image

Пенсионеров принуждают уволиться с госслужбы

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 84 29.04.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Я, пенсионер. В военное время, меня хотят уволить или заставить уволиться по собственному желанию. Что делать ??? Как противостоять БЕСПРИДЕЛУ СО СТОРОНЫ ГОСУДАРСТВА????”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

22.04.2022 18:31:56 Президент підписав закон "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану". Закон також дозволяє зупиняти окремі положення колективного договору, відмовити працівникові в наданні будь-якого виду відпусток, окрім відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами й відпустки з догляду за дитиною, якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об'єктах, що належать до критичної інфраструктури. Водночас упродовж періоду воєнного стану роботодавець на прохання працівника може без обмежень надавати відпустку без збереження заробітної плати. Закон також містить статтю про призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором, яке не передбачає припинення трудових відносин. Зверніться за допомогою до профспілкового органу та управління Держпраці у вашому населеному пункті

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

22.04.2022 18:41:31 Увольнение должно быть по предусмотренным законом основаниям ст.40 і 41 КЗПП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text, посмотрите. Если их нет, то такое увольнение не будет законным. Возможно на работе имееют ввиду призупинення дії труд.дог. (по ст.13 ЗУ Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text) – временное прекращение работодателем обеспечения работника работой и временное прекращение работником выполнения работы по заключенному труд.дог., что не влечет прекращение труд.отношений, главным условием для этого является абсолютная невозможность предоставления работодателем и выполнение работником соответствующей работы. Если считаете, что речь о незаконном увольнении - проконсультируйтесь в держпраці https://dsp.gov.ua/kontakty-dlia-konsultatsii-pratsivnykiv-ta-robotodavtsiv-z-naiaktualnishykh-pytan-pid-chas-voiennoho-chasu/ или по тел.0442881000, подайте скаргу на правительственную «гар.линию» 1545

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №228 Юрист Україна / Волинська область

22.04.2022 20:54:23 Доброго дня. Якщо не бажаєте звільнятися, ні в якому разі не пишіть заяву за власним бажанням чи угодою сторін. Нехай роботодавець думає, як має звільнити Вас, якщо в нього наявне таке бажання. В такому випадку матимете можливість оскаржити незаконне звільнення у суді.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область

23.04.2022 11:11:50 Ст. 24 Конституції, закріплено принцип рівності прав і свобод незалежно від будь-яких обставин, зокрема, й віку людини. Гарантії соціального захисту пенсіонерів передбачено ЗУ "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" № 3721. Забороняється відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з мотивів досягнення пенсійного віку (ст. 11 Закону № 3721).Якщо працівник, який досяг пенсійного віку, бажає й надалі працювати, роботодавець може його звільнити за власною ініціативою лише у випадках, передбачених ст. 40 «Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу» та ст.41 «Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов» КЗпП. В цих статтях міститься вичерпний перелік підстав, за якими з ініціативи роботодавця може бути звільнений працівник.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №236 Юрист Україна / Київ

25.04.2022 09:12:00 Доброе утро. Согласно законодательству о труде Украины никто не может принудительно заставить работника уволиться. Увольнение по инициативе работодателя возможно только по сокращению, на сегодня во время войны Вас имеют право не предупреждать за 2 месяца, либо за дисциплинарные, материальные проступки сотрудника. Собственное желание Вы должны изъявить сами без принуждений. Попытайтесь написать жалобу в Государственную службу труда в Вашем городе. Спасибо.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

28.04.2022 12:33:57 В период военного положения закон не запрещает работодателям увольнять своих работников. Увольнение также возможно по инициативе работника. При принуждении к увольнению или незаконном увольнении рекомендую вам подать письменную жалобу на работодателя в Государственную службу по вопросам труда. Пока идет война, данная служба не работает, по после окончания войны ваша жалоба будет рассмотрена. Если жалоба будет обоснованной, служба проведет проверку вашего работодателя и при установлении незаконности вашего увольнения привлечет работодателя к ответственности через суд. Также вы можете подать в суд на работодателя самостоятельно — оспорить ваше увольнение и обязать восстановить на работе. Срок на обращение в суд при незаконном увольнении — 1 месяц со дня увольнения. Учитывайте, что из-за войны многие суды полноценно не работают и рассмотрение вашего иска может затянуться.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.59 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу