Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Порядок реєстрації земельної ділянки
Державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом влади шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку.
Варто зазначити, що із введенням на території України режиму воєнного стану Закон України «Про Державний земельний кадастр» застосовується з урахуванням пунктів 27 і 28 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України.
Порядок отримання дозволу на розробку проекту землеустрою, його погодження і затвердження дивіться у процедурі Оформлення проекту землеустрою при формуванні нової земельної ділянки.
Послідовність проведення державної реєстрації земельної ділянки визначається Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051, а також Законом України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 № 3613-VI.
Першим кроком у процесі проведення реєстрації земельної ділянки є подання державному кадастровому реєстратору заяви про державну реєстрацію земельної ділянки (додаток 22 Порядку № 1051).
Коло осіб, які мають право на подання такої заяви визначено п. 109 Порядку № 1051.
До заяви в обов’язковому порядку додаються документи, що визначені п. 110 Порядку № 1051. У разі коли відповідно до закону поділ, об’єднання земельних ділянок здійснюються за погодженням з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, фізичними чи юридичними особами, до заяви про державну реєстрацію земельної ділянки, сформованої в результаті поділу або об’єднання земельних ділянок, також додаються документи, що належним чином підтверджують таку згоду.
При відповідності вимогам положеня п. 70 Порядку № 1051 заяви разом з документами, Державний кадастровий реєстратор приймає заяву до розгляду по суті та обліковує її шляхом реєстрації у Державному земельному реєстрі з присвоєнням їй реєстраційного номера, фіксацією дати її реєстрації та створенням її електронної копії.
Дані, що вносяться до Державного земельного кадастру під час прийняття заяв, встановлені п. 72 Порядку № 1051. Дата реєстрації заяви у Державному земельному кадастрі є датою її прийняття.
Термін розгляду заяви та перевірки поданих документів складає 14 робочих днів, та при відповідності поданих документів державний кадастровий реєстратор здійснює державну реєстрацію земельної ділянки.
- за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру присвоює кадастровий номер земельній ділянці;
- відкриває Поземельну книгу та вносить відомості до неї (крім відомостей про затвердження документації із землеустрою, на підставі якої здійснена державна реєстрація земельної ділянки, а також про власників, користувачів земельної ділянки);
- засвідчує документацію із землеустрою, технічну документацію з оцінки земель в електронній формі відповідно до пп. 2 п. 75 Порядку № 1051;
- надає відомості відповідним органам державної влади, органам місцевого самоврядування;
Підстави для відмови у проведенні реєстрації земельної ділянки визначені п. 111 Порядку № 1051.
На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки державний кадастровий реєстратор на безоплатній основі надає витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Юрист чи адвокат, при реєстрації земельної ділянки, надасть кваліфіковані юридичні послуги. При звернення до державних установ та організації для здійснення супровідну у реєстрації землі доцільно буде отримати послуги юриста або послуги адвоката.