
Стягнення аліментів за минулі роки

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Розлучилися з дружиною три роки назад, я їй давав кошти на дитину, все було добре. Зараз вона почала погрожувати, що подасть на аліменти та стягне за минулі роки. Чи може вона це зробити і як цього уникнути?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
Детальніше
17.11.2022 13:03:06 Аліменти призначаються боржнику з дати подання заяви про стягнення аліментів до суду. наприклад, якщо позовну заяву про стягнення аліментів буде подано до суду 01.12.2022 року, а суд прийме рішення 01.02.2023 року, то аліменти будуть нараховуватися саме з 01.12.2022 року. Стягувати аліменти з боржника за попередні роки, якщо не було рішення суду - немає законних підстав. Якщо дружина все ж подасть на аліменти, а судового рішення ще не буде, раджу вам не давати кошти готівкою, лише перераховувати на банківську картку колишньої дружини з призначенням платежу : "Аліменти", тоді виконавча служба зарахує вам усі ці перераховані кошти в аліменти (при наданні роздрукованих квитанцій).
Детальніше
17.11.2022 13:25:16 Так, Сімейним кодексом України, а саме ст.194 передбачена можливість стягнення аліментів за минулий період. Відповідно до ст.194 Сімейного кодексу України, аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання.Присудження аліментів за минулий період можливе, якщо особа, яка звертається з вимогою про стягнення аліментів за минулий час, доведе, що вона (він) вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх отримати у зв’язку з ухилення останнього від їх сплати. Доказами вживання заходів щодо отримання аліментів є письмові звернення; свідки, які підтвердять, що особа зверталася по допомогу на утримання дітей; інші докази.

Детальніше
17.11.2022 13:26:21 Стаття 194 Сімейного кодексу України передбачає можливість призначення аліментів за минулий час. Така можливість стягнути аліменти за минулий період є виключенням із загального правила і доступна якщо: раніше аліменти не стягувалися; позивач доведе що він вживав заходи щодо одержання аліментів з відповідача, а відповідач ухилявся від надання утримання дитині. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років. Процес доказування в таких справах є досить складним. Адже якщо особа не зверталась про призначення аліментів, то вважається, що інший з батьків належним чином виконував свої обов’язки по утриманню. ЯКщо у вас будуть докази, що аліменти ви сплачували, все буде ок. Не давайте кошти готівкою - надсилайте на рухунок з вказанням призначення

Детальніше
17.11.2022 15:31:42 Аліменти призначаються з моменту подання позову до суду.

Детальніше
17.11.2022 16:03:21 Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років. Отже, за минулі роки з вас можна було б стягнути аліменти у випадку, якщо б ви ухилялись від сплати аліментів.
Детальніше
17.11.2022 18:58:25 Доброго дня. Подати можна на Аліменти будь коли. Як уникнути - ніяк. Стягнути Аліменти можена за 3-и попередні роки , якщо вона доведе, що вона вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не змогла їх отримати у зв’язку з ухилення останнього від їх сплати. Врахуйте, що доказами вживання заходів щодо утримання аліментів є письмові звернення; свідки, які підтвердять, що особа зверталася по допомогу на утримання дітей; інші докази. Цивілізований спосіб можна укласти договір з дружиною щодо порядку оплати без судових тяганин- він посвідчується нотаріально.

Детальніше
17.11.2022 21:09:25 Добрий день. Чинним законодавством не передбачено стягнення аліментів за минулі роки.

Детальніше
18.11.2022 11:17:45 Вітаю. Стаття 194 Сімейного кодексу України передбачає можливість призначення аліментів за минулий час. Така можливість стягнути аліменти за минулий період є виключенням із загального правила і доступна якщо: раніше аліменти не стягувалися; позивач доведе що він вживав заходи щодо одержання аліментів з відповідача, а відповідач ухилявся від надання утримання дитині. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років. Процес доказування в таких справах є досить складним. Адже якщо особа не зверталась про призначення аліментів, то вважається, що інший з батьків належним чином виконував свої обов’язки по утриманню.

Детальніше
18.11.2022 20:52:15 Якщо Ви сплачуєте аліменти в добровільному порядку, тому маєте обов'язково перераховувати кошти через банківську установу або поштове відділення, та вказувати призначення платежу аліменти на дитину , місяць за який сплачуєте, зберігати квитанції. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо дружина подасть суду докази того, що вона вживала заходів щодо одержання аліментів з чоловіка, але не могла їх одержати, у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років. (ст. 191 Сімейного кодексу України).
Детальніше
19.11.2022 11:27:15 Так, дружина може стягнути аліменти з Вас за минулий час. Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за десять років, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання. ( ч. 1 ст. 194 Сімейного клдексу України). Рекомендую Вам подати позов про встановлення місця проживання дитини з Вами, оскільки аліменти присуджуються тому з батьків з ким проживає дитина. В разі позитивного вирішення спору у Вашої дружини будуть проблеми зі стягненням аліментів, адже їй треба буде довести, що до рішення суду дитина проживала з нею.
Детальніше
20.11.2022 18:17:21 Якщо особа не зверталась про призначення аліментів, то вважається, що інший з батьків належним чином виконував свої обов’язки по утриманню. Відповідно, СК України передбачає можливість призначити аліменти за минулий час лише за умови, якщо стягувач доведе, що він вживав заходів для одержання аліментів, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати. Стягнення за минулий час має місце, коли було наявне відповідне судове рішення та виконавчий лист, однак він не був пред’явлений виконавцю. Тобто, Присудження аліментів за минулий період можливе, якщо особа, яка звертається з вимогою про стягнення аліментів за минулий час, доведе, що вона (він) вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх отримати у зв’язку з ухилення останнього від їх сплати. Зауважимо, що доказами вживання заходів щодо утримання аліментів є письмові звернення; свідки, які підтвердять, що особа зверталася по допомогу на утримання дітей; інші докази.

Детальніше

Схожі послуги та статті

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470