Штрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
Штрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном
В умовах воєнного стану в Україні, питання оновлення інформації в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) стає надзвичайно актуальним. Згідно з новими вимогами, громадяни, які виїхали за кордон, також зобов'язані своєчасно повідомляти про зміни у своїх даних. За порушення цього обов’язку передбачені штрафи, що викликає стурбованість серед українців, які перебувають за межами країни. Про це детальніше розповів Фокусу адвокат та засновник юридичної компанії Prikhodko&Partners Андрій Приходько.
Юрист Андрій Приходько попередив, що українці, які виїхали за кордон, можуть навіть не бути в курсі про накладені штрафи. Тим часом несплата таких штрафів може призвести до їх збільшення і серйозних наслідків.
За ненадання або несвоєчасне оновлення даних у ТЦК, українським громадянам можуть загрожувати адміністративні стягнення. Проте, найважливішим питанням залишається можливість конфіскації майна за такі порушення. Відповідно до чинного законодавства, санкції за ненадання інформації обмежуються штрафами і не передбачають безпосередньої конфіскації майна.
Загальна мобілізація: як штрафуватимуть українців за кордоном
Постанову про штраф можна оскаржити, але на це відведено лише 10 днів. Якщо штраф не буде сплачено вчасно, ТЦК звернеться до виконавчої служби, і сума штрафу подвоїться. У разі подальшого несплати виконавча служба має право заблокувати рахунки.
Приходько підкреслив, що "В таких випадках блокуються лише українські рахунки, тоді як доступу до карток закордонних банків немає."
В разі порушення правил військового обліку та ігнорування штрафу кроки такі:
- ТЦК накладає постанову;
- військкомат звертається до виконавчої служби;
- виконавча служба блокує рахунки;
- з порушника стягують кошти або майно.
У разі якщо громадяни, які перебувають за кордоном, не виконують свого обов'язку щодо оновлення даних, це може ускладнити їх повернення в Україну. Однак, важливо зазначити, що конкретні заходи примусу, зокрема конфіскація майна, можуть бути застосовані лише після відповідного судового рішення. Українці, які після посилення мобілізації не оновили свої військово-облікові дані протягом 60 днів, будуть оштрафовані. Навіть перебування за кордоном не звільняє від відповідальності.
Загальна мобілізація: чи можуть забрати майно за кордоном
Штраф за ненадання даних у ТЦК не перевищує 60 тисяч гривень, тому конфіскація нерухомості чи транспорту не передбачена. Держава може арештувати лише те майно, яке є в Україні і відповідає сумі боргу.
"Всі кошти стягуються виключно з українських рахунків, а все майно — лише на території України. Механізмів для вилучення майна за кордоном або коштів з іноземних банків не передбачено. Тобто перевірці підлягає лише майно в Україні, і саме його будуть арештовувати" — пояснив адвокат. Рішення про блокування рахунків і стягнення майна можна оскаржити, а відстежувати хід справи з-за кордону можна через "Дію".
Отже, українцям, які тимчасово проживають за кордоном, слід уважно стежити за змінами у вимогах законодавства та своєчасно оновлювати свої дані в ТЦК, щоб уникнути можливих штрафів та інших юридичних наслідків.