Знищення майна
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня, підкажіть, як довго може зберігатись авто на штрафмайданчику навіть після вироку суду. Декілька років тому мій батько потрапив у дуже тяжке ДТП, все вже дуже давно вирішилось і про розбите авто забули як про нагадування трагедії. Я вирішив все таки знайти і щось з ним зробити, навіть квитанцію зберігалась і рішення суду про повернення авто. Я приїхав до установи де мало бути авто, а там кажуть що його вже давно здали на металобрухт. Як таке може бути і чи варто шукати правди?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
27.04.2023 11:20:36 Згідно законодавства державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів скасовується на підставі документів, що підтверджують установлення факту знищення, підробки або зміни ідентифікаційного номера транспортного засобу, номера двигуна або заміни без відповідного дозволу номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу. Вимагайте надання відповідного рішення. Власник майна має право на судовий захист своїх порушених прав та відшкодування завданих майну збитків.
27.04.2023 12:53:04 Доброго дня! Звісно варто шукати правду. Як Ви зазначили у своєму повідомленні, є рішення суду щодо повернення майна. Замість того, щоб виконати рішення та віддати власнику, хтось його здав на металобрухт, тобто привласнив майно собі або в пользу третіх осіб. В цих діях вбачається злочин двух-трьох статей Кримінального кодексу України. Треба шукати правду, оскільки: 1. Безкарність народжує вседозволеність; 2. Право та справедливість полягають у тому, щоб кожний робив своє так аби ніхто не мав чужого та не позбавлявся свого.
27.04.2023 13:28:01 ІНСТРУКЦІЯ про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду 78. Речові докази, інші предмети і цінності, які підлягають поверненню їх власникам, зберігаються після набрання вироком (ухвалою) законної сили, закінчення строку оскарження постанови судді, прокурора, слідчого, працівника органу дізнання протягом шести місяців з дня повідомлення власника про можливість їх повернення. Якщо протягом цього строку клопотання про повернення вказаних об'єктів не надійшло, вони передаються спеціальній комісії, яка разом з фінансовими органами приймає рішення про проведення їх реалізації або знищення. Про знищення, яке відбулося, складається акт, який підшивається до справи. В книзі (журналі) обліку речових доказів робиться відповідна відмітка.
27.04.2023 14:06:18 Да необхідно с заявою або адвокатським запитом звернутися до установи де зберігалося авто. Після отримання відповіді та подальшого аналізу рішення суду прийняти рішення що робити далі у данній сітуації.
01.05.2023 09:42:39 Доброго дня! Питання зберігання та повернення речових доказів у кримінальному провадженні визначені ст. 100 КПК України та Порядком зберігання речових доказів стороною обвинувачення..., затвердженим Постановою КМУ від 19.11.2012 № 1104. Відповідно до вимог вказаних нормативно-правових актів речовий доказ зберігається протягом усього строку кримінального провадження, після його завершення за рішенням суду повертається власнику (законному володільцю) майна. Схоронність речового доказу має забезпечувати орган поліції, у якого він перебуває на зберіганні. Крім того, перевірку зберігання речових доказів має проводити відповідний прокурор. За приписами ч. 4 ст. 100 КПК України у разі втрати чи знищення стороною кримінального провадження наданого їй речового доказу вона зобов’язана повернути володільцю таку саму річ або відшкодувати її вартість. Отже, Ви маєте право на повернення авто або відшкодування його вартості.
03.05.2023 00:20:34 Згідно зі статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, транспортний засіб може зберігатись на штрафмайданчику протягом 60 днів з дня складання протоколу про адміністративне правопорушення. Якщо власник не звертається за звільненням авто, то воно може бути передано на зберігання до автостоянки протягом 180 днів. Після цього транспортний засіб може бути переданий на реалізацію або списаний як металобрухт. Однак, якщо вирок суду про повернення авто був винесений, то установа, де мало бути авто, повинна була повідомити вас або відповідний орган про те, що автомобіль знаходиться у них на зберіганні. Якщо вони відмовляються повернути вам авто, то вам слід звернутись до суду з позовом про повернення майна.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
-
НовинаДВІ ТИСЯЧІ БЕЗКОШТОВНИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ І МИ НЕ ЗУПИНЯЄМОСЬ!
-
НовинаПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОСІБНИКА “ДОРОГОВКАЗ ПОРАНЕНОГО”
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717