image

Який статус землі під будинком?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 143 08.06.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня. Я купив будинок, як мені пояснили земля іде разом з будинком. Зараз через 2 місяці до мене телефонує бивший чоловік жінки, яка продала мені будинок і каже шо земля належить йому, а два місяці назад він збирався після розводу з жінкою отримати свою долю мацна після шлюбу, тобто землю. У мене є витяг з реєстру права власності що будинок мій. В якому статусі земля під будинком? Що робити в такій ситуації? Дякую”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

01.06.2021 21:10:18 Доброго дня. Певною мірою можливо що земля може належати іншій людині, а людина яка Вам продавала будинок все не розповіла. В першу чергу Ви повинні витребувати у цього чоловіка документи на землю. Це може бути договір купівлі-продажу, земельний акт. Якщо нічого не має, всі права на землю Ваші, оформлюйте землю, отримуйте кадастровий номер і живіть спокійно. Будуть питання пишіть. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

01.06.2021 22:35:35 До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення (стаття 120 та 125 земельного кодексу України). Так само в статті 377 цивільного кодексу. Проте треба переконатися що у особи, яка продала будинок було право власності на землю, можливо вони під час розлучення поділили - землю йому, будинок їй, хоч це й не логічно, проте не заборонено. Дізнайтеся кадастровий номер земельної ділянки та хто ж власником по реєстру. Залежно від отриманих даних можливо прийдеться судитися, а можливо просто зареєструвати за собою право власності на землю

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №107 Юрист Україна / Харківська область

02.06.2021 15:14:20 Доброго дня. Житловий будинок та земельна ділянка це різні об‘єкти нерухомості, тому при придбанні будинку, ви не могли автоматично прибрати прива власності на земельну ділянку. Потрібно подивитись ваш договір, скоріше за все, там йдеться мова про те, що земельна ділянка є неприватизованою. Для того, щоб з’ясувати ваші наступні дії, потрібно по-перше подивитись на договір.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №172 Юрист Україна / Донецька область

02.06.2021 17:17:00 Доброго дня! Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість встановлені законом (ч. 1 та 4 ст. 182 ЦК). Водночас згідно зі ст. 125 та 126 ЗК право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації. Ч. 2 ст. 377 ЦК та ч. 6 ст. 120 ЗК встановлено вимоги щодо обов’язковості зазначення в договорі, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, кадастрового номера земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на ці об’єкти, крім об’єктів державної власності. П. 3 розд. VII ЗУ «Про Державний земельний кадастр» установлено, що у разі якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не зареєстровано, розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників такого будинку на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Дякую!

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

07.06.2021 16:12:10 У договорі купівлі-продажу повинно бути зазначено, на якій землі розтошаваний будинок, та кому вона наледить, тобто її статус. На сьогодні продати будиногк без землі не можливо. Якщо будиногк було відчуджено разом із земельню ділянкою, то ви набули її на законній підставі. Якщо відчудженням будинку було порушення право сумісно власності бившого чоловіка, то негативні наслідки будуть не у вас, а у жінки, яка порушила його права. В данному випадку, якщо до вас будуть пред'явлені будь-які вимоги щодо вашого майна знайдить адвоката, якій допоможе вам кваліфіковано захистити ваші права.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №120 Юрист Україна / Харківська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу