image

Кто должен делать ремонт в съёмной квартире?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 172 21.02.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “У меня в съёмной квартире потрескались стены. Владелец квартиры говорит, что это наша вина, и мы должны делать ремонт. Но я думаю, что это должен делать владелец. Кто прав в этой ситуации?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

14.02.2022 16:55:01 Ст. 819 Гражданского кодекса предполагает, что текущий (он же косметический) ремонт арендованного жилья должен оплачивать квартиросъемщик. Но если вас это не устраивает, можно по договоренности разделить расходы с хозяином или полностью переложить их не него. На практике, владельцы часто соглашаются компенсировать стоимость расходных материалов за счет арендной платы. Поэтому имеет смысл заранее оговорить примерную стоимость ремонта и размер возможной скидки. А вот капитальный ремонт, по законодательству, однозначно полностью ложится на плечи владельца жилья. Кроме того, он должен за свой счет ремонтировать сантехнику, менять лопнувшие трубы и сгоревшую электропроводку. Я думаю что треснутые стены нужно относить к капитальному ремонту, что соответственно должен устранять хозяин квартиры. Спасибо.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

14.02.2022 18:35:58 Можливість внесення якихось змін в квартиру обговорюється на етапі підписання договору між орендарем і власником. Якщо цей момент не зачіпався, то варто обговорити його з орендодавцем окремо і скласти додаткову угоду. Нерідко виникають спірні ситуації, коли після ремонту власник вимагає виселення і підвищує орендну плату для наступних наймачів, або звинувачує орендарів в неякісній зміні дизайну. Тому, якщо домовленість не досягнута (і не підкріплена угодою з прописаними умовами), ремонт краще не починати. Досить часто квартиронаймач і сам пропонує зробити косметичний ремонт в рахунок орендної плати або її частини. Ст 819 Цивільного кодексу України передбачає лагодження за кошти квартиронаймача, капітальний ремонт зданим в приміщенні проводить орендодавець, а косметичний - орендар житлового приміщення, якщо інше не вказується в договорі. Але варто завжди домовитися заздалегідь і обговорити варіанти з орендодавцем.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

16.02.2022 17:40:42 По законам Украины содержать имущество должен тот, кому оно принадлежит. Но в то же время закон разрешает заключить договор, по условиям которого содержать жилье может не его хозяин, а другой человек. Ремонты входят в содержание жилья. Если при заселении в квартиру вы подписали с хозяином договор аренды, внимательно прочитайте его и посмотрите, нет ли там пункта о том, что вы обязались проводить мелкие текущие ремонты пока проживаете в квартире. Некоторые хозяева квартир включают в договоры такой пункт, рассчитывая, что квартиросьемщик не станет внимательно вычитывать договор. Если в договоре не будет пункта, обязывающего вас делать ремонты в квартире, то хозяин квартиры не вправе требовать от вас проведения ремонта, а вы от него потребовать вправе. Так как проведение ремонтов - обязанность владельца квартиры, предусмотренная статьей 322 Гражданского кодекса Украины, а не его право. Пытаясь переложить на вас вопрос ремонта, хозяин квартиры пытается облегчить себе жизнь. Не уступайте.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

17.02.2022 15:24:42 Доброго дня. Тут потрібно виходити з того, що вказано в договорі оренди. Зазвичай, практика така: якщо стіни потріскались через те, що ви у квартирі влаштували звукозаписуючу студію і через гучний звук пошкодилась будівля, то ремонт оплачуєте Ви. Але, якщо псування стін зумовлене старістю будівлі, то ремонт робить власник. Зазвичай, поточний ремонт робить орендар (Ви) - замінити лампи, розетки, підфарбувати стіну, а якщо ремонт капітальний (як у Вашому випадку), то ремонт має робити Орендодавець (власник).

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №226 Юрист Україна / Київ

19.02.2022 10:47:41 Так, капитальным ремонтом должен заниматься хозяин, а текущим – наниматель. Однако в каждом случае есть оговорка – «если иное не установлено договором». Собственник может включить условие в договор, которым запретит арендатору делать даже мелкий текущий ремонт. Но может и возложить на него бремя капитального.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №211 Юрист Україна / Запорізька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.59 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу