Сім‘я
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Як оформлюється спадщина?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
06.03.2023 11:29:01 Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до відповідного органу заяву про прийняття спадщини.
06.03.2023 11:45:39 Після смерті спадкодавця потрібно зібрати усі документи і звернутись до нотаріуса або в селищну/ сільську раду протягом 6-ти місячного строку, у випадку пропуску строку звернення- поновлювати його
06.03.2023 11:55:50 Доброго дня! Вам потрібно протягом 6 місяців з дня смерті особи звернутись до нотаріуса (державного або приватного) за місцем останньої реєстрації померлого та подати заяву. Нотаріус вам повідомить як правильно це зробити.
06.03.2023 13:23:06 Доброго дня! Для надання відповідді потрібно зрозуміти що це за садщина: 1. За заповітом 2. За законом. В любому випадку Спадкоєень повинен звернутися до Нотраіальної контори за місцем знаходження майна з заявою про відкриття спадщини. всі інші дії скорегує відповідний нотаріус
06.03.2023 13:23:45 З урахуванням прийнятих змін, в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини. загальним правилом, строк прийняття спадщини становить 6 місяців з дня відкриття спадщини (смерті особи), однак перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на 4 місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини. Тобто, Вам необхідно звернутися до нотаріуса.
06.03.2023 14:03:53 вам необхідно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця. нотаріус приймаючи вашу заяву повідомляє які документи вам необхідні для оформленняспадщини
06.03.2023 14:27:14 Вам потрібно звернутися з відповідною заявою до нотаріуса за місцем відкриття спадщини. Обов’язок звернення не поширюється: 1.на осіб-спадкоємців, які постійно проживали разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини (на момент смерті). 2. на малолітніх, неповнолітніх, недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежено. Строк прийняття спадщини становить 6 місяців із дня відкриття. Якщо протягом цього терміну спадкоємець не прийме спадщину, він втрачає право на її прийняття.
06.03.2023 14:46:22 Дуже просто: спочатку подайте до нотаріусу заяву про вступ до спадщини. Чекайте 10 місяців з дня смерті особи та займайтесь переоформленням документів на себе, якщо ВИ єдиний спадкоємець. Тобто ключовий суб'єкт в питанні оформлення спадщини - нотаріус.
06.03.2023 16:20:34 Для оформлення спадщини Вам необхідно подати заяву про прийняття спадщини на протязі шести місяців після смерті спадкодавця, до будь-якого нотаріуса за реєстрацією останнього місця проживання померлого або якщо не можливо встановити місце проживання, то за місце знаходження майна померлого або більшої його частини.
06.03.2023 16:43:07 Доброго дня! Для початку потрібно звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини (місце смерті спадкодавця або його майна) із заявою про прийняття спадщини. Із собою бажано взяти документи на власність померлої особи, якщо є. Після спливу 6 місяців з дня смерті спадкодавця можете отримати спадщину. Нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину за законом та одночасно реєструє за Вами право власності на майно. Це узагальнений порядок прийняття спадщини, але є нюанси коли відсутні у спадкодавця документи, які підтверджують право власності на майно. Тоді потрібно звертатися в суд або вчиняти інші процесуальні дії. Всі випадки індивідуальні.
06.03.2023 17:27:21 Добрый день в вашем вопросе вам лучше обратиться к адвокату по семейным делам он вам поможет оформить наследство.
06.03.2023 17:52:58 Для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, а часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто і до держнотконтори за місцем відкриття спадщини. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а якщо воно невідоме – то місце знаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна. Право спадкоємців на спадкове майно підтверджується свідоцтвом про право на спадщину (за законом чи за заповітом), яке видається державним нотаріусом за місцем відкриття спадщини після закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини. Строк для звернення спадкоємця за отриманням свідоцтва про право на спадщину законодавством не обмежено. Свідоцтво про право на спадщину видається за заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, встановленому
06.03.2023 18:21:13 Необхідно звернутися до нотаріуса. Для прийняття спадщини встановлюється загальний строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця або з дня, з якого він був оголошений померлим.
06.03.2023 18:52:24 Спадкоємець повинен звернутись до нотаріуса, за місцем останнього проживання померлого, щоб відкрити спадкову справу (особисто або поштою передати заяву, підпис на заяві засвідчити нотаріально). Таку заяву потрібно подати потягом 6 місяців з дня смерті особи, за виключення випадків, якщо Ви вже прийняли спадщину за фактом спільного проживання (прописки) з померлим. Є спадкування за законом (6 черг) і за заповітом. Оформлення та видача свідоцтва про право на спадщину відбувається після сплину 6 місяців. Для відкриття спадкововї справи потрібно прийди зі свідоцтвом про смерть, своїми документами, що посвідчують особу, документами, що посвідчують родинні відносини (народження, шлюб), заповітом (за наявності) та документами на майно, яке хочете спадкувати. В необхідних випадках нотаріус зробить запити до різних інстанцій для виявлення такого майна.
06.03.2023 21:37:02 Доброго дня! Вам потрібно звернутися до нотаріуса для оформлення спадщини за законом чи заповітом (якщо він наявний).
06.03.2023 22:40:05 Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Спадщина може бути як за законом так і за заповітом. Заповіт є особисте розпорядження спадкодавця на випадок своєї смерті. Заповідач може призначити своїм спадкоємцем одну або декілька осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем протягом шести місяців з дня відкриття спадщини повинен звернутися до нотаріально ї контори за місцем відкриття спадщини ( останнім місцем проживання спадкодавця) з заявою про прийняття спадщини. Спадкоємець, який прийняв спадщину отримує у нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину, яке видається після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.
06.03.2023 22:47:25 Потрібно звернутись в нотаріальну контору за місцем ,де знаходиться спадкове майно в строк до 6 місяців з дня смерті спадкодавця.Нотаріус заводить спадкову справу,з’ясовує про наявність інших спадкоємців ,оформляє їх заяви чи відмови від спадщини.Нотаріусу подаються документи щодо спадкового майна,документи про смерть спадкодавця та документи ,що засвідчують родинну спорідненість із спадкодавцем та заповіт (якщо є)
07.03.2023 02:09:45 Перший етап - подача до нотаріуса заяви про прийняття спадщини. Готовий допомогти вам.
07.03.2023 10:39:19 Доброго дня! Спадщина оформлюється за заповітом або за законом. Для більш детальної відповіді на Ваше питання необхідно уточнити обставини Вашої справи, тому звертайтесь і я Вам допоможу.
07.03.2023 10:48:32 Якщо Вам потрібно скласти заповіт тоді дише до нотаріуса В іншому випадку усе майно спадкується за законом
07.03.2023 10:54:28 На протязі 6 місяців від дня відкриття спадщини подати заяву про прийняття спадщини до будь якого нотаріуса, бажано із зазначенням спадкової маси(майна, нерухомості, транспорту тощо)
07.03.2023 13:51:24 Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Незалежно від того, чи ви є спадкоємцем за законом або за заповітом, для прийняття спадщини у встановлений законодавством термін потрібно подати заяву нотаріусу, в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування. Оформити спадщину можна як у державного, так і приватного нотаріуса, за місцем відкриття спадщини. Право на спадщину відкривається за останнім місцем проживання померлого (населений пункт) або ж якщо воно невідоме – за місцезнаходженням нерухомого майна (його основної частини).
07.03.2023 14:42:21 Для прийняття спадщини встановлено строк у 10 місяців (на час військового стану), який починається з часу відкриття спадщини, а часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто і до держнотконтори за місцем відкриття спадщини. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а якщо воно невідоме – то місце знаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна. Право спадкоємців на спадкове майно підтверджується свідоцтвом про право на спадщину (за законом чи за заповітом), яке видається державним нотаріусом за місцем відкриття спадщини після закінчення 10 місяців з дня відкриття спадщини. Строк для звернення спадкоємця за отриманням свідоцтва про право на спадщину законодавством не обмежено.
07.03.2023 17:15:44 Для того, щоб оформити спадок після померлої особи потрібно звернутись до нотаріуса із зачвою про відкриття спадкової справи та вступу у спадщину, подати заповіт (за наявності), свої документи та документи, які підтверджують родинні зв'язки або документ, який підтверджує право на отримання спадщини, свідоцтво про сметрь особи. Після чого, нотаріус проводить всі відповідні дії: пошук іншіх спадкоємців, пошук майна і тд., після спливу 6 місяців з дати відкриття спадкової справ, нотаріус видає свідоцтво пр оправо на спадщину за законом чи за заповідом.
07.03.2023 19:58:01 Для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, а часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто і до держнотконтори або до місцевого нотаріуса за місцем відкриття спадщини. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а якщо воно невідоме – то місце знаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна.
07.03.2023 23:18:27 Звернутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини за місцем проживання померлого. Якщо він проживав на окупованій території - до будь-якого нотаріуса на підконтрольній території України. Через 6 місяців отримати свідоцтво про спадщину. Якщо є, візьміть документи на майно що належало померлому, враховуючи банківські рахунки.
08.03.2023 17:38:00 Доброго дня. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Незалежно від того, чи ви є спадкоємцем за законом або за заповітом, для прийняття спадщини у встановлений законодавством термін потрібно подати заяву нотаріусу, в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування. Оформити спадщину можна як у державного, так і приватного нотаріуса, за місцем відкриття спадщини. Право на спадщину відкривається за останнім місцем проживання померлого (населений пункт) або ж якщо воно невідоме – за місцезнаходженням нерухомого майна (його основної частини). Тобто, для того, щоб вступити у спадщину, ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса в тому н
09.03.2023 12:06:04 Ви йдете до нотаріуса та пишете відповідну заяву про прийняття спадщини
09.03.2023 12:19:06 Шляхом подання заяви про прийняття спадщини нотаріусу
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470