Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня. Йшов по центру міста і мене зупинила поліція. Перше питання було, чи є у мене з собою документи, які посвідчують мене. У мене їх не було. Потім, чому я знаходжусь в громадському місці без маски. В результаті склали протокол на мене за порушення карантинних норм. Які дії підпадають під порушення карантинних норм? Чи може патрульний зупинити будь-яку особу і вимагати документи? Яка відповідальність за порушення карантинних норм?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
1. На час карантину заборонено: перебувати у громадських будинках/спорудах та транспорті без маски; перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу;самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації. Інші заборони до звичайного громадянина відношення не мають. Перебувати на вулиці без маски не заборонено. 2.Визначення громадського місця (це будівля (споруда) або будь-яка її частина з вільним доступом до неї населення або за запрошенням, або за плату, або постійно, або періодично, зокрема під’їзди, підземні переходи, стадіони) дано в Інструкції про організацію патрульно-постової службі у ЗСУ (не поліції). Вулиця не є громадським місцем. 3.Поліція має право перевірки документів, якщо ви: схожі на преступника; демонструєте намір вчинити злочин; в вас є зброя/наркотики; ви перебуваєте у місці скоєння злочину/дтп; ваші зовнішні ознаки/дії дають підстави вважати, що ви причетні до злочину. Відповідальність - штраф: без маски - 170-255 грн; інше порушення - 17000-34000 грн.
Консультант #107
Доброго дня. Адміністративна відповідальність за порушення карантинного законодавства передбачена ст.44-3 кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою накладення штрафу від 17000 до 34000 грн., однак за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають рот та ніс у тому числі що виготовлені самостійно, - тягне за собою накладення штрафу від 170 до 255 грн. Однак вулиця відповідно до діючих нормативно- правових норм України не є громадським місцем. Тому раджу вам відслідкувати коли в суд поліцейськи спрямують цей протокол, дізнатися про дату та час розгляду та піти на засідання та довести неправомірність складення цього протоколу з урахуванням викладеного вище. Щодо того чи може зупинити поліцейський, то це врегульовано ст. 31 закону України «Про національну поліцію», тут поліція якраз вважала що ви вчинили правопорушення
Консультант #142
Доброго дня, Оксано. Відповідно до ст. 32 "Про Національну поліцію" поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, у випадку, якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення. Перебування в громадському місці без маски підпадає під порушення карантинних норм. Відповідальність передбачена у ст. 44-3 КУпАП - штраф від 17 до 34 тис.грн. При цьому, перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без маски тягне за собою накладення штрафу від 170 до 255 грн. Важливо, що судова практика в більшості випадків стає на бік громадян - в судах такі справи закриваються за відсутності складу правопорушення. Тому, якщо у відношенні Вас складено протокол про адміністративне правопорушення, раджу Вам звернутися до суду для оскарження протоколу. Бажаю успіху.