Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Чи передбачено обов’язкову оплату стажування?

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 6 хвилин Кількість переглядів: 2609
Рейтинг:
0
Дата публікації: 20.08.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день. Я стажувалась у приватній фірмі більше 3 місяців. В кінці стажування мені сказали, що я їм не підхожу і вони не збираються оплачувати мені стажування. Як мені діяти в даній ситуації? Чи можу я якось наполягти на оплаті моєї праці?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
29.07.2021 18:46:50
Доброго Дня У законодавстві відсутнє поняття стажування, отже ви працювали на умовах трудового договору, тобто для того, щоб отримати оплату вам необхідно згадати та зібрати всі докази, а саме підписи табеля, фото, осіб, які підтвердили що ви працювали, Наступний крок звертаєтесь до роботодавця з вимогою оплати, і вказуєте, що у разі невиплати коштів звернетесь до управління Держпраці та суду. Тобто подбайте про докази і у разі ігнорування звернетесь за допомогою Держпраці контакти https://dsp.gov.ua/kontaktna-informatsiia-terytorialnykh/ Памятайте що штрафні санкції для неоформлених працівників більша ніж заборгованість по зп щодо вас тому велика ймовірність що до суду не дійде.
BASE (Базова) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Україна / Рівненська область

i

22.07.2021 09:42:54 На підставі ч. 3 ст. 29 Закону про зайнятість, якщо стажист виконує професійні роботи, підприємство має за всі роботи, виконані відповідно до наданих завдань, виплачувати йому зарплату згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок. Отже, роботодавцеві надається можливість оплачувати стажисту виконану роботу як за відрядною системою оплати, так і за почасовою системою оплати праці. Якщо робота за професіями, за якими провадиться стажування, оплачується почасово, роботодавцеві слід розрахувати і затвердити відрядні розцінки відповідно до вимог ст. 90 КЗпП. Підставою для нарахування й виплати зарплати стажисту стане Акт здавання-приймання виконаних робіт. Його необхідно складати щомісяця. Затвердженої форми Акта не існує, тому роботодавець в праві розробити його самостійно. Ваші права були порушені, Вам повинні були заплатити, вимагайте свою законну оплату від керівництва. Дякую.

BASE (Базова) 34.01
Реклама
Яценко Олена Володимирівна
Яценко Олена Володимирівна
Юрист
Україна / Сумська область

i

23.07.2021 16:06:41 Доброго дня. Безоплатного стажування в трудовому законодавстві не існує. Роботодавець повинен виплачувати кошти, якщо в період набуття нових навичок особа виконує роботу. У разі коли в період стажування студенти виконують професійні роботи, роботодавець здійснює виплату їм заробітної плати згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок. У разі якщо особа лише навчалась навичкам і здобувала знання, то оплата не є обов'язковою. Відсутність оплати праці для стажиста є порушенням трудового законодавства, за яке передбачена відповідальність. Ви можете оскаржити дане питання в судовому порядку. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
Мохончук Платон Сергійович
Мохончук Платон Сергійович
Юрист
Україна / Харківська область

i

26.07.2021 16:37:16 Схоже, що роботодавець вас ошукав. По-перше - ніякого стажування при прийнятті на роботу не існує. Стажуватись можуть лише студенти та безробітні, які перебувають на обліку у центрі зайнятості. Всі інші працівники при працевлаштуванні проходять випробування, строк випробування не перевищує 3х місяців. Праця протягом випробування обов"язково оплачується - перед початком випробування роботодавець мав укласти з вами трудовий договір, без якого не мав права допускати вас до виконання будь-якої роботи. Для притягнення роботодавця до відповідальності вам треба подати письмову скаргу до Державної служби з питань праці, у якій послідовно викласти, що вас допустили до роботи без укладення трудового договору, не нараховували та не виплачували заробітної плати. Скласти скаргу допоможуть фахівці Держпраці. Держпраці проведе перевірку роботодавця, та видасть вам висновок про порушення ваших трудових прав. Наступним кроком звертайтесь до суду з позовом про стягнення неотриманої заробітної плати.

BASE (Базова) 28.82
Реклама
Тимошенко Олексій Ігорович
Тимошенко Олексій Ігорович
Юрист
Україна / Київська область

i

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.