань, за якими вони доглядають, якщо зазначені особи (діти) перебувають на консульському обліку. Відповідно супроводжувати осіб, що мають інвалідність або потребують постійного догляду, можна необмежену кількість разів.Супроводжуючі особи повинні повернутись до України НЕ пізніше ніж особа, яку вони супроводжували. Щоправда, жодної відповідальності за порушення цієї вимоги законом наразі НЕ передбачено.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470