image

Может ли шеф вызывать на роботу во время отпуска?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 225 09.12.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрый день. Я работаю бухгалтером в частном предприятии. Во время отпуска мне часто звонят по поводу рабочих вопросов. Я уехала к своей маме на неделю, но работодатель настаивает на том, что я должна явиться в офис. Что мне делать? Имеет ли он права вызывать меня на роботу во время отпуска?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

02.12.2021 14:53:10 Отзыв из отпуска предусмотрен статьей 79 Кодекса Законов о труде Украины. Работник может быть отозван из отпуска исключительно по его согласию и только в следующих случаях: 1) для предотвращения стихийного бедствия, производственной аварии или немедленного устранения их последствий; 2) для предотвращения несчастных случаев, простоя, уничтожения или порчи имущества предприятия, учреждения, организации. Других оснований для отзывы сотрудника из отпуска трудовое законодательство не предусматривает. В случае отзыва сотрудника из отпуска его труд оплачивается с учетом той суммы, которая была начислена на оплату неиспользованной части отпуска. Поговорите с работодателем, если возможно, договоритесь о удаленном решении вопроса, ради которого вас вызывают. Если решить вопрос удаленно невозможно - лучше прибыть в офис. Принудить вас явиться на работу в период отпуска работодатель не вправе. Но ваш отказ может создать конфликт с работодателем, который (вероятно) закончится вашим увольнением.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

02.12.2021 16:02:35 Согласно ч. 8 ст.79 Кодекса законов о труде Украины и ч.3 ст.12 Закона Украины «Об отпусках» работодателю предоставляется право отзыва из отпуска работников в связи с производственной необходимостью. С целью защиты прав работников положения вышеупомянутых законодательных актов допускают процедуру отзыва из отпуска только при наличии следующих условий: - во-первых, целью отзыва может быть только предотвращение стихийного бедствия, производственной аварии, немедленное устранение их последствий или предотвращение несчастных случаев, простоя, гибели или порчи имущества работодателя; во - вторых, явное согласие работника на такой отзыв; в - третьих, основная непрерывная часть отпуска (до отзыва или после него) должна составлять не менее 14 календарных дней. Если Вы не желаете досрочно выйти из отпуска, работодатель не может заставить Вас прервать отпуск против своей воли, а Ваш отказ от досрочного возвращения на работу не может рассматриваться как нарушение трудовой дисциплины.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

02.12.2021 23:51:22 Згідно ст 79 КЗПП України відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою сторін лише: для відтворення стихійного лиха, виробничої аварії, негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підпр, установ, організацій. у разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки. Роботодавець не може примусити працівника перервати відпуску проти його волі, а відмова працівника від дострокового повернення на роботу в будь якому випадку не може розглядатися як порушення трудової дисципліни як і прогул. Тому у разі відсутності вашої згоди та відсутності підстав передбачених ст 79 роботодавець не може змусити вас перервати відпустку.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

03.12.2021 07:57:30 Про відкликання працівника із щорічної відпустки зазначається у ст. 12 Закону про відпустки. Відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства . Відкликати працівника з відпустки інспектора відділу кадрів для негайного оформлення працівника на роботу неможливо. Так само, неможливо згідно із законодавством відкликати бухгалтера з відпустки для негайного оформлення документації чи реєстрації податкових накладних.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №211 Юрист Україна / Запорізька область

06.12.2021 19:07:50 Нет, в Вашем случае работодатель имеет право отозвать Вас из отпуска только в исключительных случаях (для предотвращения стихийного бедствия, производственной аварии или немедленного устранения их последствий, для предотвращения несчастных случаев, простоя, гибели или порчи имущества предприятия, учреждения, организации) и по Вашему согласию. Если таких обстоятельств нет на Вашем предприятии, то требование Вашего работодателя является незаконным.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №215 Юрист Україна / Львівська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу