Позбавлення батьківських прав
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “чи можу я позбавити батьків батьківських прав, якщо вони не виконують свої батькисью обов'язки? Мама похапа за кордон получаю кошти а для дітей навіть гривне не прислала за рік часу, тато відказуються ходити на роботу і не оплачує навть комунальні послуги, оплачують діти (гроши получають за молоко). В дома часто немас продуктів харчування. В мене с своя сім'я але мені шкода своїх братів, один студент а другий ще ходить до школи ???”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
21.04.2023 15:12:43 раджу вам оформити опікунство над братами і сестрами. Зверніться до місцевого органу опіки і піклування. Це дієвіший спосіб і більш ефективний, по часу швидше, ніж позбавлення. Бо позбавлення через суд і це може затянутись на довго
21.04.2023 15:26:38 Так, викладені Вами обставини свідчать про невиконання батьками батьківських обовязків. Для позбавлення батьківських прав потрібно спочатку звернутися в орган опіки і піклування. Вони проведуть обстеження умов проживання дітей, проведуть бесіду з дітьми, і приймуть рішення про доцільність позбавлення батьківських прав.
21.04.2023 15:32:36 Доброго дня! Можливо, необхідно звертатися до суду з позовом про позбавлення батьківських прав.
21.04.2023 15:54:25 Можна! Зверніться за допомогою до органу опіки та піклування за місцем проживання, можна також звернутись до прокуратури,щоб вони представляли інтереси дітей. Або можете ви звернутись до суду з позовом про позбавлення батьківських прав.
21.04.2023 16:00:58 мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини); ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
21.04.2023 16:01:36 Ви позбавити батьківських прав батьків не можете, оскільки таке повноваження згідно Сімейного кодексу України надано виключно суду. Звертаю Вашу увагу, що Ви можете посприяти пришвидшенню цього процесу шляхом написання відповідного звернення до органу опіки та піклування ( служби в справах дітей) за місцем проживання останніх. За Вашим зверненням орган опіки та піклування має здійснити візит до батьків на підставі якого може скласти акт про невиконання батьками своїх обов'язків та направити такі матеріали до поліції за для складення протоколу про адміністративне правопорушення та направлення його до суду для притягнення до відповідальності за невиконання/неналежне виконання батьками своїх обов'язків. Якщо органи опіки та піклування повторно виявлять такі порушення це може стати підставою для ініціювання питання про позбавлення батьків батьківських прав.
21.04.2023 16:35:07 Згідно ст. 165 Сімейного кодексу України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років. Якщо Вам 14 років - відповідь -так, маєте.
21.04.2023 17:45:33 Можна спробувати. Якщо ви можете бути їх опікуном!
21.04.2023 18:44:27 Підстави для позбавлення батьківських прав: батьки не забезпечують матеріально дітей, не приймають ніякої участі у вихованні дітей, застосовують до дітей насильство. Збирайте документи, докази. Суд може вирішити справу на вашу користь.
21.04.2023 22:01:52 можете. вам необхідно звертатися до органів опіки та піклування для встановлення неналежного виконання батьками своїх обов'язків. вам необхідно просити також щоб ви були опікуном(піклувальником) дітей. якщо орган опіки та піклування встановить неналежне виконання батьківських обов'язків вони можуть самі навіть звернутися з позовною заявою про позбавлення батьківських прав.
21.04.2023 23:43:32 Звернутися до органів опіки та піклування
22.04.2023 00:09:12 Вітаю. Можете спробувати, але для цього потрібні вагомі підстави. Законодавством чітко встановлений порядок позбавлення батьківських прав, - в Україні такий процес відбувається тільки в судовому порядку. Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України (далі – СК України) мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
22.04.2023 00:53:42 Вітаю! Процедура позбавлення прав дуже важка та неоднозначна. Перш за все, зверніться до органів опіки та піклування задля обстеження житлових умов та встановлення факту відсутності матері, відсутності грошового забезпечення, порушення прав дітей. Для цього візьміть із собою свідоцтво про народження та копії свідоцтв ваших братів, паспорт. Органи опіки та піклування іноді реагують на такі звернення халатно, будьте готові.
22.04.2023 13:35:24 Ви не позбавите батьківських прав, підстави для позбавлення батьківських прав зазначені в статті 164 Сімейного кодексу України. Рекомендую звернутися за допомогою до органів опіки та піклування та тимчасово х прилаштувати Тимчасове влаштування дитини, що залишилася без батьківського піклування, здійснюють служби у справах дітей та уповноважені відділи Національної поліції за місцем проживання дитини. Дитина, яка залишилася без піклування батьків, може бути тимчасово влаштована в сім’ю родичів. Тимчасове опікунство над онуком, племінником, сестрою або братом може взяти на себе, відповідно, бабуся, дідусь, тітка, дядько, повнолітній брат або сестра такої дитини. І поки буде остаточно вирішуватися питання про вибір форми влаштування дитини, вона може перебувати на правах тимчасового перебування у родичів. Підставою для такого тимчасового перебування дитини в сім’ї родичів або інших осіб, з якими у неї склалися близькі стосунки, є наказ служби у справах дітей про тимчасове влаштування ди
22.04.2023 18:53:27 встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов'язки, злісно не виконує вимог та рекомендацій органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування (хронічні алкоголіки, наркомани, токсикомани) та зібрати всі необхідні підтверджуючі докази; звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків звернутись до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав
23.04.2023 22:34:08 Да можна. Но буде необхідно через відповідний відділ опіки зібрати необхідні документи. Після чого підготувати позов до суду.
24.04.2023 08:14:21 Доброго ранку. Так, Ви маєте право позбавити батьків їхніх прав через суд. Збирайте всі докази, щодо халатного відношення до дітей- це можуть бути покази свідків, зверніться до відділу опіки, нехай наглянуть з інспекцією та перевірять умови проживання дітей. Майте на увазі, що після позбавлення батьків батьківських прав, дітей повинні, якщо не буде опікуна передати до дитячого будинку. Дякую.
24.04.2023 16:44:26 Ви можете ініціювати постановку питання про позбавлення батьківських прав через спеціально уповноважений орган опіки та піклування, отримати необхідні документи, звернутися до суду.
24.04.2023 18:36:57 За ст. 164 Сімейного кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини (до 18 років) та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти. Порядок дій: 1)встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов'язки та зібрати необхідні підтверджуючі докази; 2) звернутись до органу опіки та піклування, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків; 3) звернутись до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав. Ст. 165 СК України -право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
25.04.2023 09:47:59 Доброго дня! Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони:не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини); ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо);є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками);вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Зверніться до органів опіки та піклування.
25.04.2023 16:04:15 Так, можливо позбавити батьків батьківських прав, але є певні ньюанси, які потребують детального обговорення та доведення (наявність доказів). Оскільки на даному ресурсі обмежена кількість символів для надання відповіді, а є необхідність більш детального обговорення цього питання - можете написати мені в приват.
26.04.2023 15:33:57 Вам необхідно звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання/реєстрації
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717