Позбавлення батьківських прав
Далеко не завжди обидва батьки належним чином виконують власні обов'язки. Саме тому справи про позбавлення батьківських прав не є рідкісними. Їх можуть ініціювати опікуни, служба соціального захисту або один з подружжя. В будь-якому випадку це емоційні та складні справи. Обійтись без допомоги фахівця при їх розгляді нереально.
Як позбавити батьківських прав чоловіка або дружину
Найбільш розповсюдженими є справи про позбавлення батька батьківських прав. Як правило, діти після розлучення залишаються з матір'ю. А в багатьох випадках чоловік з часом перестає допомагати та повністю зникає з життя дитини. Через це мати ініціює розгляд справи. Мати теж може бути позбавлена прав на дитину. Але такі справи набагато рідше зустрічаються. Зазвичай суд намагається захистити дитину, займаючи бік матері. Такі справи дуже складні та вимагають участі досвідченого адвоката.
Процедура позбавлення батьківських прав
Слід враховувати, що держава перш за все дбає про права та захист дитини. Тому порядок позбавлення батьківських прав передбачає судовий розгляд. Це емоційно та юридично дуже складний процес. Адже позивач повинен доводити, що відповідач загрожує безпеці дитини або неналежним чином виконує власні обов'язки. Особливо ретельно розглядаються справи, ініційовані одним з батьків. Часто після розлучення один з подружжя, користуючись дітьми, намагається помститися іншому за власні переживання. Під час судових розглядів увага приділяється доказам, наданим як позивачем, так і відповідачем. Суд, керуючись здоровим глуздом, перш за все намагається забезпечити захист дитині.
Підстави для позбавлення батьківських прав
Все, що батьки мають надати дитині, прописано в Сімейному Кодексі. Відповідно, підставою для позбавлення батьківських прав може стати порушення вказаних правил. Тобто будь-яка ситуація, коли один або обидва батьки піддають життя дитини небезпеці, або не забезпечують виконання його прав на освіту, лікування тощо.
Умови позбавлення батьківських прав:
● Жорстокість стосовно до дитини.
● Будь-які спроби експлуатації. До таких випадків відноситься примус до жебрацтва, проституції, шахрайства або виконання протиправних дій.
● Відмова від дитини.
● Залишення немовля у пологовому будинку більше ніж на пів року.
● Аморальний спосіб життя одного з батьків. Доведені алкоголізм, наркоманія.
● Ухилення від виконання батьківських обов'язків. Наприклад небажання приділяти дитині час, забезпечувати їй належне харчування, одяг, навчання, лікування.
● Умисний злочин або намір стосовно до дитини.
Слід враховувати, що підстави для позбавлення батьківських прав не мають на меті посилити фінансування зі сторони одного з подружжя. Тобто неможливо позбавити батьківських прав через недостатні аліменти або їх невиплату. В цьому випадку потрібно ініціювати інший розгляд. Надати суду обґрунтування, що дитині необхідно більше коштів. Наприклад, докази, що з'явилися додаткові витрати на лікування, збільшились шкільні збори. Якщо один з батьків свідомо відмовляється від сплати аліментів, потрібно ініціювати питання про порушення карної справи. В таких випадках можна надалі розглядати можливість позбавлення батьківства.
Чи можна відновити батьківські права
Так, в більшості випадків це зворотний процес. Тобто, якщо батьки переосмислили власну поведінку та готові надати дитині необхідне піклування та фінансування, можна поновити батьківські права. Але процес не менш складний, ніж позбавлення. Суд потребує неспростовних доказів наявності у батьків можливості забезпечення прав дитини. Відновити батьківство, якщо дитину усиновлено, ще складніше. Часто суд стає на захист нових батьків, та не бажає травмувати психіку дитини новими переїздами.
Переваги звернення до адвоката:
● професійна допомога;
● заощадження часу;
● підвищення шансів на перемогу;
● прозора цінова політика.
Чим може допомогти адвокат
Адвокат може захищати права дитини, позивача або відповідача. В будь-якому випадку перед тим, як позбавити батьківських прав, варто порадитись з фахівцем. Саме він допоможе розібратися, чи є законні підстави для ініціювання справи.
Для розгляду подібних справ потрібно дуже багато матеріалів. Адвокат візьме на себе:
● збір характеристик на учасників справи;
● спілкування з органами опіки;
● збір доказів;
● опитування свідків;
● складання позову;
● представлення інтересів у суді.
Адвокат займається збиранням довідок з медичних закладів, щоб довести аморальне життя. Він займеться переговорами з сусідами та знайомими. Свідки не завжди хочуть брати участь у судових розглядах та часто намагаються їх уникнути. Крім того, фахівець кваліфіковано представлятиме інтереси клієнта перед суддями. Тим самим він забезпечить збільшення шансів на отримання потрібного рішення.
Послуги адвоката знадобляться:
● одному з батьків;
● родичам, що намагаються отримати опіку над неповнолітнім;
● потенційним усиновлювачам;
● представникам органів опіки;
● дитині, що досягла 14 років.
Наші фахівці допоможуть захистити права дитини. Багаторічний досвід та сумлінне відношення до власних обов'язків гарантують якісну та кваліфіковану допомогу навіть у самих складних справах.