
Трудове право
Приветствую 👋
Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

Недавно нашей команде задали вопрос: “Наш директор фото-ательє дізнався, що провідний фотограф, упродовж двох років працює фото- кореспондентом за сумісництвом в обласній газеті і, погрожуючи звільненням, заборонив їй працювати за сумісництвом у вільний від основної роботи час. Наскільки правомірна заборона?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
06.10.2023 10:36:13 Правомірність заборони залежить від законодавства та умов працевлаштування фотографа. У багатьох країнах існують закони, які обмежують сумісництво під час основної роботи. Це може бути пов'язано з обмеженнями робочого часу, конфліктом інтересів або недопущенням конкуренції з основною роботою. Якщо в договорі про працевлаштування фотографа передбачено обмеження щодо сумісництва, то директор має право заборонити йому працювати за сумісництвом. Однак, це повинно бути частинкою угоди між сторонами трудового договору. Якщо ж умови працевлаштування не містять обмежень щодо сумісництва, то директор не може безпричинно заборонити фотографу працювати за сумісництвом у вільний від основної роботи час. У такому випадку, директор може спробувати переговорити з фотографом або внести зміни до умов працевлаштування, якщо це не суперечить законодавству.
06.10.2023 14:27:05 Згідно статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Статтею 64 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. Заборона роботодавця містить ознаки обмеження права на працю і є неправомірною.
06.10.2023 18:20:15 За статтею 102-1 Кодексу Законів про працю України сумісництво - це виконання працівником іншої оплачуваної роботи у вільний від основної роботи час. Сумісництво може бути як на основному місці роботи (людина поєдную дві посади в одного роботодавця) або працівник може виконувати якусь додаткову роботу в іншого роботодавця. Робота за сумісництвом є правом працівника. Директор фотоательє не має законного права примушувати фотографа відмовитись від роботи за сумісництвом в газеті, не має право йому погрожувати звільненням. З посиланням на статтю 102-1 фотограф має відмовитись від претензій роботодавця, якщо його робота кореспондентом не заважає одночасній роботі фотографом. Також рекомендую повідомити роботодавця про подання на нього скарги до Державної служби з питань праці, якщо роботодавець не вгамується та продовжить тиск на нього, щоб примусити відмовитись від роботи за сумісництвом. Пропоную замовити послугу "Правовий аналіз ситуації" та отримати розширену письмову консультацію.
07.10.2023 16:30:05 Доброго дня. Неправомірно. Договір на роботу стандарний не контрак тоді роботодавець не може обмежети зайнятість у вільний час, якщо це прямо не заборонено контрактом- але це мало ймовірно. Відповідно до ст. 102-1 КЗпП України сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи. Відповідно до ст. 21 КЗпП України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Також обмеження стосовно роботи за сумісництвом можуть передбачатися колективним договором або угодою сторін.
08.10.2023 16:49:55 Добрий день. Це ж неправомірно, і дозволу на роботу за сумісництвом не потрібно брати у основного роботодавця, якщо робота виконується у вільний від основної роботи час.
08.10.2023 18:08:52 Директор не має права вам забороняти працювати за сумісництвом. Підстави для звільнення чітко передбачені Трудовим кодексом. Якщо ви належним чином виконуєте свої трудові обов'язки та правила внутрішнього розпорядку, не підпадаєте під скорочення... він не може вас звільнити. Друга справа, моральний аспект. Директор буде постійно намагатись знайти правову підставу для звільнення. Наприклад, запізнились на роботу, не виконали в установлений строк завдання і т.д. Але саме сумісництво - це ваша особиста справа і не може бути підставою для звільнення. Якщо директор вас неправомірно звільнить, ви можете оскаржити його рішення в суді.
12.10.2023 14:57:40 Доброго дня! Така заборона є неправомірною і в разі звільнення - працівник може оскаржити таке незаконне звільнення в порядку адміністративного судочинства.

Похожие услуги и статьи

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!

От реальных пользователей
PRO консультантов
Все консультанты
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!

Получите консультацию

- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470