Как переоформить наследство ?
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Умер дедушка , осталось наследство . Я его внук. Родители за границей”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
18.11.2022 10:23:37 Вітаю. Звернутись до нотаріуса за місцем проживання померлого дідуся в 6 місяців з дати смерті. Там дізнаєтесь чи був заповід, а далі отримаєте свідоцтво про право на спадщину (за спадкуванням по закону чи за заповітом - якщо включені до нього).
18.11.2022 10:29:58 Напишіть нотаріусу заяву про вступ у спадщину. На період військового стану у вас є часу 10 місяців з моменту смерті дідуся. Після спливу цього часу треба отримати свідоцтво про спадщину, яке дає право реєструвати майно на себе.
18.11.2022 10:32:41 Вітаю. Якщо є Ваші батьки, то у першу чергу спадкомцями є саме вони. Ви також маєте право подати заяву про вступ до спадщини, але якщо ви не маєте права на обов'язкову частку, спадкувати Ви не будете. Успіхів.
18.11.2022 11:27:36 Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини. Право на спадщину відкривається за останнім місцем проживання спадкодавця (населений пункт) або ж, якщо воно невідоме, за місцезнаходженням нерухомого майна (його основної частини).Особі, яка бажає звернутися першою до нотаріуса необхідно мати при собі наступні документи: Свідоцтво про смерть спадкодавця; Документ, що підтверджує останнє місце проживання померлої особи (довідка житлово-експлуатаційної організації, довідка правління житлово-будівельного кооперативу про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця; запис у будинковій книзі про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця, довідка адресного бюро.
18.11.2022 12:16:50 Добрий день. Звернутись до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини.
18.11.2022 16:27:15 Доброго дня. Тут багато що залежить від того коли саме помер Ваш дідусь, чи залишив він заповіт та хто, крім когось з Ваших батьків має право на спадщину. Той з Ваших батьків, який є спадкоємцем має право подати заяву про прийняття спадщини через дипломатичну установу України в країні находження. На час військового стану строк на прийняття спадщини встановлено в 10 місяців
18.11.2022 17:47:55 Звернутися до нотаріуса за місцем проживання дідуся. Нотаріус детально розкаже, які документи треба подати та які дії треба вчинити.
18.11.2022 19:48:01 У Вас є 6місяців для подачі заяви про вступ у спадщину. Бать можуть виписати в консульстві доручення на Вас щодо Вас на відкриття спадщини. Оберіть нотаріуса він Вам докладно все пояснить
20.11.2022 02:35:59 Подайте заяву нотаріусу про прийняття спадщини до 6 місяців після смерті спадкодавця, інакше пропустите строк і не зможете оформити цю спадщину. До нотаріуса слід взяти: свідоцтво про смерть дідуся , документи на спадкове майно (право власності), ваш паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження та свідоцтво про народження батька чи матері (по чиїй лінії померлий приходивсч батьком), щоб підтвердити родинні стосунки. Решту документів, які будуть необхідні- скаже сам нотаріус.
21.11.2022 15:09:55 Доброго дня. Ви можете особисто, протягом 6 місяців з дати смерті (якщо Вам є 18 років) звернутися до нотариіуса (за місцем смерті чи перебування спадкового майна), слід подати паспорт, код, свідоцтво про смерть, та документи що підтверджують родинні звязки . Якщо Вам до 18 років, Ви автоматично приймається спадщину, в подальшому нотаріус визначить черговість.
22.11.2022 01:02:47 Зверніться до нотаріуса за місцезнаходженням нерухомого майна, для відкриття спадкової справи. Відповідно до пункту 3 постанови КМУ від 28 лютого 2022 року № 164 "Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану" перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини. Наказом Мінюсту від 11 березня 2022 року № 1118/5 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату" (набрав чинності 19.03.2022) внесено зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженому наказом Мінюсту від 22 лютого 2012 року N 296/5, відповідно до яких:в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини; в умовах воєнного або надзвичайного стану за відсутності доступу до
24.11.2022 11:55:41 Право на получение наследства имеют право все родственники умершего: и родители, и вы. Чтобы исключить родителей из наследников, сделайте следующее: ваши родители приходят в консульство Украины в стране их пребывания и оформляют там отказ от права на наследства в вашу пользу. Отказ оформляется в виде заявления. Затем эти заявления должны быть отправлены в Украину почтовой службой. Получив заявления, вы обращаетесь к нотариусу с заявлением о вступлении в наследство. Вместе с заявлением подаете документы: ваш паспорт, идентификационный номер, свидетельство о смерти дедушки, документы о праве собственности на наследство (технический паспорт, свидетельство о праве собственности), паспорт и идентификационный номер дедушки, заявления родителей об отказе от права на наследство. Нотариус откроет наследственное дело, проведет перерегистрацию имущества умершего на вас, и выдаст новое свидетельство о праве собственности на имущество.
05.12.2022 14:12:26 Доброго дня. Для оформлення спадщини Вам необхідно звернутися до нотаріуса (приватного або державного) за місцем смерті Вашого дідуся та подати заяву про прийняття спадщини і документи, які підтвердять, що Ви є його онуком. Після спливу 6 місяців з дня смерті дідуся, якщо інші особи не подадуть заяву про прийняття спадщини, нотаріус зможе видати Вам свідоцтво про право на спадщину. Але є багато нюансів, в разі наявності питань звертайтесь.
07.12.2022 12:02:35 Право на наследство обязательно необходимо оформить у нотариуса (государственного или частного), обратиться к которому можно в любом населенном пункте на подконтрольной территории Украины. Найти нотариуса можно в Реестре нотариусов, работающих во время войны, ведение которого осуществляет Нотариальная палата Украины. Следовательно, для оформления наследства наследнику необходимо совершить следующие действия: получить свидетельство о смерти наследодателя (может получить в любом органе ДРАЦС на подконтрольной территории Украины); подать заявление о принятии наследства (далее – заявление) к нотариусу без ограничения сроком в шесть месяцев на период действия военного положения в стране. Но следует иметь в виду, что срок для принятия наследства или отказа от его принятия останавливается на время действия военного положения, но не более чем на 4 месяца.
07.12.2022 17:08:49 Я готовий проконсультувати Вас з цього питання.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380636250707