image

Чи передбачено обов’язкову оплату стажування?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 479 20.08.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день. Я стажувалась у приватній фірмі більше 3 місяців. В кінці стажування мені сказали, що я їм не підхожу і вони не збираються оплачувати мені стажування. Як мені діяти в даній ситуації? Чи можу я якось наполягти на оплаті моєї праці?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
29.07.2021 18:46:50
Доброго Дня У законодавстві відсутнє поняття стажування, отже ви працювали на умовах трудового договору, тобто для того, щоб отримати оплату вам необхідно згадати та зібрати всі докази, а саме підписи табеля, фото, осіб, які підтвердили що ви працювали, Наступний крок звертаєтесь до роботодавця з вимогою оплати, і вказуєте, що у разі невиплати коштів звернетесь до управління Держпраці та суду. Тобто подбайте про докази і у разі ігнорування звернетесь за допомогою Держпраці контакти https://dsp.gov.ua/kontaktna-informatsiia-terytorialnykh/ Памятайте що штрафні санкції для неоформлених працівників більша ніж заборгованість по зп щодо вас тому велика ймовірність що до суду не дійде.
BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

22.07.2021 09:42:54 На підставі ч. 3 ст. 29 Закону про зайнятість, якщо стажист виконує професійні роботи, підприємство має за всі роботи, виконані відповідно до наданих завдань, виплачувати йому зарплату згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок. Отже, роботодавцеві надається можливість оплачувати стажисту виконану роботу як за відрядною системою оплати, так і за почасовою системою оплати праці. Якщо робота за професіями, за якими провадиться стажування, оплачується почасово, роботодавцеві слід розрахувати і затвердити відрядні розцінки відповідно до вимог ст. 90 КЗпП. Підставою для нарахування й виплати зарплати стажисту стане Акт здавання-приймання виконаних робіт. Його необхідно складати щомісяця. Затвердженої форми Акта не існує, тому роботодавець в праві розробити його самостійно. Ваші права були порушені, Вам повинні були заплатити, вимагайте свою законну оплату від керівництва. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

23.07.2021 16:06:41 Доброго дня. Безоплатного стажування в трудовому законодавстві не існує. Роботодавець повинен виплачувати кошти, якщо в період набуття нових навичок особа виконує роботу. У разі коли в період стажування студенти виконують професійні роботи, роботодавець здійснює виплату їм заробітної плати згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок. У разі якщо особа лише навчалась навичкам і здобувала знання, то оплата не є обов'язковою. Відсутність оплати праці для стажиста є порушенням трудового законодавства, за яке передбачена відповідальність. Ви можете оскаржити дане питання в судовому порядку. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

26.07.2021 16:37:16 Схоже, що роботодавець вас ошукав. По-перше - ніякого стажування при прийнятті на роботу не існує. Стажуватись можуть лише студенти та безробітні, які перебувають на обліку у центрі зайнятості. Всі інші працівники при працевлаштуванні проходять випробування, строк випробування не перевищує 3х місяців. Праця протягом випробування обов"язково оплачується - перед початком випробування роботодавець мав укласти з вами трудовий договір, без якого не мав права допускати вас до виконання будь-якої роботи. Для притягнення роботодавця до відповідальності вам треба подати письмову скаргу до Державної служби з питань праці, у якій послідовно викласти, що вас допустили до роботи без укладення трудового договору, не нараховували та не виплачували заробітної плати. Скласти скаргу допоможуть фахівці Держпраці. Держпраці проведе перевірку роботодавця, та видасть вам висновок про порушення ваших трудових прав. Наступним кроком звертайтесь до суду з позовом про стягнення неотриманої заробітної плати.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.59 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу