Розлучення через суд з наявним спором
Сім'я одна із інститутів сучасного суспільства. Проте кількість шлюбів щороку цілком може конкурувати з кількістю розлучень. Причому шлюборозлучна процедура зазвичай відрізняється дипломатичністю і найчастіше супроводжується тривалими судовими конфліктами між подружжям. Коли неможливо зберегти сім'ю і не можна дійти мирного розлучення без суду, важливо знати, як відбувається розірвання шлюбу в Україні згідно з чинним законодавством та яким чином судові органи вирішують подібні суперечки.
За яких умов надається послуга з розірвання шлюбу через суд із наявним спором?
Для того, щоб послуга була надана правильно та ефективно, важливо дотримуватися кількох ключових умов:
- Відсутність згоди одного з подружжя на розлучення або на розподіл майна, аліментів, утримання дітей тощо.
- Наявність документів, що підтверджують факт шлюбу, наявність спільного майна, дітей (свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей, документи на майно).
- Чітке визначення вимог для суду, таких як розподіл майна, місце проживання дітей, порядок аліментів, утримання.
- Відсутність юридичних перешкод для розлучення, таких як несумісність заявлених вимог або судові заборони.
Дотримання зазначених умов дозволяє провести розлучення через коректно, враховуючи всі юридичні аспекти та інтереси обох сторін.
Чи потрібен юрист при розлученні через суд та наявному спорі?
Якщо планується розірвання шлюбу в суді, консультація юриста з розлучень вкрай необхідна, оскільки процедура набагато складніша за позасудову. Пояснюється це тим, що вирішення спорів через судові органи є тривалим та складним процесом, що вимагає попереднього збору документів та організації заходів щодо розподілу майна, опіки спільних дітей, а також вирішення інших питань, пов'язаних із спільним проживанням. Тому насамперед юрист із розірвання шлюбу роз'яснює таке:
Якщо між подружжям є спільні діти, заява на розлучення подається до суду за альтернативною підсудністю. Процедура вимагає строгого заповнення документації та пред'явлення паспорта, свідоцтва, що підтверджують укладання шлюбу та народження дітей (якщо є).
Найкращий адвокат із розлучення повинен повідомити свого клієнта, що за необхідності можна направити лист-звернення до чоловіка з приводу добровільного розлучення через орган РАЦС. Якщо чоловік (дружина) погоджується, то процедура проводиться в стандартному порядку при пред'явленні спільної заяви. Якщо чоловік (дружина) не погоджується на взаємне розірвання, юрист з питань розлучення зобов'язаний проаналізувати обставини справи, що виникла, підготувати нормативно-правове обґрунтування і на підставі судової практики написати позовну заяву.
Особливості оформлення та реєстрації позовної заяви
Адвокат з розлучень у Києві чи іншому місті України насамперед вказує клієнту, що позовну заяву подає чоловік, який є ініціатором шлюборозлучного процесу. Також позивач може згадати в документі про те, чи є суперечка про порядок виховання та утримання дітей. Ще один аспект, який обов'язково встановлюється будь-яким судом, — це наявність майнової суперечки. Тому коли проводиться консультація юриста щодо шлюборозлучного процесу, позивачу роз'яснюється, що він може вказати у заяві про наявність конкретної майнової суперечки або вимагає, щоб це питання розглядали у існуючому провадженні. Заява подається разом із документами у 2 примірниках — для суду та другого чоловіка-відповідача. Якщо особисто віддати документ відповідачу не виходить, він надсилається поштою. Також можуть бути підготовлені 3 екземпляри, тоді третій залишається у позивача.
Перед початком провадження адвокат із сімейних розлучень обов'язково проговорить, що потрібно сплатити законом встановлений судовий збір. У паперовому вигляді квитанція, що підтверджує оплату, також прикріплюється як додаток до позовної заяви та надається суду. Також слід враховувати, що у ряді випадків (про це розповість будь-який грамотний адвокат) розірвання шлюбу через суд не розглядатиметься. Сімейний кодекс встановлює, що судовий процес розлучення не проводиться у випадках:
- Вагітності подружжя.
- Протягом першого року життя спільної дитини.
- Винятком є лише ситуація, коли один із подружжя звинувачується у протизаконних діяннях, пов'язаних з кримінальним кодексом, коли скоєно злочин щодо подружжя (дружини) чи спільної дитини.
Тож перед подачею заяви на розлучення, варто врахувати вищезазначені пункти.
Що забезпечують послуги юриста з розлучення?
Відповідність до чинного законодавства.
Порядок встановлений нормами.
Подача заяви за місцем проживання подружжя-позивача (коли на утриманні заявника є діти.
Вартість послуг адвоката з розлучення
Важливо враховувати, що коли у шлюбі є діти та існує суперечка про місце їх проживання, виховання та утримання, то основна проблема, яку слід вирішити судом, – це суперечка про поділ майна між подружжям та питання про порядок виховання та фінансового утримання дітей. Також судом з'ясовуються фактичні відносини між подружжям, щоб довести істинність причин розірвання шлюбу. Тому допомога адвоката при розлученні насамперед полягає у своєчасному пред'явленні доказів та доказів, що підтверджують правочинність чоловіка-позивача. Не дивно, що багато хто цікавиться, скільки коштують послуги юриста при розлученні. На кінцеву ціну можуть впливати багато факторів, наприклад тривалість судового процесу чи складність поділу майна та наявність дітей.
ВисновокЯкщо вам потрібен грамотний юрист і потрібно організувати розірвання шлюбу, ви можете проконсультуватися з досвідченими фахівцями за допомогою нашого сервісу. Виконайте інструкції сайту та встановіть додаток. Воно дозволить вам зв'язатися з досвідченими адвокатами, які допоможуть у найкоротші терміни отримати відповіді на всі запитання.