Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Чи має право охорона перевіряти особисті речі?

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 5 хвилин Кількість переглядів: 2198
Рейтинг:
0
Дата публікації: 19.10.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий вечір. В мене така сталась історія, допоможіть будь ласка. Я прийшла в супермаркет, коли вже зробила покупки та оплатила їх на касі, пішла до виходу та пройшла спеціальні рамки «антикража» і вони почали пищати. Підійшов охоронець, переглянув чек та мої покупки, і наполягав на огляді особистих речей. Чи має він на це право? Чи понесе він відповідальність за свої дії?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
13.10.2021 08:38:17
Якщо охоронець запідозрив Вас у крадіжці, то перевірка його особистих речей може здійснюватися лише за його добровільної згоди. Якщо покупець відмовляється добровільно показати свої речі, охоронець повинен негайно повідомити органи Національної поліції України і затримати покупця до приїзду представників правоохоронного органу. У випадку надання згоди на огляд речей, покупець має право наполягати на присутності під час вчинення таких дій не менше двох свідків. Дії покупця, якщо його запідозрили у крадіжці:вимагати доказів у вигляді фото- чи відеозйомки його причетності до крадіжки;відмовитися пройти до кімнати охорони, якщо охоронець на цьому наполягає;у випадку висловлення вимоги охоронця щодо надання речей для огляду викликати поліцію.Якщо покупець не вчиняв крадіжки в торгівельному закладі, а його змусили показувати свої речі, він має право оскаржувати такі дії, звернувшись до територіального органу ДсУ з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів,поліцію чи суду.
BASE (Базова) 34.01
Реклама
Яценко Олена Володимирівна
Яценко Олена Володимирівна
Юрист
Україна / Сумська область

i

12.10.2021 23:08:15 Такі права у охоронця відсутні.Посилатись потрібно на ст. 34 Закону України «Про національну поліцію» та ст. 264 Кодексу про адміністративні правопорушення: ніхто, крім поліції, не має права проводити огляд речей. Навіть якщо на відеозаписі охоронцям примарилось щось підозріле, самостійно дивитися ваші речі вони не можуть. Потрібно викликати поліцію.На протиправні дії охоронників можна поскаржитися до інспекції у справах захисту прав споживачів, звернутись зі скаргою до прокуратури чи поліції або ж із позовом до суду.

BASE (Базова) 0
Реклама
Назаренко Олена Олександрівна
Назаренко Олена Олександрівна
Юрист
Україна / Запорізька область

i

13.10.2021 08:46:19 Відповідно до ст12 ЗУ «Про охоронну діяльність» персонал охорони під час виконання своїх обов’язків, має право:вимагати від відвідувачів припинення протиправних дій; протидіяти правопорушникам і негайно повідомляти органи Національної поліції України про вчинення крим чи адмін правопорушення; застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та використовувати службових собак відповідно до цього Закону; за добровільною згодою фізичних осіб під час здійснення пропускного режиму на об’єктах охорони здійснювати огляд речей, транспортних засобів, вилучати речі і документи, що є знаряддями або предметами правопорушення, перевіряти документи, що посвідчують фізичну особу; проводити відкриту відео- та фотозйомку подій як допоміжний засіб запобігання протиправним діям. Перевірка особистих речей може здійснюватися лише добровільної згоди, якщо згоди немає, охоронець повинен негайно повідомити органи Національної поліції України і затримати покупця Рекомендую здійс у присутності 2 свідків

BASE (Базова) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Україна / Рівненська область

i

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.