image

Чи мушу я при звільнені шукати собі заміну?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 149 26.12.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Я хочу звільнитись за власним бажанням, проте мій роботодавець каже, якщо я не знайду замість себе якогось працівника і не проведу йому навчання, він мене не звільнить. Які підстави для звільнення можуть бути? Чи має він право змушувати мене шукати заміну?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

19.12.2021 15:20:44 Стаття 38 Кодексу Законів про працю України зобов'язує працівника, що звільняється, письмово попередити роботодавця про звільнення - за два тижні до звільнення. Двотижневий строк попередження встановлюється для роботодавця з тим щоб він міг підшукати на робоче місце, що звільнюється, іншого працівника. Обов'язок забезпечення підприємства кадрами покладається на роботодавця. Тому цей обов'язок не може перекладатись на працівника шляхом вимоги знайти для себе заміну на робоче місце, що звільняється. Навчати нового працівника також обов'язок роботодавця. Примушувати Вас до пошуку нового працівника та його навчання роботодавець права не має. Тому дотримуйтесь порядку звільнення за власним бажанням: 1) подайте письмову заяву про звільнення за 2 тижні до звільнення; 2) відпрацюйте ці 2 тижні; 2) в останній день роботи отримайте у відділі кадрів вашу трудову книжку з записом про звільнення, та залишайте стару роботу. В день звільнення роботодавець зобов'язаний повністю розрахуватись з Вами.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

19.12.2021 16:25:31 Законодавство не містить жодної норми, яка зобов'язує вас здійснювати пошук собі заміни та навчати її. Зазначу що такої вимоги не містять і внутрішні документи роботодавця. Ви не наділенні повноваженнями прийому на роботу або звільнення - це виключні обов'язки роботодавця. Щодо навчання собі заміни або "передачі справ" своїй заміні це виключне ваше лояльне ставлення до нової людини та ваша добропорядність та належна репутація перед вашим роботодавцем. Також ви маєте обов'язково письмово повідомити свого роботодавця про звільнення у разі ігнорування або не прийняття вашої заяви- наді шліть її письмово (буде чек підтвердження - про повідомлення). Рекомендую звільнятися за згодою сторін - так ви зможете най блищим часом зареєструватися в центрі зайнятості і після отримання статусу безробітного отримаєте грошову допомогу, що на перших порах буде для вас важливою.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

19.12.2021 23:56:37 При бажанні працівника розірвати договір з власної ініціативи він має подати заяву про звільнення (за два тижні до бажаної дати) як у період роботи, враховуючи й час випробування, так і при відсутності на роботі, наприклад у період відпустки чи тимчасової непрацездатності у зв'язку з хворою. Але в усіх випадках заява повинна бути добровільним волевиявленням працівника.Двотижневий строк попередження встановлюється для власника і уповноваженого ним органу, з тим щоб вони могли підшукати на робоче місце чи посаду, що звільнюється, іншого працівника. При цьому необхідно наголосити, що обов'язок забезпечення підприємства кадрами покладається на власника або уповноважений ним орган. Тому цей обов'язок не може перекладатись на працівника шляхом вимоги знайти для себе заміну на робоче місце, що звільняється.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №211 Юрист Україна / Запорізька область

20.12.2021 09:51:38 Звільнення за власним бажанням при укладенні безстрокового трудового договору — доволі поширена процедура. Щоб працівникові розірвати безстроковий трудовий договір за власним бажанням (ст. 38 КЗпП), потрібно тільки його власне бажання. Причому, якщо в працівника є поважна причина для звільнення, роботодавець зобов’язаний звільнити його у строк, про який такий працівник просить. Перелік таких причин зазначений у ч. 1 ст. 38 КЗпП. Ви повинні попередити свого роботодавця. Попередити про звільнення — це означає письмово подати заяву на звільнення, яка повинна містити підставу для розірвання трудового договору (ст. 38 КЗпП) і підпис. З дати заяви відраховуйте 2 тижні і можете не виходити на роботу, ви нічого не порушуєте. Ваш роботодавець не має ніякого законного права Вас затримувати.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

25.12.2021 15:37:52 Ні, змушувати Вас шукати заміну роботодавець не має. У даному випадку Вам потрібно попередити Письмово про те що Ви маєте намір звільнитись за два тижні до запланованої дати, а потім написати заяву на звільнення. Будь-які інші дії роботодавця щодо Вас, як такі, що він вимагає від Вас є незаконними.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №215 Юрист Україна / Львівська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу